Autosports: Provizoriskais rezultāts – Eglītis otrais

13. septembrī Varstu trasē Igaunijā norisinājās izšķirošais, pēdējais, Latvijas čempionāta posms D - 12 klasē. Lielākā intriga bija par to, kurš no trijiem līderiem, cēsnieks Bruno Leimanis, igaunis Tāvi Pindis un smiltenietis Kristaps Eglītis - kļūs par uzvarētāju.

 

Čempions ir tikai viens, un tas ir Bruno Leimanis. Bet par visu pēc kārtas.Situācija saasinājās čempionāta pēdējos posmos Tepera trasē Smiltenē (4. un 5.). Līdz tam līderos izvirzījās pašmāju autosportists Kristaps Eglītis. Bet tad viņa GAZ 51 sāka piemeklēt tehniskas problēmas. Pietrūka arī mazliet veiksmes. Pēc 5. posma kopvērtējumā vietām mainījās Eglītis un Leimanis. Cēsnieka kontā par vienu punktu vairāk.

 

Pirms izšķirošā posma autosporta aprindās tika izvirzītas vairākas teorijas, kā igaunis Pindiss varētu mēģināts izcīnīt Latvijas čempiona titulu. Bet ne igaunim, ne smiltenietim smagajā Varstu trasē neveicās. T. Pindis finālbraucienā izstājās pēc pirmā apļa, K. Eglītis - otrajā.

 

Kopvērtējuma provizoriskie rezultāti: 1. B. Leimanis, 2. K. Eglītis, 3. T. Pindis, 4. Aigars Ozoliņš, 5. Aldis Grantiņš, 6. Aivars Galbāliņš, 7. Raivis Lokmanis, 8. Birgers Rasmusens, 9. Ingus Staško, 10. Edgars Zaķis, 11. Andris Jurciņš (startēja tikai vienā posmā), 12. Alvils Igovens.

 

"Pirms sacensībām bija brīvie treniņi. Tajos otrajā aplī kaut kas motoram notika. Nobraucot malā, nācās izjukt pusmotoru un izrādījās, ka problēmas vārstam. Pusotru stundu taisījām, nokavēju visus kontrolbraucienus. Beigās tiku pat līdz fināla braucieniem. Man galvenais bija Bruno. Ja viņš tiek man priekšā, tad uzvar. Pirmajā aplī viņu apdzinu un pat mazliet atrāvos. Likās cerīgi, jo visu dienu nočakarējos. Bet tieši tajā brīdī mašīnai izlīda ārā klanis," stāsta K. Eglītis. Viņam, protams, ir skumīgi, jo uzvaras garša bija tik tuvu.

 

Izrādās, ka D -12 čempionam to nenācās tik viegli izcīnīt. "Viens ir tas, ka trase bija smaga. Kā uz Varstu aizbraucam, tā līst. Otrs, dalībnieki viens pēc otra stājās ārā un mēģināja pacensties par to, lai dampītis neietu. Viņš iet. Dzīvs un gatavs startēt," intervijā atklāj B. Leimanis. Par savu nopietnāko konkurentu viņš uzskatīja Eglīti.

 

 

"Viņam tas bija svarīgi. Mūs šķīra tikai viens punkts. Uzvaru sajutu trešajā aplī, jo Pindis palika meža pusē, bet Eglītis - aiz starta. Uzvara ir, pateicoties atbalstītājiem, mehāniķiem un sponsoriem. Tās ir negulētas naktis," tā čempions. Starp citu, atbalstītāju Igaunijā viņam netrūka. Tie Bruno ieradās atbalstīt kuplā skaitā. Pilns autobuss un vēl atbraukuši ar vieglajām mašīnām.

 

Jāpiebilst, ka kravas automobiļu klase Latvijas čempionātā iekļauta pēc astoņu gadu pārtraukuma. Iepriekšējais LČ D -12 čempions tika noskaidrots 2001. gadā, un tas bija smiltenietis Armands Grišjānis.

Auto/Moto/Velo