Autokross: Mūsas trasē sagaidāma neredzēti spraiga cīņa 1

Jau šīs nedēļas nogalē, 23. un 24. maijā Mūsas trasē, Bauskā norisināsies FIA Eiropas Autokrosa čempionāta 3. posms, kuram pieteicies rekordliels dalībnieku skaits - 76 dalībnieki no 15 valstīm, starp tiem būs 13 tādi dalībnieki, kuri pirmo reizi sacentīsies Mūsas trasē.

 

Šim sacensībām ir pieteikušies visi šī brīža stiprākie Eiropas autokrosa meistari, kas nozīmē, ka cīņa Mūsā būs neredzēti spraiga. Pirmo reizi dalībnieku vidū redzēsim arī sportistu no Ukrainas, kā arī no Tanzānijas. Šis sportists gan ir vācu izcelsmes tanzānietis un sacensībās piedalīsies ar Vācijas autosportista licenci, kas nozīmē, ka Tanzānijas karogu Mūsā neieraudzīsim.

 

Divīzija D-1Šajā divīzijā līderis pēc diviem aizvadītajiem čempionāta posmiem ir itālis Džanluka Fereti, kurš ar savu jaudīgo "Mitsubishi Lancer Evolution" sporta automobili ir izcīnījis 33 punktus. Viņam kopvērtējumā ar 30 punktiem seko Krievijas sportists Vadims Makarovs, kurš brauc ar "Škoda Fabia" sporta automašīnu.

 

 

Tikpat daudz punktu ir ungāram Tamas Karai, kura rīcībā arī ir "Mitsubishi Lancer Evolution" spēkrats. Bauskā ieradīsies arī čehs Vaclavs Fejfars ar "Škoda Fabia" un lietuvietis Pauļus Pleskovas ar "Ford Fiesta", kuru abu kontā ir 27 punkti un attiecīgi tie čempionāta kopvērtējumā dala 4. un 5. pozīciju.

 

 

Paredzams, ka šo minēto sportistu cīņā par uzvaru iesaistīsies arī itālis Kristiāns Džiarolo, kurš pagājušajā sezonā čempionātā izcīnīja 5. vietu, bet šogad vēl nav izcīnījis nevienu punktu.

 

 

Protams nedrīkst aizmirst, ka Bauskā piecpadsmit stiprākajiem Eiropas D-1 divīzijas braucējiem stāsies pretī arī divi labākie latviešu autokrosisti - Jānis Bogdanovičs ar "Ford Focus" un Aldis Zēbergs ar "Toyota Corolla", kuri pirms šī čempionāta posma ir kārtīgi sagatavojuši tehniku un gatavojas pierādīt Eiropiešiem kuri ir trases saimnieki.

 

Divīzija D-3Divīzijā D-3 uz starta deviņpadsmit sportisti. Tajā par turpināsies jau iepriekšējos divos čempionāta posmos aizsākusies cīņa, kurā šobrīd veiksmīgākais ir vācietis Deniss Engels, kura kontā ir 35 punkti. No viņa par 3 punktiem atpaliek čehs Petrs Bartošs. Trešo vietu čempionāta kopvērtējumā ar vienādu punktu skaitu (30 punktiem) šobrīd dala pagājušās sezonas vicečempions, čehs Petrs Tureks un nīderlandietis Glens Vanrosmalens.

 

 

Taču šo četrotnes cīņu par uzvaru un čempionāta punktiem visticamāk izjauks pagājušā gada čempions, vācietis Bernds Stube, kurš pirms šīs sezonas paziņoja, ka vairs nepiedalīsies čempionātā un iespējams startēs tikai dažās sacensībās. Viena no šīm izredzētajām sacensībām ir tā, kas notiks Latvijā, Mūsas trasē. Latviju šajā klasē pārstāvēs Aleksejs Jaluņins, kurš pēdējo piecpadsmit gadu laikā nav laidis garām nevienu Eiropas čempionāta posmu, kas notiek Mūsas strasē.

 

Divīzija D-3AŠī klase Mūsā leposies ar vislielāko dalībnieku skaitu. Sacensībām pieteikušies divdesmit astoņi dalībnieki un par galvenajiem pretendentiem uz uzvaru Mūsā ir uzskatāmi visi pagājušās sezonas līderi - čehi Ladislavs Hanāks, Ondrejs Musils, Vits Nosaleks un nīderlandietis Kriss Valdšmits, kā arī šajā sezonā daudz konkurētspējīgākais vācietis Mihails Budelmaijers un čehs Jiri Svoboda.

 

 

Kopvērtējuma līderis pēc diviem posmiem ar 34 punktiem ir pagājušā gada čempions Ladislavs Hanāks, bet tuvākajiem trīs sekotājiem ir ļoti līdzīgs punktu skaits - Nosalekam un Budelmaijeram ir pa 27 punktiem, bet Svobodam ir par vienu punktu mazāk. Par īpašu pārsteigumu Latvijas autosporta faniem īsi pirms sacensībām Mūsā parūpējās viens no labākajiem latviešu bagiju klases sportistiem Jānis Boks, kurš visu laiku gatavojās startēt B-600 klasē, taču piepeši paziņoja par vēlmi startēt divīzijā D-3A.

 

 

Taču viņš nebūt nebūs vienīgais latvietis šajā klasē. Tajā startēs arī daudzsološais jaunais talants Dāvis Aupe, kā arī Anatolijs Abramovs, Armands Hohfelds, Juris Kuļikovskis un Māris Līcis.

 

Latvijas nacionālā kausa izcīņaParalēli Eiropas čempionātam Mūsā norisināsies arī Latvijas nacionālā kausa izcīņa bagiju B-600 klasē. Tajā sacentīsies vienpadsmit Latvijas sportisti un viens viesis no Igaunijas. Pēc pirmā aizvadītā Latvijas autokrosa čempionāta posma rezultātiem var spriest, ka galvenie šīs klases pretendenti uz uzvaru ir Renārs Vinokurovs, Ģirts Mūrnieks un Ģirts Zīle, kā arī Liene Ozoliņa, taču savas korekcijas šajos rezultātos noteikti mēģinās ieviest arī igauņu sportists Maido Rūsmans, kurš pēdējās divās sezonās ar D-3A bagiju ir spējis izcīnīt divus Baltijas čempiona titulus.

 

Sacensību programma un biļetesBiļetes uz sacensībām izdevīgāk iespējams iegādāties biļešu iepriekšpārdošanā "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un mājas lapā www.bilesuparadize.lv. Sestdien, 23. maijā pulksten 11:30 sāksies brīvie treniņbraucieni, bet jau 13:30 - laika kontroles braucieni, kam pulksten 17:00 sekos 1. kvalifikācijas brauciens.

 

 

Svētdien pulksten 11:00 notiks sacensību atklāšanas ceremonija, kurai sekos 2. un 3. kvalifikācijas braucieni un finālbraucieni, kā arī uzvarētāju apbalvošana.  

 

Komentāri 1

auto

nu nezinu gan kurš Bogdanoviču ir ieskaitijis pie labākiem autokrosistiem:) vot Zēbergs jā- tas ar savu veco labo mašīnīti klasi rāda, bet Bogdanovičš nekad nau bijis braucējs un vēl jo vairāk auto būvētājs , idejas viņam ir varbūt bet izpildijums par 3 gadi atpalicis..

pirms 12 gadiem, 2009.05.22 16:51

Auto/Moto/Velo