Komandas sacenšas basketbola turnīrā “Smiltene -2015”

Smiltenes sporta hallē 8. un 9. maijā aizvadīts starptautisks turnīrs basketbolā “Smiltene-2015” meiteņu un zēnu komandām. Turnīru rīkoja Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skola (BJSS).

Sacensības notika divās vecuma grupās: B grupā meitenēm (2000. gadā dzimušas un jaunākas) un D grupā zēniem (2003. gadā dzimuši un jaunāki), informē Smiltenes BJSS metodiķe Kitija Klempnere.  

Meiteņu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Smiltenes BJSS komanda, kuru trenē Dzintars Ziediņš. Komandā spēlē Samanta Kalniņa, Annija Vilnīte, Annija Krievāne, Santa Alksne, Karīna Valtere, Līga Birgere, Elizabete Cera, Alise Sīmane, Paula Ošiņa un Rasa Vītola. 

Otro vietu izcīnīja komanda no Jaunpils, trešo - komanda no Valmieras. Vēl turnīrā sacentās basketbolistes no Alūksnes un Alatskivi (Igaunijas). Par komandas vērtīgāko spēlētāju turnīrā atzīta  Karīna Valtere (Smiltenes BJSS).

“Līdzīgās, interesantās spēlēs nonācām pie pozitīva rezultāta. Meitenes uzvarēja visās spēlēs,” priecājas Smiltenes BJSS komandas treneris Dz. Ziediņš. Ar Smiltenes sporta skolas divām vienīgajām meiteņu komandām viņš strādā kopš 2009. gada.

“Protams, ka vēlētos, lai mums pilnā sastāvā būtu iespēja sanākt kopā  biežāk, nekā vidēji vienu līdz reizes nedēļā. Daudz vairāk ir jāstrādā, lai mazpilsētas komanda varētu konkurēt ar citām sporta skolu komandām, taču pieņemu, saprotu un priecājos par meiteņu sasniegumiem gan mūzikas un mākslas skolās un citos pašdarbības kolektīvos. Paldies par doto iespēju trenēties Variņu un Blomes sporta zālēs, paldies arī vecākiem par sapratni un atbalstu. Tālāko rezultātu nosaka trenera kompetence un meiteņu vēlēšanās sevi pilnveidot un attīstīt,” uzsver Dz. Ziediņš.

Basketbola turnīrā “Smiltene -2015” zēnu konkurencē sacentās četras komandas: no Smiltenes BJSS, Alatskivi, Rugājiem un Iecavas. Smilteniešiem izdevās izcīnīt vienu uzvaru pār viesiem no Igaunijas, taču zaudējums piedzīvots pret Iecavu un Rugājiem, kā rezultātā turnīrā iegūta trešā vieta. “Komandai tas arī ir sasniegums, jo zēni sāka trenēties tikai  2014. gada martā un sāka spēlēt no septembra. Pozitīvi ir tas, ka beidzot katrā spēlē tika gūts vairāk par 20 punktiem. Negatīvi, ka komanda ir kopā tikai uz spēlēm, jo spēlētāji ir no Smiltenes, Blomes un Palsmanes. Zēni vēl nav sapratuši disciplīnas un pašatdeves nozīmi treniņos. Cerēsim, ka situācija uzlabosies, jo katra spēle ir sava veida skola un pirmās medaļas arī dos kādu stimulu. Turpināsim trenēties un gaidīsim jaunus audzēkņus,” saka treneris Aivars Stankēvičs. Par komandas vērtīgāko spēlētāju turnīrā tika atzīts Andis Zvirbulis (Smiltenes BJSS).  Smiltenes sporta skolas komandā spēlēja Endijs Balodis, Kristers Lapiņš, Roberts Lazdāns, Lauris Krankovskis,  Andis Zvirbulis, Reinis Ērmanis, Andris Kuriliks, Maikls Ābelītis, Edgars Podnieks. Turnīrā uzvarēja Rugāju komanda.


Basketbols