Badmintonisti kāpina tempu

Badmintonisti no Valkas šajā sezonā kopš septembra ir piedalījušies daudzās prestižās sacensībās, turklāt dažās ar panākumiem. Valcēnieši valsts badmintona vidē jau ir pazīstami.

 

"Rīgas atklātajā čempionātā, kur piedalījās Latvijas vadošās raketes, līdz godalgotajām vietām netikām, taču nebijām arī tabulas lejasdaļā," stāsta Salvis Lozda. Viņš priecājas, ka federācijas mājas lapā jau ir informācija par to, ka Valkā spēlē badmintonu, un šajā vidē kļūst aizvien pazīstamāki.

 

Viens posms būs ValkāLatvijā šogad ir dibināta Badmintona federācijas amatieru līga, (LABL) un tai paredzētas spēles vairākos posmos - divi Siguldā, divi Inčukalnā un viens 16. janvārī Valkā A un B grupā. "To uzskatu par lielu sasniegumu. Mums šim pasākumam jau ir atvēlēta sporta halle. Tas būs amatieru reitinga turnīrs un tajā varēs piedalīties jebkurš vietējais vai Latvijas iedzīvotājs," informē S. Lozda.

Pirmais amatieru līgas turnīrs jau ir noticis. A grupā 28 dalībnieku konkurencē Vjačeslavs Baskovs izcīnīja 4. vietu, Salvis Lozda - 17. un Dāvis Lozda ierindojās 19. vietā.

Aicina trenēties pamatskolā

Valkā badmintonisti treniņos pulcējas trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no 19.00 līdz 21.00 Valkas pamatskolas zālē. Interesentiem ir iespējas apmeklēt arī sporta centru "Vinda" Valmierā.

Valcēnieši šajā sezonā ir bijuši pārstāvēti arī dubultspēļu turnīrā Pērnavā E grupā, kur V. Baskovs un D. Lozda ieguva 1. vietu.

Bez jau minētajiem šīs spēles cienītājiem tai pievērsies arī Vitālijs Mikāns, Aleksandrs Božeņeckis un vēl daži kungi un dāmas. S. Lozda aicina jauniešus pārliecināties par šā sporta veida priekšrocībām, jo tas ir viens no vislētākajiem, taču fiziski visaktīvākajiem.

 

Latvijas izcilāko badmintonistu reitingā uz 1. septembri, kad vēl nebija amatieru līgas, pirmajā simtniekā ir V. Baskovs (55.), S. Lozda (70.) un D. Lozda (82.). Dubultspēļu reitinga tabulā šie paši puiši ieņem 85., 93. un 92. vietu. Amatieru līgā situācija būs cita. Badmintonistiem spēļu grafiks ir gana blīvs, jo viņi piedalās sacensībās ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā.

Sports