Sadalītas medaļas volejbola turnīrā Smiltenes novadā 1

Svētdien Smiltenē ar komandas “Smiltenes pagasts” uzvaru noslēdzās Smiltenes novada čempionāts volejbolā jauktajām komandām (4:4).

Komanda “Smiltenes pagasts” līdz ar to atkārtojusi pērnā gada panākumu un kļuvusi par divkārtēju Smiltenes novada čempioni.

Galīgais vietu sadalījums kopvērtējumā kļuva zināms tikai turnīra pēdējā, ceturtajā kārtā, kad spraigās cīņās līderu komandu četrinieks samainījās vietām.  

Sacensību pēdējā kārtā  piedalījās septiņas  komandas. Kārtas pusfinālā “Lāgom” ar rezultātu 2:0 (21:12, 21:18) apspēlēja  “Jautro Odu”, bet “Smiltenes pagasts” spraigā trīs setu spēlē izcīnīja uzvaru pār komandu “Mid-Land”  (21:12, 15:21, 21:19). 

Spēlē par trešo vietu “Jautrais Ods” trillera cienīgā spēlē ar 2:1 (23:25, 21:13, 21:19) pārspēja pieredzējušos midlandiešus, informē Smiltenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Guntars Markss. “Spēle par pirmo vietu izšķīra ne tikai šās kārtas uzvarētāju, bet arī uzvarētāju čempionāta kopvērtējumā. Šoreiz meistarīgāki izrādījās  komandas “Smiltenes pagasta” volejbolisti, kas divu setu cīņā (21:11, 21:16) pārspēja „Lāgom” vienību,” piebilst G. Markss. 

Līdz ar to turnīra kopvērtējumā godalgotajā trijniekā iekļuva: 1. “Smiltenes pagasts” (5 punkti), 2. “Lāgom”(7 p. ). 3. “Jautrais Ods”, kurā spēlē arī grundzālieši (7 p.). 

 Komandai “Lāgom”, kurā spēlē Smiltenes novada jaunieši un viņu treneris Anatolijs Rilovs, tas ir ievērojams panākums, jo kopvērtējumā ir apsteigtas pieredzējušākas komandas. Turklāt “Lāgom” vienīgā nepiesaistīja viesspēlētājus.  Strikti  sacensību nolikumu (arī attiecībā uz viesspēlētājiem attiecīgajās kārtās) ievēroja tikai “Lāgom” un “Mid -Land”, norāda čempionāta galvenais tiesnesis, komandas “Mid- Land” volejbolists Jānis Lapiņš.

Ceturtajā vietā arī ar septiņiem punktiem palika komanda “Mid- Land”, kura pirms pēdējās kārtas bija vadībā. Ja divām komandām ir vienāds punktu skaits, tad uzvar komanda ar sacensību pēdējā kārtā iegūtu augstāko vietu, šajā gadījumā - “Jautrais Ods”.

Turnīra pēdējā kārtā savulaik divkārtējie novada čempioni midlandieši spēlēja bez viena no saviem līderiem - Normunda Liepas, kurš dienu iepriekš citās sacensībās guva traumu. 

“Tik un tā turējāmies pretī kā lauvas. Diviem mūsu spēlētājiem Kārlim Lapiņam un Elmāram Ķūrēnam, sasummējot kopā, ir vairāk, gadu nekā dažās komandās visiem četriem spēlētājiem kopā. Taču pēc kārtas nospēlējām trīs grūtas spēles, un tikai nedaudz pietrūka, lai mēs tiktu finālā pret komandu “Smiltenes pagasts”,” atzīst J. Lapiņš.

Pārējās komandas kopvērtējumā ierindojās šādā secībā:5. “Perra”, 6. “Timijs”, 7. “Blome”, 8. “What Ever”, 9. “Silva”, 10. “Grundzāle” (komandas spēlētāji vēlāk startēja kopā ar “Jautro Odu” zem “Jautrā Oda” nosaukuma), 11. “Variņi”.

Jaunajā sezonā Smiltenes novada čempionāts volejbolā (4:4) jau būs atklāts, un tajā varēs piedalīties komandas arī no citiem novadiem, informē J. Lapiņš. Ir iecere atklātā turnīra ietvaros sarīkot “Smiltenes kausa” izcīņu tikai vietējām komandām.  

Ieceri par atklāto čempionātu atzinīgi vērtē aptaujātie volejbolisti. “Ir jāiesaista vairāk komandu, jo citādi mēs cits citu pazīstam un spēles notiek ar vieniem un tiem pašiem spēlētājiem. Turklāt tas piesaistītu arī vairāk skatītāju nākt un atbalstīt savas komandas,” pieļauj komandas “Lāgom” spēlētājs Jānis Dudelis.

Komandas “Jautrais Ods” volejbolists Egils Mūrnieks savukārt novēl līdz jaunajai sezonai sasparoties  jauniešu komandām, jo pieredzi var gūt tikai sacensībās.

Drīz tāda iespēja būs Smiltenes pludmales volejbola turnīrā. Tas sāksies, tiklīdz atļaus laika apstākļi, un notiks otrdienās pulksten 18.

“Paldies šā čempionāta galvenajam tiesnesim Jānim Lapiņam, un tiekamies jau pludmales volejbola laukumos,” teic G. Markss.

Komentāri 1

buma

Paldies par bildēm un saturīgo komentāru.
Lai veicas Smiltenes volejam un neaizmirstiet par citiem

pirms 6 gadiem, 2015.04.01 17:23

Basketbols