Atklātajās sacensībās sportistus uzņem Strenču novads

Ar palsmanieša Jāņa Babuļa uzvaru noslēgušās Strenču novada atklātās sacensības novusā. Pavisam sacentās 23 vīrieši un divas sievietes.

Vispirms dalībniekus izlozē sadalīja divās apakšgrupās. "Katrā no tām pēc riņķa sistēmas noskaidroja trīs labākos sportistus, kuri tālāk kvalificējās finālam," informē sporta darba organizators Strenču pilsētā Aivars Kalniņš.Iekļūt finālā nebija viegliPriekšsacīkstēs pirmajā apakšgrupā uzvarēja Ivars Valtiņš (Trikāta) ar 28 punktiem. Otro vietu izcīnīja Jānis Babulis (Palsmane; 27 punkti), trešo - Mārtiņš Kalns (Blome; 25 punkti). Tikai divu punktu līdz finālam pietrūka Reinim Saulītim (Valmiera).

Priekšsacīkstēs otrajā apakšgrupā uzvarēja Jānis Saulītis (Valmiera) ar 30 punktiem. Otrajā vietā - Lauris Petrovs (Variņi) ar 29 punktiem.

"Ļoti sīva cīņa norisinājās par trešo ceļazīmi uz finālu starp četriem pretendentiem. Veiksmīgāks izrādījās pieredzējušais novusists Guntars Tomašs (Strenči), iegūstot 26 punktus un atstājot aiz sevis Lauri Jansonu (Strenči) ar 25 punktiem, Aleksandru Brjuņinu (Seda) ar 24 punktiem un Jāni Zukuru (Valmiera) ar 23 punktiem," informē A. Kalniņš.

Finālā visas spēles bija līdzvērtīgas. Uzvaru kopvērtējumā izcīnīja J. Babulis, finālā iegūstot 12 punktus. Spēlē par otro un trešo vietu sīvā cīņā I. Valtiņš ar rezultātu 3:2 uzvarēja J. Saulīti. 4. vietā - L. Petrovs, 5. - G. Tomašs, 6. - M. Kalns.

Priecājas klubs "Variņi"Dāmu konkurencē Inga Valtiņa (Valmiera) priekšsacīkstēs, sacenšoties ar vīriešiem, izcīnīja četras uzvaras un ierindojās 10. vietā. Ruta Platkāne (Strenči) arī izcīnīja četras uzvaras un ieguva 8. vietu. Finālspēlē veiksmīgāka bija I. Valtiņa.

"Paldies Valmieras novusa klubam un personīgi Jānim Saulītim, kas izpalīdzēja ar pieciem novusa galdiem, tāpēc sacensības noritēja raiti," pateicas A. Kalniņš. Sacensības notika Strenčos, novada vidusskolas telpās.

Par veiksmīgo startu Strenču novadā priecājas novusa kluba "Variņi" dalībnieki J. Babulis, L. Petrovs un M. Kalns. "Mums bija patiess prieks piedalīties Strenču novada atklātajā čempionātā novusā, turklāt komandai izdevās parādīt sevi no labākās puses. No sirds apsveicam ar panākumiem Jāni (J. Babuli - redakcijas piezīme), kurš finālā uzrādīja ļoti labu rezultātu un uzvarēja čempionātā," komandas biedru uzteic M. Kalns.

Finālā no savām apakšgrupām iekļuva visi trīs Smiltenes novada sportisti. Tajās spēlēja 25 sportisti, no kuriem tikai seši izcīnīja iespēju startēt finālā.