Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

TSK “Smiltene” komanda pošas 24. aprīlī gaidāmajam Latvijas autokrosa čempionāta 1. posmam

Prom aizdzīta ziema, un sportisti savus kaujas auto nolikuši garāžās. Tikmēr viņi paši, Vidzemes reģiona ziemas sezonas labākie braucēji, pulcējās vienkopus svinīgajā ceremonijā Smiltenē, lai sadalītu Vidzemes reģiona ziemas kausā un autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas sacīkstēs izcīnītos kausus, izvērtētu aizvadīto sezonu, izteiktu priekšlikumus un kritiku, kā arī kaltu nākamos plānus.

Tehniskā sporta kluba (TSK) "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla ir gandarīts, ka 2010./2011. gada ziemā Tepera trasē aizvadīts rekordliels skaits sacensību. Ziemas sezonā pavisam notika 17 sacīkstes, no tā trīs "VAZtuss" posmi, pieci Vidzemes reģiona ziemas kausa posmi un deviņi - autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas "Ziema 2011".

Vidzemes reģiona ziemas kausa uzvarētājs RWD klasē Kristaps Daģis ar iegūto titulu ir gandarīts. "Kauss izcīnīts, pelnīts. Nākamajā ziemā cīņa jāturpina un jāaizstāv tituls. Kopumā sezona aizvadīta labi, nevienu sliktu vārdu nevaru teikt. Vairis kā vienmēr bija līmenī. Uz katrām sacensībām viņš bija pacenties sagatavot trases segumu labā kvalitātē. Ja nebija labvēlīgi laika apstākļi, sacensības tika pārceltas," saka K. Daģis.

Svarīgs autosportistu viedoklis

Vakara gaitā ne viens vien autosportists labus vārdus veltīja Tepera trases saimniekam. Tika novērtēts V. Trallas ieguldītais darbs autosporta pasākumu rīkošanā. Lai viss izdotos, nereti pirms sacensībām viņš trasē strādāja no rīta līdz pat naktij. Vairākkārt no sportistu puses izskanēja ierosinājums, kādās no sacensībām trasē startēt pretējā virzienā, kā arī autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas posmus veidot apvienotajā kartinga un autokrosa trasē.

"Rīkojot jebkuras sacensības, man ir svarīgi, ko saka autosportisti. Viņu viedokli respektēju. Vairāki priekšlikumi tiešām bija par pretējo virzienu. Nepieciešamas investīcijas un jāiegulda liels darbs, lai šo ieceri īstenotu. Galvenais arguments ir drošība, bet šobrīd to nevaru garantēt.

Tāpēc nevēlos riskēt, kamēr neesmu pilnībā pārliecināts, ka viss ir vislabākajā kārtībā. Es nesaku viņiem nē, jo viss ir iespējams. Tas pats attiecas par garo trasi vasaras sezonas amatieru sacensībās. Viss apstājas pie izmaksām, ja dalībnieku būs daudz, tad ļausim startēt apvienotajā divarpus kilometrus garajā trasē," teic V. Tralla.

 

Zināms vasaras sezonas kalendārs

Šobrīd TSK "Smiltene" komanda centīgi strādā, lai jau pēc divām nedēļām sporta kompleksā "Teperis" atklātu Latvijas autokrosa čempionāta 2011. gada sezonu. "24. aprīlī pie mums notiks autokrosa čempionāta 1. posms septiņās automašīnu klasēs.

Varu iepriecināt skatītājus, ka Tepera trasē atgriežas iemīļotā Eiropas čempionāta dīvīzijas 3A klase. Vēl apmeklētājiem būs iespēja vērot "VAZ" klasiskās piedziņas automašīnu klasi, kas sacentīsies Latvijas kausā. Jāpiebilst, ka čempionāta ieskaitē ies piecas klases," par autokrosa čempionāta sezonas atklāšanu stāsta Tepera trases saimnieks.

Šobrīd sarunu līmenī norit diskusija par supersprintu, kurš, iespējams, 7. maijā notiks Smiltenē. Savukārt21. maijā Tepera trasē vasaras sezonu atklās autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas dalībnieki. Viņiem kopā paredzēti pieci posmi.

Fakti:

Apbalvošanas ceremonijā izcīnītos kausus pasniedza:

Vidzemes reģiona ziemas kausa kopvērtējumā (apbalvoja sešus labākos): 4WD klasē Māris Zālītis, Kārlis Nebars, Raimonds Kalniņš, Vigo Rubenis, Artis Upītis, Andis Plūme; RWD klasē Kristaps Daģis, Jānis Apsītis, Raivis Kapačs, Lauris Mezītis, Emīls Žaubris un Gatis Liepiņš; 2WD klasē Ģirts Vītiņš, Valters Liepiņš, Andris Aleksejevs, Raivis Poišs, Intars Skaidrais un Jānis Hāns

 

Autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas labākie:

RWD klasē Jānis Krūmiņš, Normunds Šmits, Rūdolfs Šmits, Jānis Ķerpe, Raitis Veinšteins un Lauris Mezītis; 2WD konkurencē Raivo Ozoliņš, Andris Aleksejevs, Ģirts Ozoliņš, Dairis Ozoliņš, Mikus Dubickis un Armands Baškers; 4WD klasē Jānis Aleksejevs, Elvijs Haks, Edgars Tralla, Maksims Cukanovs, Kristaps Feldmanis un Gatis Klūga

 

Auto/Moto/Velo