Viens no līderiem – “Dako Ziemeļvidzeme”

Savulaik Smiltenes apkaimē populārs bija motokross un klubu darbība. Lai turpinātu attīstīt iesākto, pirms sešiem gadiem tika nodibināts motoklubs “Dako Ziemeļvidzeme”,  kas šobrīd ir viens no labākajiem un dalībnieku ziņā daudzskaitlīgākajiem klubiem Latvijā.

20150423-0623-screenshot-2.jpg

Kluba mērķis ir turpināt darbību ilgtermiņā un tā, lai startēt zem “Dako Ziemeļvidzemes” būtu prestiži. Pavisam drīz Latvijā sāksies motokrosa sezonas galvenie sacensību seriāli (25. un 26. aprīlī Aizputē Latvijas čempionāts un 1. maijā Valmierā Superkauss), kas pilnu adrenalīna devu sarūpēs arī tūkstošiem skatītāju. Tāpēc ir īstais brīdis par galveno šosezon iztaujāt “Dako Ziemeļvidzemes” līdzdibinātāju un motosportistu Raimondu Kalniņu.


- Tagad aizvien biežāk dzirdēsim rūcam motorus, bet ko motosportisti darīja ziemā?

- Ziemas periodā vairāk tiek domāts par fizisko sagatavotību. Katrs pats par to atbild un rūpējas  pēc saviem ieskatiem un iespējām. Labi zināms, ka motokross ir viens no fiziski grūtākajiem sporta veidiem, tāpēc starpsezonā ieguldītais darbs pie fiziskās sagatavotības noder sezonā. Protams, ir braucēji, kuri brauc amatieru un hobija līmenī un kam motokross ir aktīvs dzīvesveids. Tomēr bez sagatavotības vai pieredzes iztikt nevar neviens.


- Kādi ir šīs sezonas plāni, galvenie sacensību seriāli, kuros startēsiet?

- “Dako Ziemeļvidzeme” piedalīsies Latvijas čempionātā un Superkausa posmu sacensībās. Mērķis ir iekļūt Top 5 gada kopvērtējumā starp komandām. Vairāk sacensībās arī nav iespējams klubam piedalīties, jo kopā jāaizvada 12 mači. Tuvākās ārzemes, kurās kāds no sportistiem startēs atsevišķās sacensībās,  ir Igaunija un Lietuva. Kaspars Stupelis, kurš ir viens no labākajiem blakusvāģu kantētājiem pasaulē, piedalīsies Pasaules čempionāta posmos blakusvāģiem kopā ar holandieti Etjēnu Baksu. Lai kvalitatīvi sagatavotos sacensībām, ir jāiegulda daudz laika treniņos un arī finansiāli motosports ir dārgs. Protams, sportistiem netiek liegta dalība citās sacensībās. Latvijas čempionāts un Superkauss ir prioritāte, jo lielākā daļa sportistu tiek atbalstīta finansiāli no kluba puses. Pēdējo gadu laikā šie divi seriāli ir izveidojušies par prestižākajiem un populārākajiem Latvijā.


- Koncentrējaties uz individuāliem panākumiem, vai arī klubam ir kādi kopīgi mērķi?

- Vairāk katram sportistam ir savi mērķi un klubs tiem pieskaņojas. Braucēji izvēlas disciplīnas un klases paši, pēc spējām un meistarības. Un, ja ir iespēja no kluba puses, tad atbalstīti tiek jaunie braucēji, kuru mērķi ir braukt augstā līmenī. Starpsezonā ar katru braucēju tiek pārrunāti viņa mērķi un vēlmes jaunajā sezonā, no kā arī veidojas ieskaites sacensībās.


- Kas ietilpst MK “Dako Ziemeļvidzeme” attīstības plānos?

- Dalībnieku sastāvs ir liels un dažāds. 19 Dako sportisti šogad ir saņēmuši Latvijas motosporta federācijas licences. Pieļauju domu, ka tas ir maksimālais skaits, pie kura turēsimies, vai arī samazināsim skaitu. Viss atkarīgs no finansiālās situācijas ilggadējiem kluba atbalstītājiem. Klubs pieturas pie reģiona sportistiem, netiek pieaicināti leģionāri no ārzemēm. Vēlamies cīnīties ar pašu spēkiem, jo uzskatu, ka tas ilgtermiņā dod lielāku gandarījumu par paveikto un izcīnīto gan sportistiem, gan sponsoriem. Vēl gribu piebilst, ka Dako komanda otro gadu pēc kārtas ir ieguvusi līdzjutēju simpātiju balvu motokrosā klubu vērtējumā, kuru nosaka līdzjutēji, balsojot vairākās kārtās. Protams, 4. vieta Latvijas čempionāta 2014. gada sezonā starp klubiem arī ir augsta pozīcija. Kluba uzstādījumos galvenais nav cīņa tikai par komandas vērtējumu, svarīgi ir individuālie rezultāti un klubs iespēju robežās cenšas palīdzēt. 


Kluba vadība saka paldies saviem atbalstītājiem: uzņēmumiem “Saukas kūdra”, “Mežvalde AD”, “Vaidens”, “Ēka centrs”, “Līvs AM”, “Silver Lynx” un “Grotes AB”. Visu kluba pastāvēšanu un darbību nodrošina arī  motokrosa entuziasti, bet nevaram iztikt bez papildu finansiālās palīdzības. Tāpēc klubs ir atvērts sarunām ar jauniem atbalstītājiem. 

Auto/Moto/Velo