Turnīrā triumfē mājinieces

Jaunā gada sākumā - no 4. līdz 6.janvārim -  Smiltenes sporta hallē aizvadīts starptautisks Jaungada turnīrs basketbolā zēniem (dzimuši 2002. gadā un jaunāki) un meitenēm (dzimušas 2006. gadā un jaunākas).


Turnīrā meitenēm spēcīgā konkurencē pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas komanda (treneris Dzintars Ziediņš), uzvarot visās spēlēs. Jau rakstījām, ka šajā komandā spēlē Smiltenes BJSS audzēknes, kuras ikdienā mācās Palsmanes un Blomes pamatskolās.


Meitenes uzvar visās spēlēs

Uz Jaungada turnīru meitenēm U-11 grupā tika uzaicinātas šobrīd labākās komandas no Vidzemes (Cēsīm un Valmieras) un Tarvas Igaunijā.

Smiltenes BJSS meiteņu komanda uzvarēja Cēsu komandu ar graujošu rezultātu   41:0, komandu “Valmiera/Ordo” - ar rezultātu 15:9, Tarvas meiteņu komandu - ar rezultātu  20:7.  

“Paldies meitenēm par cīņas sparu un parādīto spēli laukumā. Kļūdas gadās vienmēr, taču kopumā ļoti lepojos ar šajā turnīrā sasniegtajiem rezultātiem. Meitenes ir ļoti priecīgas  par pirmajām medaļām un kausu,” teic Smiltenes BJSS komandas treneris Dzintars Ziediņš.

Komandā spēlēja Vikija Mihlenova, Elvita Kurilika, Samanta Dāboliņa, Džeina Ikkerte, Līva Ragovska, Aivita  Meinerte, Laura Vilka, Evelīna Daldere, Annija Sīpola, Līna Kazaka.  

Otro vietu izcīnīja Narvas komanda, trešo - valmierietes, ceturto - cēsnieces.

Dz. Ziediņš teic paldies Smiltenes BJSS vadībai par sarīkoto turnīru, it sevišķi trenerim Aivaram Stankēvičam par ieguldīto darbu organizēšanā un vadīšanā.  


Zēniem pietrūka  cīņas spara

Zēnu konkurencē U-15 grupā sacentās sešu sporta skolu komandas no Smiltenes, Gulbenes, Siguldas, Jelgavas, Dobeles un viesi no Narvas (Igaunija).

Zēnu komandas izspēlēja katra ar katru, tādējādi katra komanda kopā aizvadīja  piecas spēles, informē Smiltenes BJSS direktors Ivars Joksts.

Pārliecinoši turnīru aizvadīja Gulbenes jaunie spēlētāji, uzvarot visās spēlēs un izcīnot pirmo vietu. Negaidīti labi spēles aizvadīja Siguldas jaunie basketbolisti, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret Gulbenes komandu un iegūstot otro vietu. Trešo vietu izcīnīja Jelgavas basketbolisti, kuri sīvā cīņā papildlaikā pieveica Narvas komandu ar rezultātu 40:35. Ceturtajā vietā ierindojās Narvas komanda, piektajā - Dobeles komanda.

I. Joksts atzīst, ka turnīrā lielākā daļa komandu meistarības ziņā bija diezgan līdzīgas, tāpēc visu bieži vien izšķīra cīņas spars un pārliecība par saviem spēkiem. “Par nožēlu jāsaka, ka jaunie smiltenieši bija pārāk viesmīlīgi, - viņiem trūka gan cīņasspara, gan centības. Rezultātā viņi zaudēja visās spēlēs un ieņēma pēdējo sesto vietu. Ja pirmā spēle pret Gulbeni bija diezgan cerīga, tad pārējās -  zem katras kritikas. Neskatoties uz to, ka traumas dēļ smilteniešiem tikai epizodiski palīdzēt varēja viens no labākajiem komandas spēlētājiem Ilvars Joksts, tik un tā komandai bija jāparāda labāka, saturīgāka un, galvenais, centīgāka spēle. Diemžēl, tā nenotika. Vienīgā spēle, kurā tikai nedaudz trūka līdz uzvarai, bija ar Dobeles komandu. Pagarinājumā smiltenieši tomēr zaudēja ar 23:25,”  norāda I. Joksts.

Smiltenes BJSS komandā (treneris Aivars Stankevičs) spēlēja Anguss Ints Dišlers, Roberts Kaļickis, Roberts Lazdāns, Valts Zariņš, Toms Jānis Kalniņš, Jānis Mūrmanis, Agris Bārda, Artis Šmits, Toms Taurenis, Endijs Balodis, Kristaps Kažuro un epizodiski -  Ilvars Joksts. 


Basketbols