Vagoniņš pie kartingu trases kādam nepatīk un traucē 11

Smiltenē, kartingu trases malā līdzās stāvlaukumam jau vismaz desmit gadus atrodas zaļš vagoniņš, kas kalpo kā trases inventāra novietne. Tehniskā sporta kluba “Smiltene” valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla pēdējā laikā saņēmis vairākus pārmetumus par vagoniņa vizuālo noformējumu, liekot arī noprast, ka tas vispār nav vēlams.

“Savulaik vagoniņu pārkrāsojām gaiši zaļu, lai tas vizuāli būtu skaistāks, bet pirms diviem gadiem tā priekša tika apzīmēta ar graffiti. Man pret to nebija iebildumu, bet laika gaitā vagoniņš tika apķēpāts vēl ar dažādiem uzrakstiem un zīmējumiem. Esmu saņēmis dažādus pārmetumus, ka tas bojā ainavu, ka tā dēļ, iespējams, mazāk cilvēku vēlas nākt uz spēlēm blakus esošajā stadionā, traucē fotografēšanai. Vēl man ir teikts, ka vagoniņš vispār neesot vajadzīgs, bet tam es nepiekrītu,” “Ziemeļlatvijai” stāsta V. Tralla.

Viņš argumentē, atklājot, ka tajā glabājas trases inventārs – birstes, skaidas, cements, ceļa zīmes, ko autoceļa malā novieto sacensību dienā, informācijas dēlis, kā arī goda pjedestāls. Lai rastu kompromisu, V. Tralla sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību iecerējis rīkot vagoniņa vizuālā noformējuma skiču konkursu.

“Ideja ir tāda, ka aicināsim iedzīvotājus iesūtīt darbus, redzējumu, kā varētu izskatīties vagoniņš. Tā kā tuvojas autokross, dalībniekiem tā būtu iespēja nopelnīt caurlaidi uz pasākumu, bet labākajam, ja tāds tiks izvēlēts, sarūpēsim papildu balvu. Visticamāk, nedēļas otrajā pusē būs tapuši jau konkrēti konkursa noteikumi,” teic V. Tralla.

Tomēr viņam bažas rada tas, vai pēc laika, kad esošais vagoniņš būs ieguvis jaunu izskatu, tas atkal netiks sabojāts, kā arī, vai tiešām šis ir vienīgais objekts, kas sabojā ainavu, ja reiz pilsētā arī citviet redzami tieši tādi paši “zīmējumi” kā uz šī vagoniņa.

Komentāri 11

godis

Varbūt dome varētu atrast līdzekļus un uzbūvēt ko līdzīgu ka ir pie stadiona-noteikti iekļausies kopējā ainavā!

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 18:13

VAZ

Auto gonkas skatās vairāki tūkstoši skatītāji un par biļetēm ienāk milzīga nauda. Kapēc autoklubs par to naudu nevar nopirkt vai uzbūvēt foršu koka namiņu. Dome lai atbalsta penzionārus un labo ielas.

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 19:51

ES

VAZ Skaitīt jau tu proti milzīgu naudu, bet izdevumus tu proti atņemt?!!! Pa "POLŠU" mūsdienās vairs nekas nenotiek...

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 22:15

HK46

Lai tie mākslinieki apzīmē vagoniņu ar grafiti par autosporta tēmu...viņi varētu izpausties kā arī tiktu atrisināta problēma ar vagoniņa patreizējo izskatu... Dubūlts labums!

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 20:11

RRteam

Tuvakais makslinieks kurs var nokrasot to vagoninu autosportam tematiski, ir tas censonis, kas Vangazos apkraso garazas! Neredzu nevienu citu, kas gaumigi spetu to vagoninu nokrasot, maksajot citam izmetisiet tik to naudu veja!

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 21:23

RRteam

Skumji lasti to VAZ komentaru! Vei tiesam Jus cilveki domajat, ka viens tads kross neko nemaksa! Cik tur ir iesaistitu cilveku, organizaciju, kur visiem tiek maksats, lai skatitaji varetu baudit tos grandiozos autokrosa svetkus!
Un tas pienesums no tam biletem ta vien nosedz vesus izdevumus!
No kadas naudas tad lai vel buve majinu par daziem tukstosiem?

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 21:31

zinātājs

Tikai nestāstat kad autokross nenes peļņu!!!! Tad neviens nerīkotu ja būtu mīnusi!!!

pirms 6 gadiem, 2015.04.08 21:32

SE

zinātāj- Latvijas čempionātu autokrosā rīko tikai 2 trases Latvijā: Teperis un Vecpils. Pārējas trasēs diemžēl LČ nenotiek, laikam nesa tādu peļņu, ka kļuva par miljonāriem...

pirms 6 gadiem, 2015.04.08 22:58

Hi

Nezinu gan, kas par to būdu atbild, bet ērms tas ir riktīgais. Tāds būtu jānovāc.

pirms 6 gadiem, 2015.04.08 12:36

HK46

Jānovāc jau nav tikai jāatsvaidzina vizuālais izskats un viss būs labi...

pirms 6 gadiem, 2015.04.09 08:24

Hi

Nokrāsojot savu vecomammu - viņa taču nepārvērtīsies par jaunu meiteni.

pirms 6 gadiem, 2015.04.09 09:16

Auto/Moto/Velo