Autokross Smiltenē

Svētdien Smiltenē, Tepera trasē norisināsies Latvijas autokrosa čempionāta priekšpēdējais, ceturtais posms. Tik tuvu sezonas beigām iespējams, ka uzzināsim pirmos čempionus. Cik tas ir reāli?

Īsā versija: ļoti droši, ka viens čempions būs zināms, bet tas arī būs vienīgais zināmais uzvarētājs pirms pēdējā posmā Mūsā.

2000 Super klases līdera Ritvara Kārkliņa pārsvars pār sekotājiem pēc trim uzvarām trijos posmos ir graujošs. Ritvaram pat negūstot punktus svētdienas sacīkstē, neviens no sekotājiem netiks līdz viņa iekrātajam punktu skaitam. Matemātika vienkārša: pat, ja tuvākais sekotājs Pēteris Āboliņš atvēzējas uzvarām abos atlikušajos posmos (ar visiem bonusa punktiem), Kārkliņam pietiek ar otro vietu Smiltenē, lai uz Bausku jau dotos čempiona statusā. Jeb, citādāk sakot, divu posmu laikā jāsasniedz 11 kopvērtējuma punkti, kas ir sasniedzams, nevienā no sacīkstēm pat nekāpjot uz pjedestāla. Ja Ritvars šogad nekļūs par čempionu, tas būs viens no pēdējo gadu šokējošākajiem sezonas iznākumiem.

Klasē daudz neprognozējamāka ir cīņa par pārējām medaļām. Uz tām pretendē Āboliņš, Juris Zembergs un Māris Mardoks. No šīs trijotnes ātrākais objektīvi šķiet Zembergs, taču viņu – gluži kā iepriekš – var iegāzt tehnikas problēmas, kas pa reizei uzbrūk viņa mašīnai.

Tomēr jāpatur prātā arī Edijs Ošs – lai gan punktu izteiksmē viņš šķiet patālu no otrās vietas (Āboliņam 27, Ošam 15), viņš gan Smiltenē, gan Mūsā būs viens no galvenajiem Kārkliņa konkurentiem. Ar diviem spožiem rezultātiem Edijam kāda no medaļām var droši sanākt.

Arī Mini bagiju klasē viss organizējas par labu līderim, bijušajam čempionam Linardam Jasonam. 2016. gada šīs klases čempions šobrīd iekrājis visai drošu pārsvaru, bet vēl viens labs rezultāts visu var palīdzēt sakārtot jau Smiltenē. Linards svētdien faktiski nedrīkst tikai palaist priekšā Daugirdu Dungvecki – tad visam vajadzētu sakārtoties.

Daudz nezināmo pārējās klasēs! Open 2500 pašlaik līderi ir Jānis Kozlovskis un Ints Jeršovs, taču turpat ir arī Lauris Unāms un Jānis Dreimanis. Četrotne atlikušajos posmos sadalīs medaļas un čempiontitulu, turklāt grūti prognozēt, kurš varētu būt uzskatāms par galveno favorītu šajā cīņā. Skaidrs, ka cīņa ir līdz pirmajai kļūdai: tas, kurš piedzīvos tehnikas problēmas vai kā citādi zaudēs punktus, no cīņas par titulu izsvītrosies. Zināmā mērā iepriekšējais posms Vecpilī iedeva smagu triecienu pa Dreimaņa izredzēm – avārija finālā maksās pārāk dārgi. Bet vēl var paspēt visu labot!

VAZ Klasika cīņā divi izteikti favorīti šajā sezonā – Kalvis Tēts un Jānis Linde. Taču līdz ar Andra Krieviņa atgriešanos viņu duelī būs jārēķinās arī šo konkurentu. Krieviņam sezonas kontekstā nekas īpašs vairs nav sasniedzams, taču viņš noteikti gribēs maksimāli augstākos rezultātus. Un tas atstās iespaidu uz Tēta un Lindes dueli – cik punktus Krieviņš atstās abiem sadalei un, cik lieli būs abu līderu ieguvumi/zaudējumi, ja Andris rezultātos iebrauc starp abiem.

Open 4500 kausā gaidāms interesants Jāņa Veģera, Guntara Bruža un Edgara Krūmiņa cīniņš. Pirmie divi šobrīd ir līderi arī kausa kopvērtējumā, starp abiem ir tikai četri punkti. Smiltenes posma iznākums noteiks, uz kuru pusi svērsies cīņa par līderpozīciju Mūsā.

Diemžēl pašlaik nav ziņu, ka B600 klase plāno izglābties no kvoruma trūkuma Smiltenes posmā. Ja tā, interesantajai klasei zudīs čempiontitula sadalīšanas intriga. Par spīti radošajai krīzei, B600 šogad piedāvā izcilas cīņas, ko pierāda notikušie Latvijas čempionāta posmi un trīs sacīkšu SK Vecpils kausa izcīņa. Jāsaņemas, vēl var paspēt!

20180823-1240-lcsm2018.jpg

Sports