Badmintonisti trenējas un gūst panākumus

Pagājušās nedēļas nogalē Cēsīs notika novada čempionāta 1. kārta badmintonā, kurā piedalās arī elites klases spēlētāji. Pavisam šajā čempionātā gadā notiek astoņi posmi. Turp ne reti dodas arī Valkas novada sportisti.

Sestdien spēles notika gan Cēsīs, gan federācijas Lielās balvas izcīņa Rīgā. Šā iemesla dēļ Cēsīs konkurence bija mazāka. No Valkas novada sporta skolas startēja Dāvis, Dārta un Salvis Lozdas, Līva Krastiņa, Kristiāna Vehi un Jēkabs Jaunslavietis.

Dāvis elites klasē, zaudējot vienu nozīmīgu spēli, starp pieaugušajiem palika 8. vietā. Dārta sieviešu elites klasē izcīnīja 4. vietu. Savukārt Līva, Kristiāna un Jēkabs, startējot šādās sacensībās pirmo reizi, no C līgas iekļuva B līgā. Visi nospēlēja atbilstoši spējām un prasmēm.

Tikko A grupā iekļuvušais Trikātas pagasta iedzīvotājs Aivars Grinbergs svētdien Cēsīs saņēma diplomu par izcīnoto 2. vietu. Sešās spēlēs viņam četras uzvaras un divi zaudējumi.

Svētdien valcēnieši piedalījās Lielās balvas izcīņā Rīgā. Tiesa, tikai dubultspēlēs, jo vienspēles notika sestdien. Treneris S. Lozda iebilst pret federācijas veidoto spēļu kārtību, jo pirmajās divās kārtās valcēniešiem pretī stājās spēcīgie Latvijas badmintonisti. Jauktajās dubultspēlē Salvis spēlēja kopā ar meitu Dārtu un izcīnīja 17. vietu, bet vīriešu dubultspēlēs kopā ar dēlu Dāvi - 13. vietu.

Sestdien uz svētdien Cēsīs spēlēja arī Aivis Krūkliņš un Vitālijs Mikāns. Abi no B līgas pārcēlās uz A līgu, tas ir teicams panākums.

Sports