Aukstais laiks neatturēja 39 autosportistus no dalības amatieru mačos Smiltenē 3

Otrajos Ziemassvētkos sporta un atpūtas kompleksā "Teperis" notika daudzu gaidītais "Smiltenes ziemas kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām 2. posms. Šoreiz sacensību trijās klasēs kopā piedalījās 39 dalībnieki un pavisam tika doti 78 starti.

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

26. decembrī Smiltenes supersprinta trasē (tās garums 2,5 kilometri) no rīta notika brīvie treniņi, bet pulksten 11.00 tika dots pirmais starts. Amatieri sacentās trijās klasēs - priekšas piedziņas, aizmugures piedziņas un pilnpiedziņas. Katram dalībniekam sacensības sastāv no diviem braucieniem. Savukārt brauciens no viena iesildīšanās apļa un apļa uz laiku.

 

Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla pastāstīja, ka šosezon sacensības ieinteresējušas arī jaunus autosportistus. Amatieru mačos Smiltenē piedalījās dalībnieki no Valmieras, Aizkraukles, Raunas, Skrīveriem, Alūksnes, Valkas, Līgatnes, Blomes, Zvārtavas, Virešiem, Vidagas un Smiltenes.

 

Amatieru maču 2. posmā dalībnieku vidū bija manāms bilskēnietis Gatis Jurjāns. Viņš sava prieka pēc šāda veida sacensībās piedalās vairākus gadus. Tiesa gan, šoziem šī bijusi pirmā reize.

 

 

"Braucu, jo man tas patīk. Iepriekš braucu ar "BMW", bet tagad ar "Audi" pilnpiedziņas klasē. Sanāca sacensties ar subaristiem. Viņu bija daudz. Bet nevienam nekāda braukšana īsti nesanāca, drīzāk slīdēšana, jo trasi klāja ledus," stāsta G. Jurjāns. Lai gan jaunietis rezultātus vēl nezina, pats uzskata, ka pirmajai reizei esot bijis ļoti labi.

 

Šajos mačos prieka pēc piedalās arī "VAZtuss" dalībnieks Rinalds Bērziņš. Tomēr 26. decembra sacensībās viņa prieks bija īss. "Šoreiz vispār negāja. Pirmajā braucienā motors nograbēja un iemetās dzenis. Tā ka pavizināties uz ledus neiznāca," saka R. Bērziņš.

 

Priekšas piedziņas klasē labākie: 1. vietā Zigurds Kalniņš ar "VAZ 2108" (Vireši), 2. Armands Baškers ar "VW Golf 3" (Aizkaļņi), 3. Gatis Klūga ar "VW Golf 3" (Smiltene). Pavisam šajā klasē startēja 11 dalībnieki.

 

Aizmugures piedziņas klasē 11 dalībnieku konkurencē 1. vietā Kristaps Daģis ar "Volvo" (Līgatne), 2. Ainārs Poikāns ar "VAZ 2105" (Smiltene), 3. Edgars Tralla ar "VAZ 2105" (Smiltene). Pilnpiedziņas klasē startēja visvairāk dalībnieku - 17. Šajā klasē godalgas izcīnīja: 1. Māris Zālītis ar "Audi 90 Quattro" (Valka), 2. Kalvis Blūms ar "Subaru Impreza" (Rauna), 3. Edgars Tralla ar "Audi 100 Quattro" (Smiltene).

"Smiltenes ziemas kauss 2009" trešais posms norisināsies tikai ziemas apstākļos, kad trasi klās ledus un sniegs.

Komentāri 3

vaz fans

kautkā neredz nekad nevienu slavenību no Baznīcas laukuma driftētājiem-vai spec ielūgumus vajag dalīt visiem?;)lai jau puiki saņemas nekautrējas -mēs nesmiesimies:))))))

pirms 12 gadiem, 2008.12.30 10:44

vaz fans 2

trasītē jau būs pāris lati jāsamaksā, tiem puņķutapām uz Baznīcas laukuma viss ir pa brīvu...

pirms 12 gadiem, 2008.12.30 12:56

autobraucējs

Puikām no baznīcas laukuma un Elvi plača iesaku atbraukt uz Teperi

pirms 12 gadiem, 2008.12.31 20:37

Sports