Cīnās par “Kārums kausu”

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) jaunās basketbolistes sekmīgi startējušas VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas organizētajā  basketbola turnīrā “Kārums kauss ”  U-10 vecuma grupā. 


Vienā no sabraukumiem smiltenietes izcīnīja divas uzvaras, sacenšoties ar galvaspilsētas Rīgas komandām.Turnīrs “Kārums kauss” sastāv no četriem sabraukumiem, kurus VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga organizē skolu rudens, ziemas, pavasara un vasaras brīvlaika sākumā. Sacensībās attiecīgajās vecuma grupās piedalās lielākā daļa Latvijas labāko komandu, informē Smiltenes sporta skolas basketbola treneris Dzintars Ziediņš, kurš trenē minēto meiteņu komandu U-10 grupā.

Rudens posmā Smiltenes sporta skolas audzēknes savas spēles aizvadīja Rīgā, Teikas vidusskolas un Juglas sporta skolas zālē, ar savu cīņas sparu un vēlmi uzvarēt patīkami pārsteidzot treneri.Pirmajā spēlē smilteniešu pretinieces bija komanda “Rīga/ TTP”. “Mūsu debijas spēle pret šobrīd trešo labāko Latvijas komandu izdevās rezultatīva. Lielu daļu spēles bijām vadībā, vienu brīdi pat ar 10 punktu pārsvaru, un ilgi turējām sasprindzinājumā gan pretinieces gan viņu trenerus. Spēles beigās nemācējām atrast un nosegt brīvās spēlētājas, ļāvām gūt vieglus punktus, un nācās piekāpties ar rezultātu 50:57,” informē Dz. Ziediņš.

Otrajā spēlē komanda “Smiltenes BJSS” sacentās ar komandu “Rīga/ Jugla”. “Šās komandas  treneri jau bija papētījuši mūsu vadošās spēlētājas, tāpēc arī varēja rast pretdarbības mūsu spēlei. Rezultāts auga lēni. Spēlē bija līdzvērtīga cīņa. Lūzumu spēlē ienesa Smiltenes komandas rezervistes, kuras” lauza” spēles gaitu un guva vairākus svarīgus punktus. Pēdējā ceturtdaļā arī vadošās spēlētājas guva punktus, un spēle noslēdzās ar rezultātu 47 :21 par labu Smiltenes meitenēm,” ir gandarīts viņu treneris.

Trešo spēli pret  Igora Miglinieka sporta skolas komandu smiltenietes iesāka pārliecinoši, -  izdevās regulāri gūt punktus un apturēt pretinieku uzbrukumus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 70:26 par labu Smiltenes BJSS komandai.Šajā komandā spēlē 2006. un 2007. gadā dzimušās meitenes, kuras mācās Palsmanes un Blomes pamatskolās. “Aicinām jaunas dalībnieces arī no Smiltenes,” piebilst treneris Dz. Ziediņš. Nākamās sacensības turnīrā “Kārums kauss” notiks  Ziemassvētku brīvdienās.

Basketbols