Basketbols:Grundzāle izcīna svarīgu uzvaru pār „Rūsiņu”

Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā pirmajā līgā sestdien tika aizvadītas divas spēles. Smiltenes sporta ar rezultātu 84:65 pārspēja „Smiltenes BJSS U-19" komandu, bet Grundzāle ar 89:80 uzveica „Rūsiņu" .

Pirmajā spēlē laukumā tikās divas Smiltenes komandas. Turnīra vicelīderi Smiltenes sporta skola eksaminēja „Smiltenes BJSS U -19" komandu, kas aizvadītajās spēlēs pie uzvarām nebija tikuši.Spēli veiksmīgāk iesāka jaunie „Smiltenes BJSS U-19" basketbolisti, kas ceturtdaļas pirmajā pusē ieguva 8 punktu pārsvaru, tomēr ceturtdaļas beigās Smiltenes sporta skolas basketbolisti rezultāta starpību spēja samazināt līdz trijiem punktiem.

Rezultāts pēc pirmajām desmit spēles minūtēm 19:16. Otrās ceturtdaļas sākumā, pateicoties Mika Bisenieka veiksmīgajai spēlei uzbrukumā „U-19" komanda turējās dažu punktu vadībā, tomēr ceturtdaļas otrajā pusē pieredzējušākie Smiltenes sporta skolas basketbolisti pārņēma iniciatīvu spēlē, izvirzoties vadībā. Pēc pirmā puslaika ar rezultātu 41:35 jau vadībā Smiltenes sporta skola.

Otrajā puslaikā laukumā risinājās līdzīga cīņa, kurā vadības groži piederēja Smiltenes sporta skolai. Lieliski uzbrukumā darbojās Artis Joksts un Matīss Mežulis, bet „U -19" komandā rezultatīvs turpināja būt Bisenieks.

Pirms pēdējās ceturtdaļas 14 punktu pārsvars Smiltenes sporta skolai. Ceturto ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka „U -19" basketbolisti, kopējiem spēkiem samazinot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem, tomēr turpinājumā Smiltenes sporta skola pretiniekus tuvāk nepielaida, ātri palielinot savu pārsvaru līdz pat 19 punktiem, tādējādi svinot uzvaru mačā ar rezultātu 84:65.

Rezultatīvākais spēlētājs Smiltenes sporta skolas rindās bija Artis Joksts, kurš guva 33 punktus, pretinieku grozā raidot trīs precīzus tālmetienus. 16 punkti Emīlam Gailītim, bet 15 Matīsa Mežulim. „Smiltenes BJSS U -19" komandā lielisku spēli aizvadīja Mikus Bisenieks, kurš guva 29 punktus, realizējot piecus trīspunktu metienus.Pa 8 punktiem Oskara Celma un Mārtiņa Kudlāna rēķinā.

Pēc šīs spēles Smiltenes sporta skolas basketbolisti turnīra tabulā panāca Valmieras komandu, savukārt „Smiltenes BJSS U -19" komanda nostiprinājās piektajā vietā.

Otrajā spēlē laukumā tikās Grundzāles un „Rūsiņa" komandas. Šī spēle bija nozīmīga abām komandām, jo turnīra tabulā līdz šim tās atradās trešajā un ceturtajā pozīcijā. Komandas uz spēli neieradās optimālajos sastāvos.

Grundzāles komandai nevarēja palīdzēt divi no komandas līderiem Jānis un Raimonds Šulci, bet „Rūsiņš", kas spēli aizvadīja tikai piecu spēlētāju sastāvā, bija spiests iztikt bez komandas rezultatīvākā spēlētāja Māra Sniķa palīdzības.

Spēli ar precīzu trīspunktu metienu iesāka Ivars Blīgzna, izvirzot vadībā grundzāliešus. Turpinājumā laukumā risinājās līdzīga spēle, kurā nelielu vadību ieguva „Rūsiņa" basketbolisti, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar piecu punktu pārsvaru -23:18.

Otrajā ceturtdaļā, pateicoties Ivara Blīgznas un Artūra Pauliņa veiksmīgajiem metieniem Grundzāle ātri panāca izlīdzinājumu, un spēja izvirzījās arī vadībā. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo rādīja 50:40 jau grundzāliešu labā.

Otrā puslaika sākumā Grundzāles komandas pārsvars sasniedza pat 16 punktus, tomēr pieļaujot kļūdas uzbrukumā, kā arī pateicoties Gata Rikveiļa sekmīgajiem metieniem, grundzāliešu pārsvars vienu brīdi saruka tikai līdz trijiem punktiem.

Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas 67:62. Ceturto ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka Grundzāle, kas kopīgiem spēkiem spēja rezultāta starpību palielināt līdz 13 punktiem, tomēr spēles izskaņā „Rūsiņš" spēja sadeldēt rezultāta starpību līdz pieciem punktiem. Tuvāk gulbeniešiem gan neizdevās tikt, jo svarīgus metienus realizēja Sandis Rullītis un Artūrs Pauliņš, tādējādi Grundzāles komanda svinēja uzvaru mačā ar rezultātu 89:80.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Artūrs Pauliņš, kurš guva 28 punktus. Ivara Blīgznas kontā 20, bet Normundam Pauliņam 14 punkti. „Rūsiņa" komandā rezultatīvāko spēli sezonā aizvadīja Mārtiņš Ķikusts, gūdams 29 punktus un realizējot trīs tālmetienus. Gatim Rikveilim 22 punkti, tajā skaitā četri precīzi trīspunktu metieni, bet Dainis Melnis izcēlās ar 15 punktiem.

Turnīra tabulā Grundzāles komanda nostiprinājās trešajā vietā, bet „Rūsiņš" atrodas pozīciju zemāk. Nākamās spēles pirmās līgas komandām notiks jau nākamsestdien, kad pulksten 11.00 laukumā tiksies Smiltenes sporta skola un „Rūsiņš", bet 12.30 „Valmiera 2010" cīnīsies pret Grundzāli.