Komanda “Smiltene” Latvijā labāko vidū

Smiltenes sporta skolas meiteņu basketbola komanda “Smiltene” ir iekļuvusi labāko Latvijas komandu pirmajā astotniekā VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) pirmajā kārtā U12 grupā meitenēm (2006. dzimšanas gads un jaunākas).


Jau šo sestdien, 25. novembrī, pulksten 12 Rīgā smiltenietes aizvadīs savu pirmo  LJBL otrās kārtas spēli pret komandu “Rīga/Jugla”.

Atbilstoši sacensību nolikumam LJLB komandas U12 grupā tiek sadalītas divās daļās Rietumi un Austrumi pēc ģeogrāfiskās piederības. 1. - 4. vietas ieguvējas pēc 1. kārtas rezultātiem no Rietumiem un 1. - 4.vietas ieguvējas pēc 1. kārtas rezultātiem no Austrumiem kvalificējas 2. kārtai spēlēs par 1. -8. vietu.

“Pirmajā kārtā Austrumos tikām  pirmajā četriniekā no 12 komandām, izcīnot 4. vietu. Tagad ejam uz Latvijas kopējo pirmo astotnieku, kur mums svarīgākais ir koncentrēties uz Rietumu komandām,” stāsta komandas “Smiltene” treneris Dzintars Ziediņš. 

VEF LJBL otrajā kārtā iekļuvušās astoņas labākās U12 meiteņu grupas komandas pārsvarā  ir no lielajām pilsētām. No Austrumu daļas tās ir: 1. “Rīga/ Rīdzene”, 2. “Rīgas TTP 2”, 3. “Daugavpils , 4. “Smiltene”. No Rietumu daļas četras labākās komandas ir “Rīga/Jugla”, “Saldus”, “Tukums” un “Rīga TTP1”.

Pēc otrās kārtas rezultātiem komandas tiks iedalītas vairākās divīzijās: A grupa (1.-5. vieta), B grupa (6.-10. vieta), C grupa (11. - 15. vieta), D grupa (16. -20. vieta).  

“Otrajā kārtā svarīga būs katra spēle.  Ja viss labi veiksies,  tad varam cerēt uz Latvijas finālsacensībām 20 aprīlī,” teic Dz. Ziediņš.


Basketbols