Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sportiskais veiksmesstāsts turpinās

10. septembrī Jelgavā norisinājās LMT Autosporta akadēmijas “Skolu kartingu kausa” 4. posma un “ProKart Kausa 2016” 6. posma sacensības. Smiltenes tehnikuma kartingistam Rinaldam Bērziņam tās atnesušas divkāršu veiksmi – pirmo vietu “Skolu kartingu kausa” izcīņā un otro vietu “ProKart 2016” sacensību “TK Senior” klasē.

Otro vietu šoreiz izcīnīja Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komandas pārstāvis Kristaps Bite, bet trešo - Aleksandrs Anaško no PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”.

“Jelgavā startējām pirmoreiz. Vislielāko spriedzi radīja trase, kas braucējiem, kā jau ielu trase, bija ļoti bīstama – slidena,” sacensību pieredzē dalās Rinalds Bērziņš. “Pirmā diena pagāja, iepazīstot trasi. Tā bija šaura, apdzīšanas iespējas minimālas. Kā kvalifikācijas braucienu nobrauca, tā arī visi sarindojās sacensību laikā.”

Gan treniņbraucieni, gan sacensības izvērtās nopietnā izaicinājumā skolas kartinga komandas mehāniķim Mārim  Čakānam. “Vienu no priekšā braucošajiem kartiem  pēkšņi sanesa, Rinalds  strauji bremzēja un iebrauca apmalē. Bijām spiesti mainīt aizmugurējo asi. Slidenās trases dēļ notika daudz avāriju. Dažas komandas sacensību laikā nenovēršamu tehnisku problēmu dēļ atgriezās mājās jau pēc treniņbraucieniem. Vairāki jaunieši pēc spēkratu sadursmēm nonāca slimnīcā. Tā kā trase bija arī nepārskatāma – tajos brīžos, kad parādījās sarkanais karogs un sacensības pārtrauca, katru reizi atviegloti uzelpoju tikai tad, kad sapratu – ar Rinaldu viss kārtībā," stāsta Māris Čakāns. "Tieši tāpat par savējām uztraucās arī visu pārējo komandu dalībnieki un līdzjutēji. Turklāt – dažādu tehnisku ķibeļu dēļ nonācām laika trūkumā, tāpēc – finālsacensībās plānoto 14 apļu vietā vajadzēja braukt tikai 10.” Māris domā – ja sportisti būtu braukuši visus plānotos apļus, tad, iespējams, Rinalda rezultāts būtu labāks.

 “ProKart Kausa 2016” izcīņā Rinaldam priekšā aizsteidzās sezonas līderis Reinis Masulis. Pusfinālā otro vietu izcīnīja Luīze Cera – sportiste ar daudz lielāku pieredzi nekā Rinaldam, savulaik piedalījusies arī Eiropas čempionātā. Finālā Rinaldam, neraugoties uz nelielu spēkratu sadursmi ar ceturtās vietas ieguvēju, tomēr izdevās finišēt otrajam – par sekundi vēlāk nekā sacensību uzvarētājam. “Labi apzinājos, ka trase tāda, ka modrību nedrīkst zaudēt ne mirkli. Taču tajā pašā laikā negribu arī apgalvot, ka pārlieku satraucos. Mandrāža ne pie kā laba nenoved. Šādās sacensībās izšķiroša var būt pussekunde. Tāpēc īpaši pārdzīvot nav jēgas.“ 

Puiši priecājas, ka sacensībās joprojām valda ļoti draudzīga un sirsnīga atmosfēra. Ar padomiem ļoti daudz palīdzēja pieredzējušie sportisti. Krišs Jaunzems, būdams jelgavnieks, jauniešus iepazīstinājis ar trases trajektorijām un ieteica arī ielu trasei piemērotāko spiedienu riepās.  Rinalds un Māris saka lielu paldies savam mentoram Raitim Mūrniekam, bez kura ieteikumiem diez vai sasniegtu tik labus rezultātus. Tāpat jaunieši pateicas savam prakses vadītājam no uzņēmuma “8 CBR” – Aināram Poikānam, kurš atkal atļāvis pirms sacensībām paņemt brīvu dienu. Tas būtiski gan treniņbraucienu veikšanai, gan arī tam, lai atbilstoši trases īpatnībām saregulētu kartu. 

Šobrīd puiši intensīvi gatavojas Latvijas Autosporta akadēmijas” šāgada “Skolu kartingu kausa” pēdējām sacensībām, kas notiks 1. oktobrī Ropažos. “Viennozīmīgi lielāks izaicinājums būs “ProKart Kausa 2016” sacensības, jo tur sacentīsimies ar sportistiem, kuru pieredze daudz lielāka par mūsējo. Ļoti ceram, ka arī šoreiz varēsim doties uz sacensību vietu jau dienu agrāk, lai mierīgi patrenētos, izvēlētos trasei piemērotākos karta regulējumus," atzīst Māris un Rinalds. "Taču pavisam labi būtu, ja izdotos aizbraukt līdz Ropažiem vēl kādā no brīvdienām pirms sacensībām. Paldies skolas direktoram Andrim Miezītim, kurš līdz šim visos iespējamos veidos atbalstījis mūsu aktivitātes!"

Puišiem prakses laiks strauji tuvojas beigām, priekšā – profesionālās kvalifikācijas eksāmeni, taču Rinaldu un Māri tie īpaši nesatrauc. “Uz tehnikumu nācām ar skaidru mērķi – apgūt savu izvēlēto profesiju, tāpēc arī centāmies, lai zināšanās “robu” nebūtu. Zinām, ka, sākot strādāt, tie agri vai vēlu par sevi atgādinās. Tāpat labs motivējošais faktors ir stipendija - lai to saņemtu, nedrīkst būt nesekmīgu atzīmju un neattaisnotu kavējumu.” Strādājot prakses vietā, jaunieši pārliecinājušies, ka tehnikums viņiem iedevis labas pamatzināšanas. “Tā kā abi par tehniku interesējamies jau no mazotnes, tad šo to zinājām jau agrāk. Taču ceļu būves tehnika tomēr ir ļoti specifiska, tāpēc priecājamies, ka varējām gūt šīs zināšanas. Liels ieguvums ir arī  B,C,E un G kategoriju celtniecības un ceļu būves mašīnu vadīšanas apliecības, ko saņemsim, beidzot skolu. 

Arī kolēģi ir ļoti jauki un pretimnākoši. Ja kaut ko nesaprotam, uzreiz nāk palīgā un visu izskaidro,” stāsta Māris. “Priecājamies, ka mums uzticēja ne tos vieglākos uzdevumus – tas pavēra iespēju darba vidē iemācīties vēl daudz jauna.”

Puiši labprāt turpināt attīstīt savus talantu autosportā arī pēc tehnikuma beigšanas, tikai – tam nepieciešami lieli finansiālie resursi...


Auto/Moto/Velo