Badmintonisti gūst uzvaras

Vairākas nozīmīgas sacensības Latvijā un Igaunijā ir aizvadījuši Valkas novada bērnu - jaunatnes sporta skolas un badmintona kluba "Lotos" dalībnieki.

30. aprīlī Tartu notika Igaunijā lielākās dubultspēļu sacensības, kas neietilpst reitingu grupā, bet vairāk ir šī sporta veida svētki. Tajās piedalījās arī labākie igauņu pāri, kas sekmīgi cīnās starptautiskā arēnā. E grupā startēja trīs meiteņu pāri, diemžēl bez izciliem panākumiem, jo neizkļuva no savas grupas.

"Vislabāk nostartēja Līva Krastiņa un Kristiāna Vehi, kuras izcīnīja divas uzvaras, bet vienu spēli sīvā cīņā zaudēja, tādēļ arī neizkļuva no grupas," stāsta viņu treneris Salvis Lozda. Meiteņu konkurencē D grupā uzvarēja Dārta Lozda ar Grietu Jermacāni no Cēsīm. Tas ir lielisks panākums. Vīru konkurencē augstajā C grupā Vjačeslavam Baskovam un Dāvim Lozdam no apakšgrupas izkļūt neizdevās. D grupā Aleksandrs Božeņeckis spēlēja kopā ar Vitāliju Mikānu.

1. maijā Rīgas Olimpiskajā centrā notika Latvijas pieaugušo un jauniešu izlases trenera Arņa Šēfera organizētas sparingsacensības, kurās bija uzaicināti arī Dāvis un Dārta Lozdas. Šajos mačos startēja lielākā daļa Latvijas labāko badmintonistu. Dāvis 60 dalībnieku konkurencē, zaudējot vienu spēli, palika 10. vietā. D līgā, arī zaudējot vienu spēli, Dārta palika piektā.

Aprīlī valcēnieši piedalījās Valmieras sporta skolas organizētajās sacensībās. Valku pārstāvēja pieci jauni cilvēki. U-15 grupā uzvarēja Dārta Lozda. U-17 grupā 4. - 6. vietu dalīja Kristiāna Vehi, Līva Krastiņa un Žanete Burkevica. U-17 zēnu grupā ļoti lielā konkurencē Jānis Nātra izcīnīja 7. vietu. Kluba "Lotos" dalībniece Poļina Baskova U-13 grupā izcīnīja 2. vietu. U-11 grupā sekmīgi nospēlēja Antons Božeņeckis un viņam 1. vieta.

Savukārt nedēļu vēlāk pieaugušo dubultspēļu turnīrā Valmierā sekmīgi cīnījās Dārta Lozda kopā ar G. Jermacāni. Viņām 1. vieta. Dāvis un Salvis Lozdas izcīnīja 6. vietu. Mazāk veiksmīgi turnīrs beidzās Vjačeslavam Baskovam ar partneri no Valmieras un A. Božeņeckim kopā ar Vitāliju Mikānu.