Autokross Smiltenē D12 klasē izmaina goda pjedestālu

Svētdien Tepera trasē aizvadīts Baltijas un Latvijas čempionāta posms. Uz goda pjedestāla kāpa divi smiltenieši. D - 12 klasē uzvaru sev sagādāja šosezon vēl nestartējušais Andris Jurciņš, bet VAZ klasikā beidzot finišēja Ainārs Poikāns.

FOTO ŠEIT!

 

Atsevišķās čempionātu klasēs, tāpat arī VAZ klasikā, dalībnieku skaits bija neliels, bet tas nepavisam nemazināja izcilas cīņas, pārsteiguma momentu. Šis kross šosezon Tepera trasē bija pēdējais, dažiem mūsējiem tas izrādījās veiksmīgs. Taču Kristapam Eglītim, iespējams, liktenīgais čempionātā. Pēc veiksmīgi iesāktās sezonas viņa GAZ 51 sāk piemeklēt tehniskas problēmas. Pozīcijas zūd.

 

Izmaiņas D - 12 klasēIntriga saglabājas priekšpēdējā čempionāta posmā kravas automobiļu klasē, jo nu ir skaidrs - viss izšķirsies 12. septembrī Varstu trasē Igaunijā. Līdz šim līderis bija Eglītis. Svētdien krosā viņa gazikam radās problēmas ar aizdedzi un tajā brīdī viņš pazaudēja savas līdera pozīcijas trasē, to izmantoja pārējie Latvijas čempiona titula pretendenti (Bruno Leimanis, Tāvi Pindis).

 

 

Tomēr arī viņiem neizdevās izcīnīt uzvaru. To sasniedza A. Jurciņš. Skatītāji viņu mājas trasē ieraudzīja, pateicoties radiem, draugiem, paziņām, kuri Andri atbalstīja finansiāli. "Biju nocieties pēc braukšanas, varbūt tādēļ arī uzvarēju. Paldies radiem, draugiem, paziņām. Visi esam priecīgi," saka D - 12 uzvarētājs.

 

Tagad cēsnieks B. Leimanis un K. Eglītis kopvērtējumā ir mainītām vietām. Leimanim 79 punkti, Eglītim 78. Pavisam tuvu ir arī igaunis T. Pindis. Viņam 72 punkti. "Protams, biju cerējis, ka būs labāk. Ir skaidrs, ka Igaunijā būs - kurš kuru," komentē K. Eglītis.5. posma D - 12 rezultāti: 1. A. Jurciņš, 2. T. Pindis, 3. B. Leimanis, 4. K. Eglītis un 5. Aigars Ozoliņš.

 

VAZ klasika un folkreissŽiguļu klasē sajūsmu smilteniešiem sagādāja A. Poikāns. Viņš sev dāvāja ilgi gaidīto uzvaru. "Vakar viss bija kārtībā. Iepriekšējām likstām vienreiz bija jādara gals. Cīņa neizpalika. Potenciālais līderis šoreiz bija Imants Kolomenskis (pēc 3. apļa avarēja - red.) un Māris Meļķis, kura auto bijā pārāks par manējo. Bet šoreiz veiksme bija manā pusē," stāsta uzvarētājs A. Poikāns.

 

Aiz viņa otrais M. Meļķis (Valmiera) un trešais Jānis Rakuzovs (Salacgrīva).Folkreisā piedalījās astoņi dalībnieki, viens no tiem strencēnietis Jānis Nikels. Sacensības viņam izskatījās daudzsološos, jo no sešiem kvalifikācijas braucieniem četros divas pirmās un divas otrās vietas. Bet tehnika ir tehnika. Radās problēmas un fināls izpalika.Folkreisā šoreiz uzvar Juris Sirko, 2. Andris Melngāršs, 3. Andris Stulpiņš. J. Nikels palika 6.

 

Motori turpinās rūktTehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla stāsta, ka arī pēc pēdēja krosa šajā sezonā Tepera trasē motori turpinās rūkt. 13. septembrī te norisināsies Latvijas kausa izcīņas Auto Stils supersprintā 4. posms. Sacīkste solās būt spraiga, jo jau tagad dalību tajā pieteikuši daudzi, tostarp arī mūsējie. Šīs sacensības Vidzemē viesosies pirmo reizi.

V. Tralla pateicās visiem atbalstītājiem, kuri palīdzējuši šosezon krosu organizēšanā.

Sacensību ģenerālsponsors - "SENSON AUTO"

(sacensību laikā organizē konkursus skatītājiem

un dāvina pārsteiguma balvas);Smiltenes pilsētas dome;a/s "8 CBR";Smiltenes sporta centrs;SIA "Dzērvenīte" BOSCH oficiālais partneris;VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajons;Smiltenes Profesionālā vidusskola;Smiltenes pašvaldības SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde";SIA "Lamberts" auto serviss - veikals "STOP";SIA "Getz Bros & CO" (dāvina balvas sacensību uzvarētājiem);SIA "TSC Auto" (dāvina balvas sacensību uzvarētājiem);SIA "KGL" veikals "Lotoss" (dāvina ziedus sacensību uzvarētājiem);a/s "Virši - A";Smiltenes tehnikums;AAS "Balva" Smiltenes birojs;lauku mājas "Kalbakas";SIA "STOLLER" oficiālais VALVOLINE pārstāvis Latvijā;z/s "Palejas";Zenta un Jānis Štokmaņi;

SIA "Smiltenes mēbeles".Firmas "VALPRO CORP" ugunsdzēšamie aparāti

sacensībās nodrošina ugunsdrošību.

Kluba biedri Ivars un Uldis Siliņš; Gunārs Baumanis.

Informatīvie atbalstītāji:laikraksts "Ziemeļlatvija" un portāls www.ziemellatvija.lv;a/s "Virši - A";žurnāls "AutoEuro";Radio 3;Smiltenes televīzija;Vidzemes televīzija;laikraksts "Tava Izvēle".

Auto/Moto/Velo