Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autokross: Pieteikumu termiņš noslēdzas ar 104 pieteikumiem!

Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmā posma Smiltenē pieteikumu termiņš noslēdzies ar 104 pieteikumiem, kas ir pēdējo gadu Baltijas čempionāta rekords. Visvairāk pieteikumu 2000 Super klasē, kurā par uzvaru plāno cīnīties 27 dalībnieki.

Pirms gada Smiltenes posmam bija 96 pieteikumi, lai gan ieskaites klašu bija vairāk – D12 bija Baltijas čempionāta posms. Pāri simts pieteikumiem pēdējos gados bijis arī Baltijas finālā Mūsā, taču toreiz papildinājumu dalībnieku skaitam deva masveidīgā folkreisa klase, kas pievienoja vairāk nekā 30 pieteikumu autokrosa braucējiem.

Visvairāk sportistu pieteikts 2000 Super klasē, kurā saņemti 27 pieteikumi. Klase arī sarūpēja pieteikšanās termiņu pēdējo stundu pārsteigumu, kad pieteicās uzreiz pieci Igaunijas sportisti. Jāpiebilst, ka igauņu starts salonautomašīnu klasēs daudzus gadus praktiski nenotika – desmit gadu laikā startējuši divi, trīs braucēji.

Pārējās klasēs sportistu skaits izveidojies ļoti līdzīgs – no 13 līdz 9 dalībniekiem. Labs pārsteigums ir Baltijas Buggy 1600 klase, kurā 13 pieteikumu, plus treniņsacīksti plāno aizvadīt Jānis Boks ar SuperBuggy, gatavojoties Eiropas čempionāta posmam. 13 pieteikumi arī 1600 klasē, kas ir prognozēts daudzums, savukārt 13 pieteikumi Open un 12 pieteikumi VAZ Klasika klasē ir nedaudz zem prognozētā daudzuma.

Lieliski progresējusi B600 klase, kurā 11 pieteikumu. Tiesa, Dāvja Aupes pieteikums pašlaik uztverams rezervēti – viņš vēl meklē iespēju stāties uz starta.

Lielisks progress arī Mini bagiju (bijušie Beta) klasē – deviņi pieteikumi. Klasi paceļ gan veiksmīgi noritošā latviešu bērnu paaudžu maiņa (Everta Henilāna vietā māsa Monta, Kitijas Jeršovas vietā brālis Marks), gan klases attīstība Lietuvā.

Smiltenes kausa izcīņa D12 klasē šobrīd ir zem nopietnas jautājuma zīmes, jo vajadzīgo sešu braucēju vietā pašlaik ir pieci, bet vienošanās bija, ka, ja nav sešu braucēju, klasei cīņa nenotiek. Šobrīd divi scenāriji – vai nu klase atrod sesto un, visiem ierodoties, cīņa notiek, vai nu jāļauj pieteiktajiem nesamocīt tehniku un gatavoties uz pirmo Baltijas čempionāta posmu. Par šo klasi vēl tiks spriests.

Latvijas čempionāta Junioru kausa ieskaitei pašlaik pieteikti 11 dalībnieki. Pieteiktas arī divas komandas, taču vienību ieskaitei vajadzētu papildināties.

Smiltenes sacīkste notiks pēc nedēļas, 26. aprīlī!


Auto/Moto/Velo