Īstā svētku atmosfērā aizvadīts "Superkauss"

Īstā motokrosa svētku atmosfērā aizvadīts ''Monster Energy Superkauss'' septītās sezonas pirmais posms. Kā ierasts uzvarētāji tika noskaidroti piecās klasēs un komandu vērtējumā. Viskuplāk pātstāvētā klase sezonas pirmajā posmā bija Jauniešu klase, kurā startēja 38 sportisti. 

Kvalifikācijā visātrāko apļa laiku uzrādīja Igunijas sportists Roosma, viņam sekoja tautietis Talviku, bet trešo ātrāko apļa laiku uzrādīja pērnās sezonas vicečempions Elgars Jonass. Pirmajā braucienā spraigā cīņā finiša līniju pirmais šķērsoja Jonass, bet otrajā vietā, atpaliekot 0.5 sekundes - Talviku. Otro braucienu uzvarēja kvalifikācijas uzvarētājs Roosma, bet otrais finišēja Jonass. kuram šāds vietu izkārtojums garantēja uzvaru posmā. Kopvērtējuma otro vietu ieguva Talviku, trešo Roosma, bet ceturtā un piektā vieta Dāvim Kurmum un Harijam Suharževskim.


Junioru klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Ralfs Edgars Ozoliņš, kurš uzvaru izcīnīja sīvā cīņā ar Alekseju Zorinu no Krievijas, kuram otrā vieta. Pirmajā braucienā uzvarēja Zorins, bet Ozoliņš bija otrais, savukārt otrajā braucienā notika ''rokāde'' un šoreiz ātrāks bija Ozoliņš. Trešā vieta igaunim Pihlakam, ceturtais Patriks Uzuls, piektais Kristers Krists Sūna.


Senioru klasē kārtējo reizi savu pārākumu pār konkurentiem nodemonstrēja Leons Kozlovskis, kuram uzvaras abos braucienos un godam nopelnīta Valmieras Lielā balva. Abos braucienos otrais finišēja un uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Ronalds Baldiņš, viņam sekoja Raivo Freibergs, bet laureātu sarakstu noslēdza Mareks Lavrovs, kuram ceturtā vieta un Krievijas sportists Maksims Komļevs, kuram attiecīgi piektā vieta.


Kvadru klasē šoreiz labākaiz izradījās lietuvietis Domantas Vaznis, kuram pirmajā braucienā otrā vieta, bet otrajā uzvara. Otrā vieta kopvertējumā pērnās sezonas čempionam Ralfam Reinfeldam. Trešo vietu izcīnīja Endijs Bernics, ceturtais Valters Dišlers-Kirilko, piektais Raivis Sootee.


Fani ar vislielāko nepacietību gaidīja MX Pro klases cīņas. Jau kvalifikācija parādīja, ka tās būs visai spraigas - ātrāko apļa laiku uzrādīja 2015.gada čempions Dāvis Ivanovs, bet vienā sekundē ar Dāvi ''iebrauca'' arī Karro, Leoks un Ratseps. Pirmajā braucienā ilgi vadībā atradās Karro, bet viņam cieši sekoja Ivanovs. Likās, ka uzvarētājs tiks noskaidrots abu latviešu starpā, taču ar katru apli viņiem strauji tuvojās Tanels Leoks un tieši igaunis pirmajā braucienā izrādījās visātrākais, ar meistarīgu manevru apsteidzot abus konkurentus.

 Otrajā braucienā jau no paša sākuma vadībā Ivanovs, bet viņam cieši sekoja Leoks, taču īsajā septiņu apļu braucienā apsteigt nespēja. Trešajā braucienā pirmo uzvaru izcīnīja Matīss Karro un aplūkojot punktu tabulu bija skaidrs, ka tieši viņš kļuvis par Valmieras posma uzvarētāju. Tāda pati punktu summa arī Ivanovam, kuram otrā vieta. Diemžēl sāpīgu neveiksmi trešajā braucienā nācās piedzīvot Leokam, kuram tā liedza iespēju pacīnīties par uzvaru. Kopvērtējuma trešā vieta Priitam Ratsepam, ceturtā Kārlim Sabulim, bet piektā Dāvim Līvam.

 Komandu ieskaitē uzvarēja ''MX Moduls''. otrajā vietā, atpaliekot 24 punktus ''Rodeo MX RT'', trešie ''MX Ādaži Motosports RT'', ceturtie ''X99/Slīterāni, bet piektie ''Dako Ziemeļvidzeme''.

Visi "Superkausa" 1. posma rezultāti atrodami šeit.

Auto/Moto/Velo