Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvara kā pēc rokasgrāmatas

LMT Autosporta akadēmijas “Skolu kartingu kausa” dalībnieks - Smiltenes tehnikuma audzēknis Rinalds Bērziņš  “ProKart” kartinga sacensību piektajā posmā “TK Senior” klasē izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot pieredzējušo autosportistu Reini Masuli. Pēc nedēļas sekoja uzvara braucienā ar īres kartiem LMT Autosporta akadēmijas komandu sadraudzības sacensībās sporta kompleksā “333” Ropažos. 

Pēdējās gan pat īsti nevar nosaukt par sacensībām, jo šīs LMT Autosporta akadēmijas organizētās tikšanās galvenais mērķi bija – dot iespēju jauniešiem kopā baudīt motorizētu brīvdienu un patrenēties pirms “Skolu kartingu kausa” ceturtā posma sacensībām Jelgavā.

Madonas un Ropažu sacensību rezultāti  netiks ņemti vērā “Skolu kartingu kausa” kopvērtējumā. Tajās Smiltenes tehnikuma audzēkņi pārliecinoši turas pirmajā trijniekā. Taču jaunieši abos pasākumos guvuši neaizstājamu pieredzi un pārsteidzošie panākumi metuši jaunus izaicinājumus.

Šīs nedēļas nogalē skolas kartinga komanda dosies uz sacensībām Jelgavā. Mazliet jau satraukums ir – atzīst gan skolas ceļu būves mašīnas mehāniķu bāzes vadītājs Zigurds Purmalis, gan komandas mehāniķis Māris Čakāns. “Esam sev uzstādījuši augstu latiņu un tagad galvenais – noturēties... Jelgavas trase Rinaldam ir jauna. Atšķirībā no citiem kausa izcīņas dalībniekiem, viņš pa to brauks pirmoreiz. ” Kartam jau sarūpēts jauns riepu komplekts. 

Pēc uzvaras “ProKart” sacensībās Madonā Smiltenes tehnikuma jauniešus sveikuši daudzi pieredzējuši autobraucēji, kuri atzinuši, ka Rinalds braucis kā pēc autobraucēja rokasgrāmatas. LMT Autosporta akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs rosinājis jaunieti domāt par tālāku sava talanta attīstīšanu. “Tāds jau ir arī šo sacensību mērķis – no skolu komandām atlasīt talantīgākos jauniešus un gatavot jaunu autosportistu paaudzi,” informē Zigurds Purmalis. Sacensību organizatori presē atzīst, ka sākumā prognozējuši – jaunie “Skolu kartingu kausa” dalībnieki labākajā gadījumā gada beigās spēs konkurēt par kādām no vietām labāko desmitniekā. Taču Rinalda triumfs “TK Senior” klasē licis domas mainīt. 

Paši sacensību dalībnieki atzīst, ka gluži negaidīta šī uzvara neesot bijusi. “Bijām ieguldījuši daudz darba,  savedot kārtībā kartu. Šoreiz īpaši gribas uzteikt Rinalda cīņassparu,” karta pilotu slavē Zigurds Purmalis, kurš jutis līdzi saviem audzēkņiem visās “Skolu kartingu kausa” sacensībās. Kvalifikācijas braucienā un pusfinālā Rinalds ieguvis otro vietu, bet finālā, neraugoties uz sīvo konkurenci uzvarējis.

Neaizstājams atbalsts karta pilotam visu šo laiku bijis komandas galvenais mehāniķis – jaunieša kursabiedrs – Māris Čakāns. Viņš atzīst – abi ar Rinaldu domājuši – visticamāk jau, ka pirmajā trijniekā tiks, bet pirmā vieta gan nākusi kā liels pārsteigums. Mārim sacensībās ir dubulta slodze – just līdzi un abiem vien zināmā žestu valodā komunicēt ar Rinaldu, kā arī - rūpēties par karta “veselību”. Jaunietis jau prāto, kādi vēl uzlabojumi spēkratam nepieciešami, lai Rinalds ar to varētu gūt iespējami augstus rezultātus.

Sacensības Ropažos bijušas interesantas ar to, ka tās bijušas īstas komandas sacīkstes. Saskaņā ar nolikumu – katra komandā vajadzēja būt pieciem puišiem un vienai meitenei. Dalībnieki braukuši ar vienādiem īres kartiem. Tādiem pašiem kā Smiltenes tehnikumam uzdāvinātais pirms tehniskajiem uzlabojumiem. Skolas komandu šoreiz pārstāvēja nākamā grāmatvede Elizabete Brenda Volčeka, Rinalds Bērziņš, Māris Čakāns un komandas mentors no LMT Autosporta akadēmijas – Raitis Mūrnieks. Tā kā piektā dalībnieka nav bijis, tad Raitis un Rinalds nobraukuši katrs par braucienam vairāk. Jaunieši uzskata, ka veiksmes pamatā lielā mērā bijusi pareizi izvēlētā braucēju secība. Rezultātā – par četriem apļiem apsteigta otrās vietas ieguvēja – Jelgava Amatu vidusskolas komanda. 

Šobrīd Rinalds un Māris atrodas profesionālās kvalifikācijas praksē SIA “8  CBR” Izvēlētais celtniecības un ceļu būves mašīnu arods abiem patīk. Māris cer, ka uzņēmums paņems viņu darbā arī pēc tehnikuma beigšanas. Rinalds vēlas turpināt mācības Rīgas Tehniskajā universitātē. 

Jaunieši saka vissirsnīgāko paldies par atbalstu skolas direktoram Andrim Miezītim, ceļu būves mašīnas mehāniķu bāzes vadītājam Zigurdam Purmalim, trenerim Uldim Siliņam un uzņēmumam “8.CBR”, īpaši Aināram Poikānam, kurš prakses laikā atļāvis doties uz sacensībām Madonā, kā arī atbalstījis ar transportu, lai jaunieši ar kartu nokļūtu sacensību vietā. 

Auto/Moto/Velo