Edgars Lasenbergs izcīna bronzas medaļu pasaules universiādē

Basketbola kluba "Valka/Valga" basketbolists Edgars Lasenbergs kopā ar Latvijas studentu nacionālo basketbola izlasi izcīnījis bronzas medaļas Taivanā notikušajā pasaules universiādē. 

Latvijas komanda turnīru iesāka ar pārliecinošu uzvaru pār mājiniekiem ar 75:56, kam sekoja zaudējums Meksikai ar 76:85. Turpinājumā tika piedzīvots sāpīgs zaudējums Melnkalnes studentiem ar 87:90. Taču nākamās divas uzvaras ar 78:64 pār Ungāriju un ar 97:61 pār Koreju, latviešiem deva iespēju iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā, kur dramatiskā mačā ar 78:76 tika sakauta Vācija. Vēl viena sīva spēkošanās izvērtās pusfinālā pret dienvidu kaimiņiem Lietuviešiem, kas izrādījās pārāki ar 77:75. Spēlē par bronzas medaļām Latvijas studenti revanšējās un uzvarēja Serbiju ar 81:74.

"Valka/Valga" basketbolists Edgars Lasenbergs, kurš ar robežpilsētas klubu šajā vasarā noslēdza līgumu, pasaules universiādē aizvadītajās astoņās spēlēs vidēji guva 7.8 punktus, izcīnīja 2.8 atlecošās bumbas un atdeva 1.2 rezultatīvas piespēles. Savu produktīvāko maču aizsargs aizvadīja duelī pret Ungārijas studentiem, izceļoties ar 22 punktiem, trīs atlecošajām bumbām un trīs piespēlēm. 

Pēc atgriešanās no Taipejas, basketbolists pievienosies "Valka/Valga" komandai un turpinās gatavošanos jaunajai sezonai.


Basketbols