Atsākusies sezona Ērģemes pagasta atklātā galda spēļu čempionātam

Sestdien, 19. oktobrī, Turnas tautas namā norisinājās Ērģemes pagasta atklātā galda spēļu čempionāta 1. posms.

Pagasta sporta organizators Mārcis Krams informē, ka sacensībās kopumā startēja 60 dalībnieku no Ērģemes pagasta, Valkas pagasta, Zvārtavas pagasta, Bilskas pagasta, Burtnieku pagasta, Brenguļiem, Kauguriem (Beverīnas novads), Valkas, Trikātas, Līgatnes, Smiltenes un Valmieras, kuri sadalīja sešus medaļu komplektus piecos sporta veidos. Ģeogrāfiski dalībnieku ir apmēram līdzīgi kā pērn. Šoreiz tālākais braucējs bija galda tenisists no Līgatnes, ja neskaita liepājnieku, kurš bija ieradies apciemot radiniekus.

“Šī mums ir septītā galda spēļu sezona. Šogad ir nelielas izmaiņas nolikumā. Izslēdzām šautriņu mešanu, un šajā sporta veidā būs atsevišķs čempionāts. Novusistiem bija grūti apvienot šos sporta veidus. Salikām kopā kungus un dāmas gan novusā, gan galda hokejā. Tas parādīja, ka dāmas ne par kripatu nav sliktākas par kungiem. Gluži otrādi, jo kungi ne reti “dabūja piepīpēt”. Piemēram, novusā astotniekā iekļuva trīs dāmas. Daži smēja, ka abu dzimumu dalībnieku apvienošana ļaus pacelt vīru līmeni, jo kungiem ir ko pamācīties no TOP dāmām,” komentē M. Krams. Līdzīga situācija vērojama arī galda hokejā, kur labāko trijniekā ir viena sieviete. Dāmas atzina, ka konkurence līdz ar šo jaunievedumu ir kļuvusi spēcīgāka. Savā vidē cīnīties ne vienai vien bija apnicis.

Čempionāts notiek sešos posmos un tajā iekļauti šādi sporta veidi: galda teniss, galda hokejs, novuss, šahs un dambrete. Galda tenisā kungi un dāmas startē un tiek vērtēti atsevišķi, savukārt pārējās disciplīnās sacensības notiek kopējā vērtējumā. Katrs sporta veids ir kā atsevišķa disciplīna. Posmu sākums pulksten 18 (pieteikšanās līdz 17.50) Turnas tautas namā.

Nākamais posms 23. novembrī Turnas tautas namā.

1. posma godalgoto vietu ieguvēji

Novuss (24 dalībnieki): 1. Dainis Ķelle (Kauguri, Beverīnas novads), 2. Juris Laķis (Smiltene), 3. Ivars Valtiņš (Trikāta)

Galda teniss (5 dāmas, 6 kungi):

1. Lelde Stūre (Turna), 2. Inga Valtiņa (Pidriķis, Burtnieku novads), 3. Maija Gudēna (Valka)

1. Aleksandrs Pops (Valka), 2. Uldis Sūna (Smiltene), 3. Valērijs Golovņovs (Valka)

Galda hokejs (7 dalībnieki): 1. Reinis Feldmanis (Ērģeme), 2. Aigars Feldmanis (Ērģeme), 3. Madlēna Rosolovska (Valka)

Šahs (5 dalībnieki): 1. Guntars Bondars (Valka), 2. Raivis Dragons (Valka), 3. Uldis Muižarājs (Valka)

Dambrete (13 dalībnieki): 1. Aivars Auzukalns (Valka), 2. Reinis Feldmanis (Ērģeme), 3. Andris Dracmanis (Brenguļi)

Sports