Šosezon Latvijas čempionāta trijos posmos uz goda pjedestāla 1

Latvijas čempionāta autokrosā D12 klases 3. posmā Priekulē iepriekšējo posmu uzvarētājs Kristaps Eglītis atkal kāpa uz goda pjedestāla. Šoreiz uz otrā pakāpiena. Lai gan šajā posmā cēsnieks Bruno Leimanis bija pirmais, vadībā vēl aizvien ir Kristaps.

Bez K. Eglīša no Smiltenes čempionātā startēja Ingus Staško. Viņam 4. vieta. Puišiem un viņu komandām diena izvērtās par interesantu piedzīvojumu. Arī emocijas sita augstu vilni. Jau pirms sacensībām trasē bija ko redzēt.  

K. Eglītis ar komandu Priekulē ieradās jau iepriekšējā vakarā. Nākamajā rītā pirms sacensībām dalībnieki varēja iemēģināt trasi. Kristaps to arī darīja. Pirmo apli izbrauca lēnām, otrajā viņš gribēja pamēģināt, cik ātri to var izbraukt. Izrādījās, ka viens līkums trasē bija viltīgāks par autosportistu.

 

 

Smiltenieša gaziks sasvērās uz diviem ratiem un izgāja no trases, tieši blakus kādam reportierim. "Tiku ārā no grāvja, arī reportierim viss kārtībā. Pēc tam bija kontroles braucieni, bet tad Bruno pamanīja, ka manai mašīnai ir pārlauzta atspere un tilts saliekts. Taisījām, lai vispār varētu piedalīties sacensībās," stāsta Kristaps.

 

Pirmais brauciens viņam bija jāuzsāk no pēdējās rindas, jo nebija kontroles laika. Pirmajā aplī sportists bija trešais, otrajā otrais un nākamajā pirmais. Finālā - 2. vieta.

 

Kas gan ir tehniskais sports bez ķibelēm. Tās piemeklēja arī I. Staško automašīnu. Dēļ tām sportistam nācās izlaist vienu braucienu un palaist garām, iespējams, godalgu. "Visu laiku turējos otrajā un trešajā pozīcijā, bet tad atsperes pārlūza un sajūgs nobruka. Startā sāku no pēdējās rindas, nevarēju atgūt nokavēto," komentē autosportists.

 

 

Viņaprāt, šoreiz pārliecinošākais bija B. Leimanis. "Viņam nebija pretinieku, pat ne Kristaps. Abi bija mani lielākie konkurenti," atzīst Ingus.

 

Lai kā puišiem gāja Priekulē, viņiem šī diena patikusi. Kamēr mājās palikušie sūrojās par vēso laiku un lietu, smilteniešus Priekulē lutināja saule. Un nav jau arī par ko bēdāt, Kristapam sezona iesākusies ļoti veiksmīgi. Galvenais esot noturēt šādu pozīciju, bet Ingum viss vēl priekšā.

 

Šos autosportistus un vēl citus trasē redzēsiet 5. jūlijā Smiltenē.

Komentāri 1

Auto/Moto/Velo