Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizē transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas noteikumus

Ministru kabineta (MK) sēdē, 5.janvārī, atbalstīti grozījumi MK 2010.gada 2.februāra noteikumos Nr.103 „Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība”.

 

Grozījumi saistīti ar to, ka Latvijai jāievieš Eiropas Komisijas 2014.gada 1.jūlija Direktīva 2014/85/ES, kurā noteikts, ka teorētiskajā eksāmenā iekļaujami jautājumi par braukšanu tuneļos, kā arī, ja tas ir iespējams, tiesību iegūšanas vadīšanas eksāmenā jābrauc tuneļos. Tāpat precizēti nosacījumi par vadīšanas eksāmenu kārtošanu ar transportlīdzekļiem, kuriem ir automātiskā pārnesumkārba.

 

Bez tam noteikumu projektā ir izdarīti grozījumi, kas nepieciešami, lai izvairītos no „augstākas kategorijas” un „zemākas kategorijas” jēdzienu lietošanas un precizēti atsevišķu transportlīdzekļu kategoriju piešķiršanas nosacījumi.

 

Ņemot vērā, ka Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 20.decembra Direktīva 2006/126/EK par vadītāju apliecībām pastāvīgo dzīvesvietu kā nosacījumu dokumenta saņemšanai attiecina tikai uz vadītāja apliecību, projektā ir atcelts ierobežojums saņemt braukšanas mācību atļauju personām, kurām pastāvīgā dzīvesvieta nav Latvijā.

 

Nolūkā papildus pārliecināties par apmainīto ārvalstu vadītāja apliecību statusu, noteikts, ka visas ārvalstīs izdotās apmainītās vadītāja apliecības tiek nosūtītas izdevējvalstij vai izdevējvalsts kompetentajām institūcijām.

 

Papildus noteikumu projektā izdarīti arī citi tehniski precizējumi. 

Auto/Moto/Velo