Atbalsta ieceri Valkā un Valgā rīkot vienu autorallija posmu 6

Vakar Valkas novada domē notika šāgada pēdējās Valkas un Valgas ikmēneša pilsēttēvu tikšanās, lai pārrunātu kopīgas problēmas un ieceres, kā arī rastu tām risinājumu un atbalstu.

 

Kā allaž, viena no svarīgākajām problēmām saistīta ar medicīnas un neatliekamās palīdzības pakalpojumiem.

 

Igauņu ārsti apgūst latviešu valoduValgas kolēģi uzsver, ka Valgas slimnīca vēl arvien vēlas apkalpot arī valcēniešus, bet Latvijas valsts negrasās veselības aprūpei paredzētos līdzekļus sūtīt pāri robežai. Valgas slimnīcā joprojām strādā bijušie Valkas slimnīcas mediķi, savukārt igauņu medicīnas personāls apgūst latviešu valodu.

 

 Igauņi piedāvā vienoties starp abām valstīm, lai Valkas pacientiem būtu iespēja saņemt Latvijas valsts veselības aprūpei domāto finansējumu ar Valgas slimnīcas starpniecību. Igauņi piedāvā sadarboties arī neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā, jo Valgas slimnīcā ir tkai viena ātrās palīdzības brigāde, bet Valkā - divas.

 

 Ja Valgas ātrās palīdzības brigāde ir izsaukumā apriņķa teritorijā un vienlaicīgi palīdzība ir nepieciešama Valgā, tad izsaukumu centrs nosūta citu brigādi no Tervas, Otepē vai citurienes, kas aizņem daudz laika. Diemžēl Dienvidigaunijas izsaukumu centram nav tiesības sniegt informāciju Valkas ātrajai palīdzībai, jo trūkst attiecīga starpvalstu līguma.

 

Ielās kauks mašīnu riepasAbu dvīņupilsētu administrācija atbalstīja ieceri nākamgad 18. jūlijā Valkā un Valgā atļaut rīkot Igaunijas rallija etapu. Plānots, ka rallijā piedalīsies 120 mašīnu ekipāžas, tostarp arī autbraucēji no Latvijas - Ivars Vasaraudzis un Aivis Egle. Rallija rīkotāji lūdz, lai Valkas un Valgas pilsētu vadība nodrošinātu policijas un glābēju klātbūtni, kā arī rūpētos par skatītāju drošību.

Komentāri 6

pilsēttēvs nr.1

"pilsēttēvi"- nu pārlieku smalku apzimeju zurnaliste atradusi Valkas "tēviem" :D :D mazliet apšaubu, ka Valkas iedzīvotāji jūtas tā it kā pilsētas vadītāji viņus aprūpēti kā "tēvi" :D :D :D

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 15:48

no

Lūdzu iekļaujiet rallija trasē arī Parka ielu...:)

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 21:09

Stats

Beidzot kaut kas tāds arī Valkas pusē! Pat neticās! :) Lai izdodas visu noorganizēt!!!

pirms 11 gadiem, 2009.12.08 22:53

tas bus rallijs par izturiigako braucamo pa Valkas ielaam

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 00:04

heijaa

Nu var vienu posmu laist pa Blaumaņa ielu un Parka ielu, tur būtu ko redzēt! Un varbūt nofrēzētu tās ielas līdzenākas ar rally kāriem nekā ar to greideri, kam pie stūres greiderists ar nopirktām tiesībām...

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 08:25

dallijs

5/6 raksta ir par Valgas slimnīcas darbību, bet virsraksts nezin kapēc par kautkādu ralliju?

pirms 11 gadiem, 2009.12.09 15:05

Sports