Autoskolu kursantiem visā Latvijā piedāvā “Braukšanas iemaņu pārbaudi”

Tagad vairs autoskolu kursantiem, kuri vēlas iegūt B kategorijas vadīšanas tiesības, kārtojot valsts braukšanas eksāmenu, nebūs jāsatraucas, kas un kā notiks. Kopš 1. jūlija Ceļu satiksmes drošības direkcija piedāvā izmēģinājuma eksāmenu - "Braukšanas iemaņu pārbaude".

 

Izmēģinājuma eksāmens ir brīvprātīga izvēle tiem, kuri vēl mācās autoskolā B kategorijas vadīšanas tiesību iegūšanai vai ir jau to pabeiguši. Vienīgais nosacījums - iepriekš jābūt izietām obligāti noteiktajām 14 praktiskās apmācības stundām.

 

 

Šī idejas ieviešana Latvijā aizgūta no Nīderlandes, kur tā veiksmīgi īstenota jau ilgāku laiku. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) norāda, ka sekmības procents tiem, kuri kārtojuši izmēģinājuma eksāmenu, ir augstāks nekā tiem, kuri uzreiz dodas uz valsts eksāmenu.

 

Autoskolas "Akmens & CO" braukšanas instruktors Ģirts Pakalns jauno iespēju vērtē divējādi. "Cilvēkam, kurš par savām braukšanas iemaņām nav pārliecināts, tas noteikti palīdzēs, bet izmēģinājuma eksāmens kursantu nepietuvinās realitātei," uzskata Ģ. Pakalns. Viņu priecē tas, ka šis pakalpojums ir brīvprātīga izvēle.

 

Sandrai Ābelei jau nākamajā nedēļā paredzēts valsts braukšanas eksāmens. Pirms tam viņa plāno izmantot iespēju braukt izmēģinājuma eksāmenā. "Tas ir ļoti pozitīvi. Pati domāju pieteikties, jo citādāk jau netieku izbraukt ar tām mašīnām. Tas noteikti mazinātu manu uztraukumu īstajā eksāmenā," atbildi pamato S. Ābele.

 

Pretējās domās ir autoskolas audzēknis Ivo Raudzēns. Viņš ir pārliecināts, ka šāds pakalpojums nav vajadzīgs. "Priekš kam? Ja jau māk braukt, tad tāpat noliks," atbild jaunietis.

 

 

Izmēģinājuma eksāmena secība ir tāda pati, kā īstajā pārbaudījumā. CSDD inspektors pārbauda klienta zināšanas par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, pēc tam jāizbrauc figūras speciālajā laukumā. Tāpat kā īstajā eksāmenā, tiek dotas divas iespējas vienas figūras izbraukšanai. Pēc tam notiek braukšana ceļu satiksmē.

 

 

Jāpiebilst, ka šīs pārbaudes ilgums ir nedaudz garāks kā īstais braukšanas eksāmens. Aptuveni piecdesmit minūtes.Priekšrocība ir tā, ka pārbaudījuma beigās inspektors novērtē vadīšanas iemaņu līmeni un izskaidro pieļautās kļūdas. Kā arī, dodoties izmēģinājuma braucienā, kursantiem ir iespējams izbaudīt valsts eksāmena atmosfēru. Pieteikties izmēģinājuma eksāmenam var CSDD.

 

Auto/Moto/Velo