Izcīna pirmo godalgu autokrosā

Pēc Latvijas autokrosa čempionāta posma Tepera trasē pamazām sāk noskaidroties čempiona titula pretendenti. No mūsējiem labākais D12 klases dalībnieks Kristaps Eglītis. Ar vienu punktu apsteidzot Bruno Leimani, viņš ir klases līderis.

Foto šeit!

 

Patīkamu pārsteigumu 1600 klasē sagādāja smiltenietis Jānis Tiltiņš. Viņš izcīnīja savu pirmo godalgu Latvijas autokrosa čempionātā, cīnoties ar pieredzējušiem un nopietniem konkurentiem - pirmās vietas ieguvēju Edgaru Galvanovski (Lielvārde) un mārupieti Andri Priedīti, kurš šoreiz palika trešais.

 

J. Tiltiņš teic, ka šī posma rezultāts īstenībā esot negaidīts. „Viegli nebija, jo daži konkurenti brauc pat astoņus gadus. Sākumā nedomāju, ka būs tik labi," saka 1600 klases 2. vietas ieguvējs. Pluss sacīkstēs bija mājas trase, kurā diezgan sanācis trenēties.

 

 

Līdz šim kravas automašīnu klasē gavilēja smiltenieši, jo K. Eglītis rādīja pārliecinošu sniegumu, kāpjot uz pjedestāla pirmajos trijos posmos. Arī šoreiz 4. posms izskatījās cerīgs. „Pirmajos braucienos bija mazas ķibeles ar motora noregulēšanu, bet neskatoties uz to, tik un tā gāja labi. Trešajā braucienā jau viss bija saregulēts un mašīna darbojās lieliski.

 

 

 Fināla braucienā ļoti labi izdevās starts, un pirmajos divos apļos ar igauņu braucēju jau bijām mazliet izrāvušies. Bet braucot ūdens šķērslī pēc lēciena salieca stūres stieni in rezultātā izregulējās ratu savērsums. Mašīna kļuva nevadāma, bet par laimi tiku līdz galam un arī pie kāda punkta," sacīksti komentē Kristaps.

 

Nepaveicās arī otram sportistam no Smiltenes Ingusam Staško. Kontrollaikos gāja ļoti labi, bet jau pirmā brauciena startā mašīna vairs negāja. „Brauciena laikā dzirdēju motorā troksni, taču turpināju sacīksti. Ar pēdējiem spēkiem finišēju, bet tālākiem braucieniem mašīna vairs nebija spējīga, jo bija izjucis virzulis," saka I. Staško.

 

Pjedestāls kravas automašīnu klasē šoreiz citādāks - uz augstākā pakāpiena igaunis Tāvi Pindiss, 2. Raivis Lokmanis (Stalbe) un 3. Bruno Leimanis (Cēsis).Jāpiebilst, ka neveiksmes vajāja arī VAZ klasikas braucēju smiltenieti Aināru Poikānu, kurš šoreiz bija labs starta meistars. Tomēr līdz galam netika.

 

Smiltenē norisinājās arī otrā folkreisa demonstrācijas sacīkste, kurā triumfēja Jevgenijs Bergs, aiz sevis atstājot Edgaru Kuduru un Andri Stulpiņu. Dinamiskās cīņas skatītājiem bija ļoti baudāmas. Daži no braucējiem nežēloja konkurentu auto.

 

Nākamais autokrosa čempionāta posms būs 2. augustā Priekulē. Tad prognozējamas vēl dramatiskākas cīņas, jo čempiona titulam būs par soli tuvāk.

Auto/Moto/Velo