Autosports:Smiltenes ziemas kausa pirmajā posmā 60 startu

Dienā, kad daudzi sniegputeņa dēļ neizgāja no mājām, autosporta mīļotāji tikās Smiltenes supersprinta trasē. Tur notika sacensību "Smiltenes ziemas kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām 1. posms.

 

Stiprais vējš un sniegs vairākus desmitus autosportistu neatturēja doties trasē un cīnīties par uzvaru. Tieši pretēji - šis gadalaiks autosportistus aizrauj un vilina uz trasi, jo, uzsniegot sniegam, mašīna vairāk slīd un braukšana kļūst aizvien interesantāka.

 

 

Svētdien autosportisti varēja sacensties trijās klasēs - priekšas piedziņas, aizmugures piedziņas un pilnpiedziņas.

 

Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla priecājas, ka jau pirmajā sacensību posmā piedalījās daudz dalībnieku, neskatoties uz to, ka par mačiem autosportisti uzzināja tikai iepriekšējā dienā.

 

 

Viņš pastāstīja, ka amatieru mačos pavisam piedalījās 30 autosportistu no Valmieras, Rencēniem, Rūjienas, Ķekavas, Rīgas, Valkas, Līgatnes, Strenčiem, Variņiem un Smiltenes. Kopā tika doti 60 starti.

 

Pilnpiedziņas klases dalībnieks Jānis Aleksejevs uzskata, ka ziemā ir visinteresantākā braukšana. "Ziema parādījusies! Mašīna vairāk slīd, var iemācīties labāk braukt. Tas ir aizraujoši," par dalību sacensībās saka J. Aleksejevs. Autosportista teiktajam pievienojas Edgars Tralla. Viņš "Smiltenes ziemas kausā" startēja aizmugures piedziņas un pilnpiedziņas klasē.

 

 

"Protams, ziemā ir daudz foršāk braukt. Startēju divās klasēs. Bet labāk patīk pilnpiedziņas klasē, jo ar mašīnu iespējams straujāk iegūt paātrinājumu. Ja vienā dienā brauc divās klasēs, tas nedaudz traucē, tomēr ar rezultātiem esmu apmierināts," saka E. Tralla.Vietējie autosportisti atklāj, ka konkurenti bijuši rīdzinieki un "VAZtusa" dalībnieki. Tomēr lielākoties godalgotās vietas izcīnīja pašmāju autosportisti.

 

 

Labāko rezultātiPriekšas piedziņas klasē: 1. vietā Elvijs Haks ar "Opel Corsa" (Smiltene), 2. Armands Baškers ar "VW Golf 3" ("Aizkaļņi"), 3. Inguss Krieviņš ar "Peugeot" (Silva). Šajā klasē kopā startēja seši dalībnieki.Aizmugures piedziņas klasē: 1. Leo Dreimanis ar "VAZ 2102" (Valmiera), 2. Ainārs Piokāns ar "VAZ 2105" (Smiltene), 3. Edgars Tralla ar "VAZ 2105" (Smiltene). Kopā piedalījās 15 dalībnieki.Pilnpiedziņas klasē: 1. E. Tralla ar "Audi 80 Quattro" (Smiltene), 2. Raimonds Kalniņš ar "Subaru Impreza" (Variņi), 3. Jānis Aleksejevs ar "Subaru Impreza" (Smiltene). Šajā klasē piedalījās deviņi dalībnieki.

Sacensību otrais posms norisināsies ziemas apstākļos, precīza informācija pirms 2. posma būs pieejama portālā. Sekojiet informācijai!

 

Sports