Latvijas čempionāta autokrosā 1. posmā azartiskas un dinamiskas cīņas

Ar spilgtām apdzīšanām, kūleņiem, dramatiskām un izcilām cīņām svētdien, 26. aprīlī, Smiltenē sākās Latvijas čempionāts autokrosā. Kravas automašīnu klasē soli tuvāk Latvijas čempiona titulam ir smiltenietis Kristaps Eglītis. Viņš nepārprotami bija dienas labākais šajā klasē.

Fotoreportāžas skatīt šeit!

Jā! Autokrosa 2009. gada sezona ir sākusies. Pirmajā posmā piedalījās apbrīnojami daudz dalībnieku, neskatoties uz to, ka finansiālā situācija skar arī autosportstu maciņus.

 

Latvijas čempionāta autokrosā 1. posmu Smiltenē Tepera trasē apmeklēja vairāki tūkstoši skatītāju. Viņiem dienas garumā bija ko redzēt. Autosportisti sacentās pavisam sešās automašīnu klasēs.

 

 

Nav šaubu, ka dienas spilgtākā zvaigzne bija leģendārais Andris Dambis. Viņš Latvijas čempionātā atgriezās ar augsto otro vietu Open klasē. A. Dabis startēja ar automobili "Smart Roadster".

 

12. klases kravas autmašīnu GAZ 51/52 braucēji var uzgavilēt, jo šogad ir atsākušās cīņas par čempiona titulu. Tepera trasē latviešiem konkurenci sastādīja pieredzējušie igauņi. Kvalifikācijas braucienos par pirmo vietu cīnījās cēsnieks Bruno Leimanis un smiltenietis Kristaps Eglītis.

 

 

Viņi viens otram nemitīgi atņēma uzvaras, taču finālbrauciena pēdējā aplī Kristaps izvirzījās vadībā un smiltenieši varēja uzgavilēt. "Uzvaru nācās izcīnīt ļoti grūti, jo Bruno un igaunis Tāvi bija spēcīgi konkurenti. Interesanta cīņa, viens pieļauj kļūdas, tad otrs.

 

 

Finālbraucienā pašā pēdējā aplī apsteidzu Bruno. Vienā līkumā viņš drusciņ ielaida risē un ilgāk sanāca paspolēties. Finālā emocijas bija patīkamas," stāsta K. Eglītis. Apbalvošanas ceremonijā nevarēja nepamanīt jaunieša gandarījumu par paveikto. Līdz goda pjedestālam D - 12 klases uzvarētāju lepni nesa draugi.

 

Dramatiskas cīņas braucienu laikā notika 2000 Super klasē. Elpu aizraujošu sniegumu demonstrēja autosportists Jānis Spīķis. Neveiksmes šajā klasē vajāja pagājušā gada čempionu Ulvi Bujānu.

 

 

Viņa mašīnu tehniskas problēmas piemeklēja jau pirmskrosa treniņbraucienos. "Finālā divus apļus pirms beigām Kristaps Kasparovičs mani apgāza. Radiators sasists, kārba saplīsusi. Mašīna ir iznīcināta. Noskaņojums stulbs, bet vismaz skatītājiem uztaisīju šovu," teic cēsnieks.

 

 

Patlaban viņš domā, ko iesākt ar mašīnu, lai varētu startēt nākamajos Latvijas čempionāta posmos. Neskatoties uz neveiksmēm, Ulvi uz goda pjedestāla mēs redzējām divas reizes, jo viņam tika pasniegtas dažādas balvas. Viena no tām ir salda mierinājuma balva - ""Ziemeļlatvijas" cerība". "Ziemeļlatvija" cer, ka autosportists varētu attaisnot mūsu novēlējumu - cerību viņu atkal ieraudzīt uz uzvarētāju pjedestāla.

 

Prieks par krosa sezonas sākumu ir kuldīdzniekam Igoram Afļitunovam, kurš arī startēja 2000 Super klasē. "Dalībnieku ir apbrīnojami daudz. Prieks bija redzēt arī debitantu šajā klasē. Citiem braucējiem bija ļoti spēcīgi auto, tāpēc man ar savu gāja grūti. Uz nākamo posmu mēģināšu atkal kaut ko lietas labā darīt. Cik nu līdzekļi atļaus. Jācīnās ar to, kas ir," saka 2000 Super klases 5. vietas ieguvējs.

 

 

Viņš pateicās Smiltenes tehnikuma saimniecības daļas vadītājam, kurš autokrosa dalībniekam neparedzētā situācijā pirms čempionāta sākuma palīdzējis ar virpošanas darbiem.

 

1600 klasē: 1. Andris Priedītis, 2. Edgars Galvanovskis, 3. Andis Kļava. Open:1. Jānis Kozlovskis, 2. Andris Dambis, 3. Roberts Markāns. B600: 1. Renārs Vinokurovs, 2. Ģirts Mūrnieks, 3. Ģirts Zīle. 2000 Super: 1. Jānis Spīķis, 2. Mārtiņš Porietis, 3. Jānis Berķis. D - 12: 1. Kristaps Eglītis, 2. Bruno Leimanis, 3. Tāvi Pindis. Kravas automašīnu klasē 7. vietā 16 gadus vecais smiltenietis Ingus Staško. VAZ: 1. Māris Meļķis, 2. Aigars Jēkabsons, 3. Pēteris Ziemanis, 8. vietā Rinalds Bērziņš. Savukārt finālam nekvalificējās smiltenietis Ainārs Poikāns.

 

Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla ar sacensību norisi ir apmierināts, jo viss noticis bez aizķeršanās.

 

 

"Šoreiz trases segums bija labs. Dalībnieki vēl tagad zvana un pateicas. Kad trase nav pārlieku salaistīta un putekļi ir pieciešami, tā ir laba un ātra. To izjuta dalībnieki un redzēja skatītāji. Paldies visiem tiem, kuri pirms krosa piedalījās talkā!" saka V. Tralla.

 

Nākamais Latvijas čempionāta autokrosā posms būs 31. maijā Brenguļu autotrasē pie Valmieras. Savukārt Tepera trasē motoru rūkoņa būs dzirdama 5. jūlijā, kad norisināsies 3. posms.

Auto/Moto/Velo