Fināls - “Smiltenes pagasts” pret Valkas “Miglu”

Sestdien pēc spraigām pusfināla un fināla spēlēm (katrā spēlē vajadzēja vienas komandas uzvaru trijos setos) tika sadalītas medaļas Smiltenes novada atklātajā čempionātā vīriešu komandām.


Labāko četrinieks bija labs

Sacensībās pieteicās deviņas vienības. Tās vispirms tika izsijātas pamatturnīra trijos posmos,   izspēlējot vienu apli katra ar katru līdz divu setu uzvarai.

Pēc trijiem posmiem rezultātu ziņā četras labākās komandas organizatori uzaicināja uz Final 4, kas aizvadītajā sestdienā notika Smiltenes sporta hallē: divām pusfināla spēlēm, spēli par 3. vietu un finālu.

Pirmajā pusfinālā komanda “Smiltenes pagasts” uzvarēja Pārgaujas novada komandu “Sars/Auto” ar rezultātu 3:0 (25:21; 25:19; 25:20). Otrajā pusfinālā Valkas “Migla” uzveica komandu “Smiltene” ar rezultātu 3:1 (25:21; 19:25; 25:23; 25:22).

Spraigā piecu setu spēlē par 3. vietu turnīra kopvērtējumā uzvaru pār komandu “Smiltene” izdevās izraut “Sars/Auto” volejbolistiem ar rezultātu 3:2 (21:25; 25:19; 26:28; 25:16; 15:9).

Turnīra uzvarētājs finālā tika noskaidrots četru setu spēlē, kurā ar rezultātu 3:1 uzvarēja komanda “Smiltenes pagasts” (20:25 ; 25:21 ; 25:22 ; 25:19).

Atsevišķi vēl viens posms tika sarīkots pamatturnīrā 5. - 9. vietu ieguvušajām komandām, taču uz to   ieradās tikai divas vienības, bet pārējās dažādu iemeslu dēļ netika. Spēlē par 5. vietu komanda “Rauna” uzveica Smiltenes “Perru” ar rezultātu 3:2 (25:21 ; 23:25 ; 24:26 ; 25:20 ;15:9).

Čempionātu rīkoja Jānis Dudelis un Kalvis Kurcalts. “Domāju, ka turnīrs izdevās, jo atšķirībā no iepriekšējiem gadiem spēles pamatturnīrs tika aizvadīts nopietnāk. Komandām vajadzēja vairāk koncentrēties uz spēlēm, lai tiktu fināla četriniekā. Final4 arī norisinājās labā līmenī, jo tur spēlējošās visas četras komandas spēkos bija ļoti līdzvērtīgas. Uzvarēja “Smiltenes pagasts”, bet arī pārējās cīnījās,” savu viedokli izsaka Jānis Dudelis. 


Aug, jo nemaļas savā sulā

Komanda “Smiltenes pagasts” ir daudzkārtēja sava novada iepriekšējo gadu volejbola turnīru čempione.  Šoreiz līderes tituls nāca sīvā  cīņā ar Valkas “Miglu”.

“Finālspēlē parādījām viduvēju sniegumu, jo ar tādu potenciālu, kāds ir mūsu komandai, vajadzēja  nospēlēt labāk. Ļoti pievīla servju uzņemšana. Pirmo setu zaudējām savu pieļauto kļūdu dēļ,” savu viedokli pauž komandas “Smiltenes pagasts” komandas volejbolists Rolands Aģis.

Tāpat kā vairāki aptaujātie citu komandu volejbolisti arī viņš atzīst, ka Smiltenes novada čempionātā pēdējo gadu laikā līmenis ir kļuvis ievērojami augstāks, pateicoties tam, ka šis turnīrs tagad ir atklāts, piemēram, Smiltenē spēlē arī spēcīgā Valkas komanda “Migla”, kuras sastāvu papildina Igaunijas volejbolisti.

Tāpat ir komandas, kurās spēlē sportisti no Latvijas nacionālās volejbola līgas komandām, piemēram, “Smiltenes pagasts” šajā sezonā pieaicinājis palīgā Nauri Pulksteni no Madonas, kurš spēlē nacionālajā līgā. “Tas viss kopumā tikai veicina lielāku izaugsmi Smiltenes novada čempionātā, un jaunie puiši dabū vairāk spēlēt. Citādi mēs  maltos paši savā sulā,” šādu atklāta formāta turnīru uzteic Rolands Aģis.

Valkas komanda “Migla” Smiltenes novada volejbola čempionātā startēja ar ar mērķi uzvarēt, uz uzvara bija tuvu. Visu izšķīra pēdējie divi smilteniešiem zaudētie finālspēles seti. “Pretinieki bija galvas tiesu garāki puiši, kā arī mēs paši pieļāvām daudz kļūdu,” atzīst komandas “Migla” spēlētājs Reinis Bukšs. Kopā ar viņu spēlēja arī  Jānis Jermacāns, Elmārs Savickis, Krišs Ozoliņš un Gints Švecs, un vairāki Igaunijas volejbolisti. Igauņu piesaistīšanu par “Miglas” lielu trumpi atzīst arī komandas “Smiltene” volejbolists Jānis Lapiņš. “Igauņiem vienmēr bijusi ātrāka spēle. Arī “Miglas” cēlājs ir no Igaunijas. Spēle kopumā līdz ar to ir ātrāka, profesionālāka,” vērtē J. Lapiņš.

Par savas komandas “Smiltene” izcīnīto 4. vietu viņš teic, ka ar meistarību komandai viss ir kārtībā, tikai šoreiz spēlē pret Valkas komandu pēc pusfināla pietrūcis nedaudz spēka un arī spēles “uguntiņas”.

Uzziņai

 Smiltenes novada atklātais čempionāts volejbolā (vīriešu komandām)

Kopvērtējums

1. “Smiltenes pagasts”

2. “Migla” (Valka)

3. “Sars/Auto” (Pārgaujas novads)

4. “Smiltene”

5. “Rauna”

6. “Perra” (Smiltene)

7./9. “Alūksne, “Plosta prieks” (Strenči), “Blome” (spēlētāju slimības, traumu un citu iemeslu dēļ neieradās uz posmu cīņai par 5.- 9. vietu).


Basketbols