Basketbola turnīrs „Rudens 2015”

No 11.-13.septembrim Smiltenē notika, Smiltenes sporta skolas rīkotais, plašs starptautisks basketbola turnīrs jauniešiem un jaunietēm. Varētu teikt, ka tas bija pirmais šāda mēroga turnīrs. Ieradušās bija komandas no Zviedrijas „Forum Beavers” klubs no Jonkopingas, Baltkrievijas klubs no Minskas „Cmoki”, no Igaunijas „Hito” Kohtla- Jarve un komandas no Latvijas – Siguldas, Balviem, Gulbenes, Rugājiem, Rojas, Tukuma, Iecavas/Dārtija, Valmieras un, protams, pašmāju – Smiltenes komandas. Trīs dienu garumā notika spraigas cīņas sporta halles un Smiltenes tehnikuma sporta zālēs. Daudzas cīņas beidzās pagarinājumos. Bija jāskaita arī punkti, jo 2001.gada dzimušo grupā bija vienādu uzvaru un zaudējumu skaits. Tas viss darīja turnīru interesantu un spraigu.

              Uzvarētāju komandas saņēma kausus un medaļas, katra komanda piemiņas kausiņu par dalību turnīrā, labākie komandu spēlētāji piemiņas balvas. Piemiņas balvas ar turnīra simboliku tika pasniegtas arī katras komandas treneriem un spēļu tiesnešiem, kuriem šajās dienās nācās izturēt lielu slodzi. Viesu komandas no Smiltenes aizbrauca apmierinātas un solīja arī mūs aicināt uz saviem turnīriem. Mēs centīsimies neapstāties pie sasniegtā un nākošajā gadā noorganizēt vēl interesantāku turnīru.

             Smiltenes BJSS meiteņu komanda izcīnīja 2.vietu U-14 grupā un vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma Annija Vilnīte. Komandas sastāvā vēl spēlēja Karīna Valtere, Elizabete Cera, Alise Sīmane, Līva Balode, Līga Birgere, Annija Krievāne.

             U-13 zēnu grupā, 8 komandu konkurencē, smilteniešiem 2.vieta un vērīgākā spēlētāja balva tika pasniegta Ilvaram Jokstam. Vēl komandas sastāvā spēlēja Roberts Kaļickis, Agris Bārda, Anguss Ints Dišlers, Toms Jānis Kalniņš, Roberts Lazdāns, Daniels Aleksejenoks, Toms Taurenis, Kristaps Grigulis, Armīns Budrēvičs, Valts Zariņš un Ralfs Vorobjevs.

             Liels paldies firmai „Madara 89” par finansiālu atbalstu turnīra organizēšanā. 

Paldies arī Smiltenes tehnikumam par iespēju izmantot sporta zāli un palīdzību viesu izmitināšanā un ēdināšanā.

             Nāciet un spēlējiet basketbolu! Tas ir interesanti, jauni draugi, iespēja ceļot un, visbeidzot, arī iespēja nākotnē iegūt labu izglītību, spēlējot augstskolu komandās.

Rezultāti pa grupām:

2001.g.dz. zēnu grupā (6 komandas)

1.v. Jonkopinga (Zviedrija)

2.v. Sigulda

3.v. Minska (Baltkrievija)

4.v. Balvi

5.v. Roja

6.v. Tukums

2002.g.dz.zēnu grupā (8 komandas)

1.v. Hito (Igaunija)

2.v. Smiltene

3.v. Sigulda

4.v. Rugāji

5.v. Jonkopinga (Zviedrija)

6.v. Iecava/Dartija

7.v. Gulbene

8.v. Balvi

2001.g.dz. meiteņu grupā (3 komandas)

1.v. Valmiera

2.v. Smiltene

3.v. Jonkopinga (Zviedrija

Basketbols