“Azimutam” daudz medaļu

Brīvdienās liels skaits dalībnieku piedalījās Smiltenes apkaimē notiekošajā Latvijas orientēšanās čempionātā vidējā distancē un stafetēs. Organizatorus priecēja pārsteidzoši lielā orientieristu atsaucība, kā arī pašmāju sportistu augstie sasniegumi. Tomēr čempionāta abās dienās neizpalika starpgadījumi.

Sestdien vidējā distancē mežā apmaldījās kāda jauna kurzemniece, kuru veiksmīgi izdevās atrast pēc vairākām stundām, bet svētdien pēc finiša stafetēs slikti kļuva kādam vīrietim. Distances laikā viņam iedzēla lapsene. Vīrietim sākās alerģiska reakcija un bija nepieciešama mediķu palīdzība, kas savlaicīgi tika sniegta.

Neskatoties uz neparedzētiem atgadījumiem, abas čempionāta dienas aizvadītas veiksmīgi. Viens no čempionāta rīkotājiem OK "Azimuts" vadītājs Aldis Lapiņš atzīst, ka jūtas patīkami pārsteigts. "Prognozējām, ka pirmajā dienā varētu būt ap 500 orientieristu, bet startēja 632. Tik liela aktivitāte pēdējos gados Latvijas čempionātā nebija piedzīvota. Vēl pirms dažiem gadiem stafetēs piedalījās ap 120 - 130 komandu, bet šoreiz bija 175.

Komandu skaits tuvojās rekordam, ko izdevās uzstādīt 90. gadu sākumā. Vidējā distancē daudzus pārsteidza stipras lietusgāzes, kas apgrūtināja redzamību. Tomēr apbalvošanā uzspīdēja saule, un lielākoties visi bija apmierināti," stāsta A. Lapiņš. Ja pirmās dienas distanci sportisti vērtēja kā patīkamu, tad stafetē bija kārtīgi jāpasvīst. Tomēr "Azimuta" komanda un bijušie Valkas rajona orientieristi labāku rezultātu uzrādīja stafetē.

Labāko vidūSmiltenes novadā spēcīgi ir gan jaunie, gan pieaugušie orientieristi. Pēc otrās dienas sacensībām uzgavilēt varēja S12 grupas meiteņu komanda - Agnija Caune, Elīna Skopāne un Zanda Stabiņa. Stafetē viņas izcīnīja 2. vietu.

"Šī diena bija veiksmīgāka, jo vakar paliku trešā. Vidējās distances rezultāts man tomēr bija svarīgāks, jo Latvijas kausā esmu pirmā un tikai daži punkti šķir no otrās vietas," saka E. Skopāne. Pēc stafetes viņas komandas biedrenes saka: "Uztraukums šodien bija, taču labi sastrādājāmies komandā un uzvarējām, izņemot valmierietes no "ZVOC". Galvenais bija komandas gars."

Bijušais "Azimuta", tagad OK "Mežmales" sportists Artūrs Pauliņš atzīst, ka čempionāta vidējā distance bija svarīgāka, jo tajā cīņas notika individuāli. "Pārāk ilga atpūta pirms čempionāta pirmās dienas man nenāca par labu, jo paliku septītais. Biju diezgan sliktā formā, tāpēc visas cerības liku uz nākamo dienu. Pirms stafetēm bija dubultmotivācija gūt labu rezultātu.

Veiksmīgi pievārējām kalnus, kas arī deva rezultātu. Pirmajā etapā komanda ieraka par piecām minūtēm, bet konkurenti vēl vairāk. Otrajā etapā no pārējiem bijām atrāvušies jau par piecām minūtēm. Komanda izdarīja visu kā vajadzēja," gandarīts ir A. Pauliņš. Stafetēs "Mažmales" komanda uzvarēja elites grupā.

Sportists turpinās trenēties, lai septembra beigās veiksmīgi startētu Pasaules orientēšanās kausa posmā Čehijā. Oktobrī, visticamāk A. Pauliņš pārcelsies uz Zviedriju, kur plāno strādāt un nodarboties ar orientēšanās sportu.

 

Palīgiem liela nozīmePar čempionāta norisi bija dzirdamas pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem. Izrādās, organizatori pēdējās dienas strādāja dienu un nakti, lai viss būtu labā līmenī. A. Lapiņš stāsta, ka viņam vienam nekad neizdotos sarīkot tik liela mēroga sacensības, ja nepalīdzētu OK "Alūksne" komanda, jo īpaši galvenais tiesnesis Vilnis Veļķeris un viņa sieva, sacensību galvenā sekretāre Iveta.

"Liels paldies arī Smiltenes novada domei, manai labajai rokai Mārim Stabiņam, karšu zīmētājam Mārim Strautniekam no Valmieras un galvenajam datorspeciālistam Normundam Bērziņam no Madonas OK "Arona", kurš visus pārsteidza ar perfektu precizitāti. Mēs visi par viņu brīnījāmies. Izpalīdzēja arī Videga Gaigala un Vita Cīrule," teic A. Lapiņš.

Apbrīnas vērti ir jaunieši - Mārtiņš Mārcis Leimanis, Arta Glāzere, Lauma Makare, Agnese Kalēja, Linda Āboltiņa un Sendijs Briedis. Viņi neprasot, kas man par to būs, organizatoriem palīdzēja kopš sestdienas vakara līdz pat svētdienas rītam.

 

Sports