Basketbola spēļu skatītājiem obligāti jālieto sejas maska. Šovakar spēles Smiltenē un Valkā

BK "Smiltene" paziņojis, ka turpmāk Vidzemes Basketbola līgas un Reģionālās Basketbola līgas spēlēs līdzjutējiem obligāti ir jālieto sejas maska jeb mutes aizsegs, citādi ieeja tiks liegta. Izņēmums ir bērni līdz 13 gadu vecumam. Tas attiecas arī uz šovakar gaidāmo spēli Smiltenes sporta hallē.

BK "Smiltene" valdes loceklis Ivars Joksts laikrakstam stāsta, ka šāds norādījums saņemts no Latvijas Basketbola savienības, kura valde 6. oktobrī apstiprinājusi "Kārtību epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai biedrības "Latvijas Basketbola Savienība" organizētajās basketbola sacensībās".

Skatītājiem, kuri nav no vienas mājsaimniecības, atrodoties tribīnēs vai zālē, jāievēro divu metru distance savā starpā, kā arī attiecībā pret komandu un spēles tiesnešu/sekretariāta zonām. Atrodoties tribīnēs/zālēs līdzjutējiem obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs. Kā mutes un deguna aizsegu var lietot medicīniskās, nemedicīniskās jeb higiēniskās maskas, kā arī sejas vairogus. Sods par šīs prasības neievērošanu reģionālajā līgā ir līdz 1500 eiro un turpmākās spēles būs jāaizvada bez skatītājiem.

I. Joksts arī vērš uzmanību, ka uz basketbola spēlēm līdzjutēju skaits ir ierobežots, vienlaikus klātienē Smiltenes sporta hallē varēs atrasties līdz astoņdesmit skatītājiem.

Piektdien, 9. oktobrī, pulksten 20 Smiltenes sporta hallē līdzjutēji aicināti vērot Reģionālās Basketbola līgas spēli, kurā "BK Smiltene/BJSS" spēlēs pret BK "Daugavpils novads".

Sestdien, 10. oktobrī, Smiltenes sporta hallē pēdējās VBL (Smiltenes un Cēsu atklātā čempionāta) spēles aizvadīs: pulksten 15 "Metālu pasaule" pret "Fāterīšiem", bet pulksten 17 finālā tiksies "Vudlande" pret komandu "Apse".

Basketbola līdzjutēju zināšanai, epidemioloģiskās drošības pasākumi "Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai tiek īstenoti Latvijas Basketbola savienības organizētajās sacensībās: Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā, Douglas Baltijas Basketbola līgā, Pafbet Latvijas Basketbola līgā, Ramirent Nacionālā basketbola līgā, Reģionālā Basketbola līgā un Latvijas kausa izcīņā.

Sports