Atdzimst BMX klubs “Alko” 4

Čehijas pilsētā Platovi notika 3. un 4. Eiropas čempionāta BMX posms, kurā piedalījās arī valcēnieši kluba "Alko" dalībnieki Arnijs Kuratņiks un Kristaps Ozoliņš.

 

Pašlaik notiek BMX kluba "Alko" otrā atdzimšana. "Esam piesaistījuši jau piecus jaunus braucējus, sākot no sešu gadu vecuma un joprojām aicinām visus brauktgribētājus," stāsta kluba vadītājs Ritvars Ozoliņš. Tā kā pašlaik ir jau astoņi braucēji, tad visiem būs jauni formas krekli. Treniņi Kristapa vadībā notiks divas reizes nedēļā.

 

Deviņgadīgais Arnijs savā grupā bija jaunākais. Lielākā daļa viņa konkurentu bija gadu vecāki. Salīdzinot rezultātus, starp deviņgadīgajiem viņš ir trešais, taču kopvērtējumā vieta nav izcila. Arnijs brauca pusfinālā, un viņam šīs bija pirmās lielās sacensības ārzemēs.

 

 

Treneris K. Ozoliņš uzskata, ka debija ir izdevusies. "Varēju nobraukt labāk, taču gadījās tehniska kļūme - negriezās viens riteņa rats," atceras Arnijs. Diemžēl arī treneris nevarēja palīdzēt, jo bija jābrauc pašam. Kristaps puisi uzslavē, ka viņš nevis tika pusfinālā, bet izcīnīja vietu tajā. Tā ir liela atšķirība.

 

Kristapam šogad šīs sacensības bija pirmās. Viņš ziemā nopietni trenējās zālē, lai panāktu labu fizisko sagatavotību. "It kā jau viss bija labi. Manā grupā sacentās 40 dalībnieku. Līdz finālam uzvarēju visos braucienos," atceras Kristaps. Diemžēl finālā viņam gadījās neliels misēklis, līdz ar to sacensības beidzās un iegūta 8. vieta.

 

 

Nākamajā dienā bija grūtāk, jo lika sevi manīt iepriekšējās dienas nogurums. Viņš atzīst, ka ļoti paveicies pusfinālā. Savukārt finālā Kristaps finišēja otrais un iegūta Eiropas čempionāta 4. posma sudraba medaļa. Tas ir vecuma grupā no 17 līdz 24 gadiem - elites priekšbraucēju grupa. "Man turpmāk jāpierāda, ka esmu gana stabils, un tad jau nākamgad varu censties piedalīties kādā Eiropas čempionāta posmā starp elites braucējiem," stāsta Kristaps.

 

Sestdien viņš piedalās sezonas atklāšanas sacensībās Ventspilī. Latvijas olimpieši atrodas treniņnometnē Itālijā, taču visi pārējie spēcīgākie Latvijas braucēji būs Ventspilī. Kristapu un klubu "Alko" materiāli ļoti atbalsta vecāki un arī viena no Valkas novada politiskajām partijām.

Komentāri 4

Inga

Apsveicu Arniju un vina treneri Kristapu! Esmu ventspilniece,bet man sacensībās bija liels prieks par šo Valkas jauno braucēju un kā teica pats sacensību komentētājs: re kur brauc īsts darba rūķis! Arnijs Ventspils sacensībās no deviņiem braucieniem astoņos bija pirmais. Un viņš pelnīti divas reizes kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena!
Nākamās sacensības pie mums būs 23. maijā un man būs savs favorīts!

pirms 12 gadiem, 2009.05.04 12:20

turks

Lai puika turās un prieks ka klubs atdzīvojas, a to jau likās ka vis beidzies.

pirms 12 gadiem, 2009.05.04 15:29

kand

Kristaps Ozoliņš ir deputāta kandidāts Valkas novada domē no Demokrāti.lv

pirms 12 gadiem, 2009.05.05 22:12

Sports