Autobraucējs Māris Stalis pirms pēdējā posma ir valsts čempionāta līderis 2

Kārtējais valsts čempionāta posms autokrosā notika Vilandē. Trase bija ļoti smaga ar daudz bedrēm un akmeņiem. Lai nokļūtu līdz finišam, nepieciešama īpaši izturīga mašīna.

 

M. Stalim neveicās, kā bija cerēts. Laika kontroles braucienā 1600 kubikcentimetru klasē viņš palika trešais, jo, cīnoties ar savu sīvāko konkurentu Oļģertu Vērmani, puisi piemeklēja dažādas tehniskas problēmas. Abiem ir vienāds punktu skaits, bet atmetot sliktāko braucienu čempionātā, labākā situācijā ir Māris. Ja šodien būtu apbalvošana, viņam piešķirtu čempiona titulu.

 

Viss izšķirsies čempionāta pēdējā posmā Valmieras rajona Brenguļos 12. oktobrī, kur O. Vērmanis jūtas kā trases saimnieks. Viņš tur trenējas. Trases īpašnieks ir Oļģerta tēvs. Māris paredz ļoti sīvu konkurenci. Tur arī kļūs zināms galīgais vietu sadalījums. Uz goda pjedestālu vēl pretendē Andris Priedītis no Rīgas un Kaspars Īle no Inčukalna.

 

Vilandē vienā no braucieniem O. Vērmanis apdzīšanas manevrā Māri ar slieksni piespieda un viņa mašīnai tika nogriezta pusass. Pusass gals palika pārnesuma kārbā, un nekas cits neatlika, kā mašīnai turpat nomainīt kārbu.

 

 

"Bijām pieci mehāniķi, darbiņu paveicām, taču finālā nācās startēt no pēdējās rindas," atceras sportists. Starts padevās labi, taču priekšā braucošā Vērmaņa mašīnai kaut kas notika, tāpēc Mārim nācās strauji bremzēt un no piektās pozīcijas viņš palika pēdējais. Braucienā augstāk par trešo vietu nokļūt neizdevās.

 

Kā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja Vilnis Tiltiņš, Vilandes posmā piedalījās viņa jaunākais dēls Jānis un izcīnīja 7. vietu 12 dalībnieku konkurencē. Jāņa sacensību pieredze pagaidām ir gaužām maza, jo šīs viņam bija tikai trešās sacensības, turklāt ar svešu mašīnu.

 

 

Tēvs ar sasniegto ir visnotaļ apmierināts. Raimonds šoreiz bija mehāniķa statusā. Abiem dēliem sagatavot mašīnas sacensībām neļaujot finanšu resursi. Raimondam šajā sezonā ir jauna mašīna, tāpēc uz medaļām neesot cerēts. Vāģim pašlaik tiek mainīta ātrumkārba, un līdz mačiem Brenguļos braucamais startam būs gatavs. Šajās sacensībās piedalīsies abi jaunieši.

Komentāri 2

krosafans

Marim nau ko satraukties Vermanim vis labais ir saspraadzis - taa kaa Maaris jau zin ka vin's ir vinneejis:)) peedeejaa posmaa ar pillu gaazi un liidz galam:)

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 19:57

Sports