Atzinība par septiņiem sviedriem

Tā nu lūk ir, ka atzinība ikvienam sportistam saņemama pēc milzu piepūles treniņos, pēc fantastiskas grūti pārvarēšanas un daudzkārtējas nepieciešamības apliecināt sevi.

FOTO 

Šoreiz pērnā gada Valkas novada sporta laureātu sumināšana notika bērnu un jauniešu centrā "Mice". Lieki atkal bilst, ka tieši šajā vietā ikviens pasākums notiek ar īpašu garšu un netradicionālu izdomu. To vadīja "Mices" direktore Vita Kalvāne.

Iespējams, interesantākā bija viktorīna starp piecām komandām, kas vijās cauri visam pasākumam. Katrai komandai bija jāsniedz atbildes par dažādiem rekordiem un citām ar sportu saistītām lietām.

Uzvarēja sporta dzīves organizatori, tas ir Vijciema pagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Kalniņa un veterānu sporta dzīves vadītājs Maksis Stepītis. Tā kā sportisti ir azartiski cilvēki, tad jautrības netrūka. Savu noskaņu saietam deva arī dziedātāji, sporta deju dejotāji, cirka pulciņa puiši un citi jaunie pašdarbnieki.

M. Stepītis izstāstīja "Laureāta" rīkošanas vēsturi, kas sākās 1986. gadā un saucās "Sporta sezonas noslēguma vakars". Viens no jautrākajiem brīžiem bija sacensības telefona grāmatu plēšanā, kurās piedalījās Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Cekuls, jaunais vijciemietis Māris Šaicāns un florbola kluba "Valka" treneris Ivars Jēkabsons. Tiesa, līdz pasaules rekordam viņiem tālu, taču jautrībai iemesls bija.

"Mūsu novada sportisti ne tikai apliecina savu varēšanu, bet nes Valkas vārdu tālu valstī un pasaulē. Diemžēl novada mūžs vēl ir gaužām īss, tāpēc labākajiem sportistiem neesam paspējuši sagatavot tērpus ar novada zīmolu, bet tas priekšā. Tālab arī dzīvojam, lai sasniegtu to, ko esam iecerējuši," nešaubās novada domes priekšsēdis Kārlis Albergs.

Viņš piebilst, ka pašlaik visi ir savilkuši jostas, taču ne jau vieni mazāk vai citi vairāk, jo novadā nedrīkst zaudēt nedz sporta, nedz kultūras lietas, ar ko allaž esam lepojušies un turpināsim lepoties, dzīvojot savā novadā. Protams, sporta laureāti patiesībā ir pelnījuši lielāku godināšanu. Šoreiz viņu ir vairāk nekā pērn.

"Priecāsimies kopā par saviem sasniegumiem gan sportā, gan kultūras lietās. Šī ir tā reize, kad kultūra lieliski savienojas ar sportu," vērtē K. Albergs.

Valkas novada tradicionālā pasākuma "Sporta laureāts" izcilniekiMaksis Stepītis - par mūža ieguldījumu Valkas novada sporta attīstībā.

 

Sportisti veterānu grupā

Ilmārs Zaļais - uzvarētājs Tartu starptautiskajā maratonā skrituļslidošanā V-65+ grupā.

Andris Dainis - uzvarētājs Latvijas Sporta veterānu savienības (LSVS) 47. sporta spēļu sacensībās 5 kilometru slēpošanā, 3000 metru skrējienā pavasara krosā un 2. vietas ieguvējs Baltijas sporta veterānu čempionātā vieglatlētikā 1500 metru skrējienā V-60+ grupā.

Aija Lāce - uzvarētāja LSVS 47. sporta spēļu sacensībās trīs kilometru slēpošanā un 2. vietas ieguvēja Baltijas čempionātā sporta veterāniem vieglatlētikā 800 un 300 metru skrējienā S-55+ grupā.

Astrīda Kalniņa - uzvarētāja LSVS 47. sporta spēļu sacensībās lodes grūšanā vieglatlētikā telpās, kā arī lodes grūšanā, diska un šķēpa mešanā vasarā, vienlaicīgi arī uzvarētāja šajās disciplīnās Baltijas sporta veterānu čempionātā vieglatlētikā S-75+ grupā.

Vladimirs Makutenens - uzvarētājs Latvijas valsts sporta veterānu savienības (LVSVS) 47. sporta spēļu sacensībās 10 kilometru slēpošanā V-40+ grupā.

Zita Sproģe - uzvarētāja LSVS 47. sporta spēļu sacensībās 5000 metru skrējienā pavasara krosā, 3000 metru skrējienā, kā arī Baltijas sporta veterānu čempionātā 3. vietas ieguvēja 800 metru skrējienā S-40+ grupā.

Mudīte Gerke - uzvarētāja LSVS 47. sporta spēļu un Baltijas sporta veterānu čempionāta sacensībās 100 metru skrējienā un tāllēkšanā S-50+ grupā, kā arī dalībniece 3. vietas ieguvējas komandā 4x100 metru stafetes skrējienā.

Baiba Salzirne - uzvarētāja LSVS 47. sporta spēļu un Baltijas sporta veterānu čempionāta sacensībās 100 metru skrējienā S-35+ grupā, kā arī dalībniece 3. vietas ieguvējas komandā 4x100 metru stafetes skrējienā.

Tālis Auniņš - uzvarētājs LSVS 47. sporta spēļu sacensībās 200 metru skrējienā vieglatlētikā telpās, 2. vietas ieguvējs 400 metru un 3. vietas ieguvējs 100 metru skrējienā Baltijas sporta veterānu čempionātā V-50+ grupā.

Ēriks Jukāms - 2. vietas ieguvējs 10000 metru soļošanā un 3. vietas ieguvējs 5000 m soļošanā Baltijas sporta veterānu čempionātā V-55+ grupā.

Juris Malnacis - 3. vietas ieguvējs 5000 metru soļošanā Baltijas sporta veterānu čempionātā V-60+ grupā.

Diāna Girgensone - 3. vietas ieguvēja 100 metru skrējienā un dalībniece 3. vietas ieguvējas komandā 4x100 metru stafetes skrējienā Baltijas sporta veterānu čempionātā S-40+ grupā.

Iveta Karole - dalībniece 3. vietas ieguvējas komandā 4x100 metru stafetes skrējienā.

Agris Knope - 3. vietas ieguvējs 5000 metru skrējienā Baltijas sporta veterānu čempionātā V-55+ grupā.

 

Skolēniem un jauniešiem

Māris Šaicāns - uzvarētājs 333 metru un 2. vietas ieguvējs 800 metru šorttrekā Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē.

Kristiāns Kalniņš - 2. vietas 500 metru un 3. vietas 333 metru šorttrekā ieguvējs Latvija Jaunatnes ziemas olimpiādē.

Sandis Skrodelis - 3. vietas ieguvējs 1000 metru skrējienā Latvijas ziemas čempionātā junioriem un jaunatnei A grupā un uzvarētājs 2000 metru skrējienā Latvijas 63. spartakiādē vieglatlētikas pavasara krosā.

Klāvs Karlsons - 3. vietas ieguvējs augstlēkšanā Latvijas ziemas čempionātā junioriem un jaunatnei A grupā un 3. vietas ieguvējs augstlēkšanā Latvijas čempionātā A grupā.

Liene Krieviņa - 2. vietas ieguvēja diska mešanā Latvijas ziemas čempionātā juniorēm.

Agnese Briede - 2. vietas ieguvēja daudzcīņā Latvijas čempionātā A grupā.

Karīna Rudus - 3. vietas ieguvēja 600 metru skrējienā Latvijas ziemas čempionātā B grupā un uzvarētāja 1000 metru skrējienā Latvijas Republikas 63.spartakiādē vieglatlētikas pavasara krosā.

Artūrs Meirēns - uzvarētājs šķēpa mešanā Latvijas čempionātā B grupā.

Kristiāns Savickis - 2. vietas ieguvējs diska mešanā Latvijas čempionātā C grupā.

Arnis Ozoliņš - 3. vietas ieguvējs 800 metru skrējienā Latvijas XX Universiādē un 3. vietas ieguvējs 4x400 metru stafetes skrējienā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās Vidzemes komandā.

Linards Ščegoļevs - uzvarētājs 1000 metru skrējienā Latvijas Republikas 63. spartakiādē pavasara krosā un 3. vietas ieguvējs Latvijas jaunatnes čempionātā futbolā U-12 grupā.

Aleksandrs Britanovs - uzvarētājs 1000 metru skrējienā Latvijas čempionātā C grupā.

Sandra Aleksejeva - 7. vietas ieguvēja Eiropas čempionātā BMX elites klasē sievietēm.

Kristīne Ozola - 3. vietas ieguvēja Baltijas kausa izcīņas sacensībās futbolā.

 

Komandām

Florbola klubs "Valka" - 3. vietas ieguvējs Latvijas 17. čempionātā florbolā 2. līgā.

Florbola klubs "Valka" - 3. vietas ieguvējs Latvijas 16. bērnu un jaunatnes čempionātā florbolā U-14 grupā.

Valkas pamatskola - uzvarētāja komanda Latvijas Republikas skolu 63. spartakiādē vieglatlētikas pavasara krosā 2. grupā un uzvarētāja komanda Latvijas Republikas 64. spartakiādē un "Latvijas Avīzes" kausa izcīņas sacensībās rudens krosā stafetēs 2. grupā (pamatskolu grupā).

Valkas ģimnāzija - 3. vietas ieguvēja komanda Latvijas Republikas 63. spartakiādē vieglatlētikas pavasara krosā 4. grupā un I - II vieta Latvijas Republikas 64.spartakiādē un "Latvijas Avīzes" kausa izcīņas sacensībās rudens krosa stafetēs 4. grupā.

 

Treneri

Kārlis Pētersons (vieglatlētika) - audzēknis - Artūrs Meirēns.

Leons Peļņa (vieglatlētika) - audzēknis - Klāvs Karlsons.

Lija Krūkliņa (vieglatlētika) - audzēkņi - Sandis Skrodelis, Liene Krieviņa, Karīna Rudus.

Mudīte Gerke (vieglatlētika) - audzēkņi - Sandis Skrodelis, Liene Krieviņa, Karīna Rudus, Aleksandrs Britanovs, Kristiāns Savickis.

Valērijs Kriviņš (futbols) - audzēknis - Linards Ščegolevs.

Ilvars Rullis (florbols) - komanda FK "Valka" U-14.

Ivars Jēkabsons (florbols) - komanda FK "Valka".

 

Sports