Autosportisti noilgojušies pēc braukšanas 5

Zilākalna trasē Valmieras pusē žigulīšu tusiņa piektajā posmā startēja 31dalībnieks plus VIP braucējs. Pēc izcilā snieguma iepriekšējā posmā šoreiz neveiksmes vajāja jauniešu klases dalībnieku Rinaldu Bērziņu

 

Nav šaubu, ka žiguļu īpašnieki ir izslāpuši pēc braukšanas. Tomēr ne visi vairs var atļauties regulāri piedalīties "Žiguļu kausā 2009". Iemesli ir dažādi, toties lielākoties saistīti ar finansēm.

 

 

Labprāt "VAZtusa" 5. posmā Zilākalna trasē būtu piedalījies jauniešu klases dalībnieks Jānis Krūmiņš no Smiltenes. Braukt viņš ļoti vēlējās, bet nekā. "Tehniskais sports prasa līdzekļus. Tagad laiki ir tādi, kādi ir. Bet, kad "VAZtuss" būs Smiltenē, būšu uz strīpas! Nevar uz katru posmu izbraukāt.

 

 

Dodoties uz Zilākalna trasi, jāsedz dalības maksa, treileris, degviela, ēdamais. Tas viss salasās kopā," atzīst jaunietis. Savukārt standarta klases dalībnieks smiltenietis Ainārs Poikāns sacensībās bija kā skatītājs. "Mašīna nebija tehniski sagatavota tusiņam.

 

 

Drīz tā būs sataisīta augstākā līmenī, lai žigulis būtu konkurentspējīgāks dažāda mēroga sacensībās Latvijā. Par finansēm tagad arī ir jāpadomā, kur vairāk nepieciešams izlietot. Žigulītī ieguldu tikai savu naudu, jo no malas neviens nepalīdz. Ja kādam rodas vēlēšanās sadarboties, laipni lūgti," saka A. Poikāns.

 

Nav šaubu, ka Rinaldu braukšana nudien aizrauj. Piektajā tusiņā viņam pirmais brauciens bija labs, bet nākamajos mašīnai vairs stobri negāja. "Kad to novērsām, tad pazuda trešais ātrums.

 

 

Vienu brīdi biju piemirsis, ka nav trešā ātruma un kā liku tā ielikās. Dažus apļus nobraucu ar trešo ātrumu, bet visu laiku tā nevarēja, jo trasē nebija ledus. Tad pats savā nodabā driftēju pa beigām, dažbrīd varēju nepieļaut kļūdas, jo tās iespaidoja manu rezultātu," stāsta smiltenietis.

 

Tā kā Rinalds diendienā vēl nevar braukt pats, viņš sacensībās līkumus ņēmis driftā. "Tas gan nebija rezultāta dēļ, bet paša priekam un lai arī citiem ir uz ko paskatīties," smaidot atklāj Rinalds.

 

Ar tusiņu apmierināts ir tā organizators Uģis Banders. "Man patika, jo šajā gadījumā viss bija labi. Dalībnieki bija izdarījuši secinājumus par iepriekšējo posmu, kurā notika ne mazums kontaktu. Gribas pateikties dalībniekiem par korekto braukšanu un tiesnešiem, kuri spēja noreaģēt attiecīgajā situācijā un pieņemt pareizo lēmumu," saka pasākuma organizators.

 

Pēc 5. posma "VAZtuss" mājas lapā dalībnieki uzsākuši forumu par turpmākām sacīkstēm. Autosporta mīļotājus uztrauc tas, ko viņi darīs tad, kad ārā vairs nebūs sals. Tusiņa dalībnieks Ermīns Vācietis raksta, ka par ziemas pasākumiem it kā būtu skaidrs. "Ledus ir - braucam, sniega nav - skrāpējam asfaltu. Man jautājums, kas notiek vasarā?" forumā vaicā brīvās klases dalībnieks.

 

U. Banders pastāstīja, ka vasarā plānots reizi mēnesī rīkot vienu "VAZtusa" posmu, ja vien kluba biedriem būs vēlēšanās piedalīties.

 

Standarta klasē 15 dalībnieku konkurencē labākie: 1. Ronalds Baldiņš (Valmiera), 2. Zintis Leimanis (Auciems), 3. Rolands Mēnesis (Valmiera).

Jauniešu klasē astoņu dalībnieku konkurencē veiksminieki: 1. Rūdolfs Šmits (Valmiera), 2. Valters Liepiņš (Valmiera), 3. Jānis Krievs (Rencēni). Rinalds Bērziņš šoreiz vairāku iemeslu dēļ palika sestais.

Brīvajā klasē deviņu dalībnieku konkurencē labākie: 1. Kaspars Salnājs (Valmiera), 2. sacensību organizators Uģis Banders (Rencēni), 3. Pēteris Ziemanis (Valmiera).

Komentāri 5

bmw21

Jānim Krūmiņam.......Pie sacensību izdevumiem nav jāpieskaita ēdiens,jo mājās paliekot tāpat ēd un pat vairāk!

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 09:12

vai tunezināji bmv21 jo vairāk nervozē jo vairāk ēst gribas,pamējģini pabraukt VAZtusā tad jutīsi,to apetīti.

pirms 12 gadiem, 2009.02.13 22:18

Sports