Smiltenes tehnikuma basketbolisti – sestie valstī

24. novembrī Smiltenes tehnikuma basketbolisti pārstāvēja skolu AMI SK 26. sporta spēlēs basketbolā jauniešiem, mājup atgriežoties ar sesto vietu republikā. Sacensībās šogad piedalījās divdesmit trīs  profesionāli izglītojošo skolu komandas, no kurām uz republikas sacensībām tika izvirzītas astoņas. 

“Smiltenes tehnikuma jauniešiem tas ir vēl nebijis panākums,” atzīst skolas sporta darba organizators Leons Peļņa, savus puišus īpaši uzslavējot par cīņassparu, stājoties pretī spēcīgajām Ventspils tehnikuma (rezultāts – 60:36) un Rīgas Tirdzniecības tehnikuma komandām (rezultāts – 58:34), kuru pamatsastāvu veido profesionāli Latvijas basketbola līgas spēlētāji. 

Republikas sacensības notika divās apakšgrupās. Smiltenes tehnikuma jaunieši savā apkšgrupā izcīnīja trešo vietu, uzvarot Daugavpils tehnikumu (rezultāts – 40:29) un līdz ar to guva iespēju pacīties par piekto vietu republikā. Spraigā cīņā spēcīgāka izrādījās Saldus profesionālās vidusskolas komanda, Smiltenes tehnikumu ar rezultātu 40:29 atstājot sestajā vietā.

Visās spēlēs ļoti aktīvi cīnījās Māris Čakāns (1. vidusskolas transporta kurss), Oskars Ramka (1.vidusskolas transporta kurss), Miks Jegorskis (3 a transporta kurss), Aivis Bērziņš (2 b transporta kurss), Edgars Alksnis (1. būvniecības kurss) un Vairis Velme (1. būvniecības kurss). Šie jaunieši un vēl arī 4. a transporta kursa audzēknis Jānis Botskis šobrīd arī veido Smiltenes tehnikuma basketbola komandas kodolu. 

Leons Peļņa sacensībās gūtos panākumus skaidro ar jauniešu neatlaidību un cīņassparu. “Salīdzinot ar spēcīgajām pretinieku komandām mūsu jaunieši bija amatieri, jo nevarēja sacensties ne individuālajā meistarībā, ne spēles tehnikā. Taču puišiem vēl ir visas iespējas augt un, kā pēc sacensībām atzina viņi paši – ja cītīgāk apmeklētu treniņus, iespējams, rezultāts būtu vēl labāks.” Turēsim īkšķus, lai labā apņemšanās neapstāties pie sasniegtā vainagotos panākumiem!

Basketbols