„Balvu Bastions” principiālā spēlē pieveic Lobērģus

Smiltenes novada atklātajā basketbola čempionātā sestdien tika aizvadītas divas spēles otrās līgas turnīrā. „Bonaparti" pārliecinoši sagrāva „Smiltenes sporta skola U -16" basketbolistus ar rezultātu 118:46, bet „Balvu Bastions" sīvā cīņā pārspēja savus tiešos pretiniekus turnīra tabulā Lobērģus ar 64:63.

Pirmajā spēlē laukumā tikās Blomes „Bonaparti" un „Smiltenes sporta skola U -16" komandas. Ja blomēniešiem jācīnās par ceturto vietu otrās līgas kopvērtējumā, tad jaunajiem sporta skolas basketbolistiem šī sezona ir veltīta pieredzes iegūšanai, lai nākamgad saviem pretiniekiem jau varētu sagādāt daudz lielāku pretestību.

Spēles sākumā jaunie smiltenieši turējās cienīgi, pirmās ceturtdaļas vidū rezultāts bija tikai 13:8 „Bonapartu" labā. Bet visu ceturtdaļu viņi savā labā noslēdza ar rezultātu 22:12. Pirmā puslaika otrā puse pagāja rezultatīvākā spēlē abu komandu izpildījumā, tomēr galvenokārt pēc Arņa Palma un Raita Baloža precīzajiem metieniem, blomēniešu pārsvars sasniedza 22 punktus. 51:29 pēc pirmajām spēles 20 minūtēm.

Trešajā ceturtdaļā smilteniešiem izdevās gūt tikai sešus punktus, kā rezultātā „Bonapartu" pārsvars tika ievērojami palielināts. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas jau 84:35. Pēdējās 10 spēles minūtēs rezultāta starpība turpināja pieaugt, kā rezultātā „Bonaparti" izcīnīja kārtējo uzvaru sezonā ar rezultātu 118:46.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais šajā spēlē bija Arnis Palms, kurš guva 34 punktus, bet Raitis Balodis un Intars Trifonovs pretinieku grozā sameta attiecīgi 30 un 21 punktu. „Smiltenes sporta skola U -16" rindās savu rezultatīvāko spēli sezonā aizvadīja Jānis Puriņš, kurš guva 18 punktus, bet 11 pieplusoja Renārs Indriksons.

Otrajā spēlē spēkus mēroja „Balbu Bastions" un Lobērģu komandas. Spēle bija principiāla, jo abas komandas sacenšas par sesto vietu turnīra tabulā. Abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē pārāki bija Lobērģi.

Spēli veiksmīgāk iesāka „bastionieši", kuri izvirzījās vadībā ar 7:0, tomēr pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Lobērģi spēja samazināt rezultāta starpību līdz tiki 2 punktu starpībai. 12:10 „Balvu Bastions" labā pēc pirmajām desmit spēles minūtēm. Otrajā ceturtdaļā, galvenokārt pēc Kaspara Kozlovska precīzajiem metieniem „bastioniešiem" izdevās atkal nedaudz atrauties. Pirmo puslaiku viņi noslēdza savā labā ar 37:26.

Otrā puslaika sākumā pēc lieliskas Jāņa Dzenīša spēles uzbrukumā Lobērģi spēja pietuvoties līdz minimumam (47:48) pirms izšķirošās ceturtdaļas. Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum Lobērģi bija ne vien atguvuši vadības grožus, bet arī iekrājuši septiņu punktu pārsvaru. Tomēr spēles galotini krietni veiksmīgāk aizvadīja „Balvu Bastions", kas izrāva uzvaru visā spēlē ar 64:63, reabilitējoties par zaudējumu abu komandu pirmajā tikšanās reizē.

Uzvarētājiem Jānis Vorps guva 22, bet Kaspars Kozlovskis 19 punktus. Lobērģu komandā tradicionāli rezultatīvākais bija Edgars Avotiņš, kurš izcēlās ar 20 punktiem, bet Jānim Dzenītim 18 punkti.