Amatieru mačus Smiltenē noslēdz ar nakts posmu

6. martā vēlu vakarā Smiltenes sprinta trasē noslēdzās "Amatieru kauss 2009". 12 posmu garumā šajās sacensībās savas braukšanas prasmes ziemā uzlaboja 119 dalībnieki.

Fotoreportāžu skatīt šeit! 

 

Aizvadītās piektdienas vakarā "Amatieru kausā" pa trijām automašīnu klasēm kopā piedalījās 24 dalībnieki. Atšķirībā no iepriekšējiem posmiem amatieriem nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ trases garums vairs nebija divarpus kilometru, bet gan pusotrs. Šoreiz bija jāsacenšas sprinta trasē. Dalībnieki tam bija gatavi, bet vai viņu spēkrati arī? Kāds no maču dalībniekiem mašīnu apskādēja jau treniņbraucienu laikā, citam noplīsa pirmajā braucienā.

 

Neveiksmīgs starts sacensībās bija valcēnietim Mārim Zālītim, jo noplīsa auto. Tomēr paziņa aizdotā mašīna viņam pilnpiedziņas klases kopvērtējumā nodrošināja uzvaru.

 

 

 "Labi, ka valcēnietis Jevgenijs Švabs iedeva izbraukt ar savu auto. Štrunts par trešo vietu piektdien, vismaz kopvērtējumā noturējos. Tomēr svešs auto, žēl apbružāt tādu. Turklāt riepas savādākas, kamēr pierod, paiet laiks. Bet visā visumā esmu apmierināts," saka amatieru maču pilnpiedziņas uzvarētājs.

 

Ar mačiem apmierināts ir arī valmierietis Sergejs Vaido. Viņam šī bijusi varen laba sezona. "Varēja izbraukties līdz nelabumam. Pasākums noorganizēts pa pirmo," saka valmierietis.

12. posmā priekšas piedziņas klasē: 1. vietā Sergejs Vaido ar "VAZ 2109" (Valmiera), 2. Andis Vanters ar "VAZ 2109" (Valmiera), 3. Raimonds Kalniņš ar "VW Golf 2" (Variņi).

 

Aizmugures piedziņas klasē: 1. Ainārs Poikāns ar "VAZ 2107" (Smiltene), 2. Kristaps Daģis ar "Volvo 940" (Līgatne), 3. Gatis Ģērmanis ar "BMW 325" (Smiltene).

 

Pilnpiedziņas klasē: 1. Jānis Aleksejevs ar "Audi 90 Quattro" (Smiltene), 2. Edgars Tralla ar "Audi 100 Quattro" (Smiltene), 3. Māris Zālītis ar "Audi 90 Quattro" (Valka).

 

Kopvērtējuma rezultāti tiks publicēti īsi pirms labāko dalībnieku apbalvošanas. "Par apbalvošanas norisi vēl jālemj. Tā varētu būt maču dalībnieku noslēguma ballītē vai arī 26. aprīlī Latvijas čempionāta autokrosā laikā," domā V. Tralla. Viņš stāsta, ka katrā klasē tiks apbalvoti labākie seši sportisti.

Auto/Moto/Velo