Noskaidroti uzvarētāji Smiltenes novada turnīrā pludmales volejbolā 6

Šo otrdien noslēdzās Smiltenes novada atklātais čempionāts pludmales volejbolā. Vīriešu komandu konkurencē kopvērtējumā pārliecinoši uzvarēja “Let's Go” (Gints Cirītis un Jānis Dudelis) no Smiltenes novada. Sieviešu grupā pirmo vietu izcīnīja smilteniešu “Kolibri” (Linda Puriņa un Laura Rubene).

 

Smiltenes novada čempionāts pludmales volejbolā šovasar norisinājās astoņos posmos pludmales volejbola laukumos pie Tepera ezera. Ieskaitē tika vērtēti seši labākie posmi.

Pirmo sešu vietu ieguvējiem kopvērtējumā  sacensību organizatori Jānis Dudelis un Kalvis Kurcalts pasniedza piemiņas veltes. Pirmo triju vietu ieguvēji saņēma arī oriģinālus diplomus  koka šķīvīšu veidolā, kuru autors ir trikātietis Jānis Brencis, bet sacensību noslēgumā visi dalībnieki tika uzcienāti ar Kalvja Kurcalta pagatavoto cepumu torti.

“Turnīrs ir izdevies un kapitāli noorganizēts. Sākumā domāju, ka Jānis (J. Dudelis - redakcijas piezīme) man vēl zvanīs un prasīs, ko vajag, taču viņi ķērās vērsim pie ragiem un visu uzreiz nostādīja savās vietās,” sacensību organizatorus slavē iepriekšējo pludmales volejbola čempionātu  rīkotājs komandas “Kājām gaisā” spēlētājs Jānis Lapiņš. 

“Paldies visām komandām par piedalīšanos, Smiltenes novada domei un sporta pārvaldei par atbalstu un Jānim Cīrulim par atsaucību laukuma sakārtošanā pirms sacensību uzsākšanas. Protams, vislabāk sacensības var novērtēt dalībnieki, taču, manuprāt, cīņas bija spraigas un interesantas,” atzīst viens no turnīra organizatoriem Jānis Dudelis.

Domājot par nākamo gadu, “Ziemeļlatvijas” uzrunātie Smiltenes novada turnīra dalībnieki ierosina šās sacensības vairāk reklamēt, lai piesaistītu pludmales volejbolistus no citiem novadiem un būtu vēl interesantāk spēlēt. Taču arī tagad konkurence bija spēcīga. Katru spēli vajadzēja spēlēt ar maksimālu atdevi, lai turnīra tabulā pakāptos pēc iespējas augstāk, atzīst aptaujātie čempionāta dalībnieki. Līderi pēc posmiem mainījās, līdz savas pozīcijas nostiprināja “Let's Go”.

Savukārt komanda “Kājām gaisā” (Jānis Lapiņš, Andris Rieksts) otro vietu kopvērtējumā izrāva burtiski pēdējā brīdī - vispirms pēdējā posmā svarīgā spēlē uzvarot komandu “Divītis” (Ivaru Blīgznu un Rolandu Aģi) un izcīnot tiesības spēlēt finālā, kurā uzveica komandu “PO” (Pēteri Ķepīti un Oskaru Drauli).

Atšķirībā no iepriekšējiem Smiltenes novada čempionātiem pludmales volejbolā šogad pirmo reizi sieviešu komandas tika vērtētas atsevišķi, savā grupā. Par to liels prieks ir smiltenietei komandas “Lizums” spēlētājai Elīnai Aģei. Volejboliste ierosina šādu kārtību saglabāt arī nākamgad.

“Tad sieviešu komandām ir lielāka konkurence, un var paspēlēt labāk un izskrieties, jo meitenes spēlē ir neprognozējamas. Sitiens iet katrs uz savu pusi, un mānīšana ir ļoti liela,” smaida E. Aģe. 

Šogad turnīrā Smiltenē sieviešu grupā piedalījās vidēji sešas līdz septiņas komandas. E. Aģe īpaši uzteic jaunās volejbolistes, Smiltenes sporta skolas audzēknes, kuras meistarības ziņā ir ļoti izaugušas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Elīna arī ierosina organizatoriem nākamgad saskaņot turnīra norises dienas ar kaimiņu novadiem, piemēram, Valku, jo šovasar gan Valkā, gan Smiltenē turnīra posmi notika otrdienās.

Komandas “Divītis” spēlētājs grundzālietis Ivars Blīgzna  ieteic sarīkot Smiltenē arī sabraukumu pludmales volejbolā starp vairāku novadu komandām.

“Vēl arī vēlams, lai uz novada čempionātu komandas patrenējas  un līmenis būtu vēl augstāks.  Taču arī tagad konkurence bija, un katra spēle bija svarīga. Nopietni pretinieki bija visi, un arī paši sev bijām pretinieki,” atzīst I. Blīgzna.

“Ja uzņemsimies organizēt Smiltenes novada čempionātu pludmales volejbolā arī nākamgad, tad turnīra formāts varētu būt līdzīgs, taču uzsākt sacensības vajadzētu agrāk - maija beigās vai jūnija sākumā atkarībā no laika apstākļiem,” secina J. Dudelis.

Viņš arī idejas līmenī pieļauj, ka vasaras laikā varētu būt atsevišķi posmi (arī ieskaite) sestdienā/svētdienā, uz kuriem piepulcinātu lielāku dalībnieku skaitu no apkārtējiem un arī tālākiem novadiem.  
  

Uzziņai

Smiltenes novada čempionāts pludmales volejbolā

Kopvērtējums

Sieviešu komandu konkurencē

1. “Kolibri” (Linda Puriņa, Laura Rubene) - 286 punkti

2. “Lizums” (Elīna Aģe, Agnese Melne) - 256 

3. “Elza/Una” (Elza Cīrule, Una Kalnīte) - 229 

4. “Ančevska/Titova” (Laine Ančevska, Jūlija Titova) - 219 

5. “Habababs” (Marta Deņīsova, Nelda Neilande) - 203 

6. “Melnās” (Elīna Lanka, Laura Savicka) -  195 


Vīriešu komandu konkurencē

1. “Let's Go” (Gints Cirītis, Jānis Dudelis) - 279 punkti

2. “Kājām gaisā” (Jānis Lapiņš, Andris Rieksts) - 243 

3. “Divītis” (Rolands Aģis, Ivars Blīgzna) - 242 

4. “PO” (Pēteris Ķepītis, Oskars Draulis)- 192  

5. “Privātbūve” (Normunds Liepa, Kaspars Spirks) - 181

6. “Jautrais Ods” (Egils Mūrnieks, Janeks Ekurs, Kalvis Kurcalts) - 169 


 

 

 

Komentāri 6

Uuu

Prieks,ka bijusi iespēja meitenēm spēlēt uz atbilstoša tīkla...

pirms 5 gadiem, 2015.08.27 13:31

Gaga

Valkas posmi notika pirmdienās nevis otrdienās.

pirms 5 gadiem, 2015.08.27 16:14

321

Apbrīnoju kā labākās draudZenes var spēlēt kopā!!! Tur tak asumi pie katras spēlēs gan jau birst

pirms 5 gadiem, 2015.08.27 16:45

Polis

Valkas posmi bija un nebija vis kaut kad! Un beidzās arī pēkšņi. Solīts bija visas vasaras garumā, bet vasara jau laikam cauri!

pirms 5 gadiem, 2015.08.27 20:52

Basketbols