Astoņas dienas sūros sviedros

Lietuvas pilsētā Viseginā notika starptautiska nometne badmintonistiem, kurā piedalījās Baltijas valstu labākie jaunieši. Viens no Latvijas pārstāvjiem bija valcēnietis Dāvis Lozda.

Nometne ilga astoņas dienas. To vadīja Lietuvā vadošais badmintona treneris un viņa metodes ir atšķirīgas no Latvijā izmantotajām. "Treneris milzu akcentu liek uz sportistu fizisko sagatavotību. Tas patiešām bija grūti. Arī sadzīves apstākļi un ēdināšana nebija no tām labākajām. Nācās pašam par sevi rūpēties," atceras Valkas ģimnāzijas audzēknis Dāvis.

No Latvijas nometnē darbojās četri badmintonisti - Latvijas izlases kandidāti. Dāvis atzīst, ka viņa spēles līmenis vēl nav tik augsts kā kolēģiem, taču tas ir saprotami, jo viņš badmintonā trenējas tikai divarpus gadus. Citu jauniešu pieredze ir apmēram astoņi gadi.

Puisis atzīst, ka, dzīvojot Valkā, viņa izaugsme ir ierobežota, jo pilsētā nav profesionāla badmintona trenera. Līdzšinējais iegūts tikai tēva Salvja iespaidā un viņam par to liela pateicība. Jaunietis atzīst, ka nometnes laikā Lietuvā viņa prasmes ir ievērojami augušas.Plašāk par badmintonu Valkā un Latvijā ceturtdienas "Ziemeļlatvijā".

Sports