Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies pirmais sezonas rallijsprints “Alūksne 2011”.

Ar veiksmīgiem mūsu braucēju startiem noslēdzies pirmais sezonas rallijsprints "Alūksne 2011". Sniegotajos un ledainajos ceļos devās 27 ekipāžas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas, bet finišu visos ātrumposmos sasniedza 21 ekipāža.

Absolūtajā vērtējumā un 4WD open klasē 1.vietā titulētā Jāņa Vorobjova un Guntara Zicāna ekipāža, 2.vietā - Māris Neikšāns un Māris Jēkabsons, bet 3.vietā - Vasily Gryazin un Georgy Troshkin no Krievijas. 4WD klasē labāko rezultātu uzrādīja pašmāju braucēji - Zigurds Kalniņš un Ģirts Dombrovskis no Apes novada, 2.vietā Arvids Arums un Gatis Balgalvis, 3.vietā - Gints Bremze un Toms Freibergs.

2WD Open klasē uzvara Zintim Miezītim un Agrim Kārkliņam, 2.vieta - Ronaldam Baldiņam un Artim Buliņam, 3.vieta - Ralfam Sīmanim un Mārim Kulšam.1600+ klasē 1.vieta Normundam Otomeram un Aivo Tammam, 2.vieta - Aigaram Celmam un Laurim Ermansonam. 1600 klasē startēja vienīgi alūksnieši Kaspars Kols un Zintis Kols, kas tad arī saņēma 1.vietas uzvaru.

"Sacensības Alūksnē izdevās ļoti labi. LAF Rallija komisija un Standartauto komisija, kas novēroja sacensības, deva tām augstu vērtējumu. Alūksnes novada ceļi ir piemēroti rallijam un jāatzīst, ka maz kur Latvijā tādus var atrast. Cerēsim, ka nākošgad Alūksnē būs pasākums, rallija komisija pat izteica varbūtību, ka varētu piedalīties. Tas nozīmē, ka būtu garākas distances un piedalītos augstākas raudzes sportisti," stāsta Standartauto komisijas priekšsēdētājs Juris Mūrnieks .

Arī paši braucēji sacensības vērtē kā izdevušās. Uzvarētājs Z. Kalniņš atzina, ka ceļi bija ātri, viltīgi, skaisti , kas tad arī ir viss, kas sportistam vajadzīgs labam braucienam. Protams, bijušas arī grūtības. "Vienmēr ir prieks braukt pašmāju sacensībās, bet jāatzīst, ka tā šoreiz nebija mana priekšrocība, jo trases iepriekš neizbraucu. Tas arī ir godīgi pret pārējiem sportistiem," stāsta Z. Kalniņš un norāda, ka nākošās sacensības būs tepat kaimiņos Gulbenē - "Sarma 2011".

Alūksnietis K. Kols, kam šīs bija tikai otrās sacensības, atzina, ka ceļi bija interesanti. "Man kā jaunam braucējam viss likās grūt, tāpēc pašus grūtākos posmus nevaru izcelt. Iepriekš esam braukuši tikai rallijspintā "Latvija 2010". Esam plānojuši šogad braukšanai pievērsties daudz vairāk. Jāatzīst, ka ceļi man nebija zināmi,"stāsta K. Kols, kas bērnību pavadījis Alūksnē, bet pēc augstskolas absolvēšanas palicis dzīvot Rīgā.

Sacensību organizators Renārs Salaks ir gandarīts par paveikto un dod cerību, ka arī nākošajā sezonā sacensības Alūksnē būs. Viņš arī pateicas visiem organizatoriskajos darbos iesaistītajiem un īpaši atbalstītājiem - Alūksnes novada pašvaldībai, "4Plus", "Peri", "ZB Auto", "Marienburga", "GM Mežs", "Apiņi", "Lave", "Specs", "Jaunsētas" un "SLB".

Auto/Moto/Velo