Atlikuši tikai trīs maratoni

Maratonu slēpošanas entuziasts valcēnietis Andris Zunte noslēpojis kārtējo maratonu "Transjurassjenne 2011" Francijas Alpos līdzās nelielai pilsētiņai Morezai, kas atrodas apmēram pussimta kilometru attālumā no Šveices galvaspilsētas Ženēvas.

Andris piedalīties šajā maratonā bija izlēmis jau vasarā, un tas ir viens no maratoniem, kurā viņš vēl nebija slēpojis. A. Zunte izvēlējās klasisko stilu. "Tā kā Francijā vispār nebija sniega, organizatori distanci bija izveidojuši kalnos, kur vietējās sniega kripatas nācās krietni papildināt ar citviet savākto un mākslīgi gatavoto sniegu.

Nokļūst tīkamā kompānijāTrases garums bija 42 kilometri, taču reljefa ziņā tā bija īpaši sarežģīta. Esmu noslēpojis daudzus maratonus, taču šī distance viennozīmīgi bija vissmagākā. Pat nobraucieni no kalniem, vismaz tāda līmeņa slēpotājiem kā man, sagādāja lielas grūtības," atzīst Andris.

Visvairāk viņš priecājas par piecu slēpotāju kompāniju no Latvijas, kurā viņš nokļuva. Tā gan sadzīviskā, gan sportiskā ziņā bijusi labākā no visām, kādā bijis. Visi vidzemnieki un kaislīgi slēpotāji. Divi no tiem slēpo profesionāļu līmenī - slidsolī Jānis Teteris un klasiskajā stilā Jānis Melbārdis. Viņi ir vieni no vislabākajiem, ja ne paši labākie maratonisti Latvijā. Andris piebilst, ka viņš ļoti labprāt šajā kompānijā piedalītos arī citos maratonos.

Runājot par sportiskajiem rezultātiem, klasiskajā stilā uzvarēja Tartu maratona 1. vietas ieguvējs Staņislavs Rezaks (1:45). 51. vietu izcīnīja J. Melbārdis (2:07), bet Andris (2:51) 302. vietā vairāk nekā 800 dalībnieku konkurencē.

Nākamajā dienā slidsoļa maratonā piedalījās vairāk par 4000 slēpotāju. Tas ir populārāks. Andris tur labprāt atgrieztos normāla sniega apstākļos. Ar savu rezultātu pret treniņos saslēpoto kilometru skaitu sportists ir apmierināts. Piedalīšanās atšķirīgos maratonos var uzkrāt aizvien lielāku pieredzi, kas palīdz dzīvot turpmāk.

Euroloppet ir pieveiktsA. Zunte šogad 5. februārī Alauksta maratonā pabeidza tā saucamo Euroloppet pasi. Tas nozīmē, ka viņš ir noslēpojis astoņus šajā seriālā iekļautos maratonus. Alauksta sacensības šogad pirmo reizi bija iekļautas Euroloppet seriālā. Tas, kurš ir piedalījies šajā seriālā astoņas reizes, atdod šo pasi organizatoriem, kuri ieraksta šo dokumentu gadagrāmatā un iedod skaistu balvu.

Šis seriāls ir zemāka līmeņa nekā Worldloppet. Šajā seriālā no 15 etapiem Andris ir nobraucis jau 12. Agrāk vai vēlāk viņš cer pieveikt visus. Dažus viņš ir noslēpojis vairākas reizes. Austrijā notiekošajā viņš ir piedalījies piecas reizes. Vēl atlikuši trīs, taču uz diviem no tiem nokļūt būs sarežģīti finansiālu apsvērumu dēļ - viens notiek Austrālijā, bet otrs Japānā. Trešais Vassaloppet ir Zviedrijā. Andri mulsina tas, ka jāslēpo 90 kilometru.

Zinātāji gan stāsta, ka fiziski šis nebūt nav grūtākais no maratoniem, jo lielākoties jāslēpo pa līdzenumu. Lielu pieredzi šajā maratonā ir guvis Ainis Blūms, jo šo distanci ir veicis trīs reizes. Andris zina, ka Aiņa pieredze viņam ļoti noderēs. Atliek vien šim notikumam nopietni gatavoties.

Sports