"Valka/Valga" papildina sastāvu ar lietuviešu saspēles vadītāju

Latvijas un Igaunijas robežpilsētas basketbola klubam "Valka/Valga" uz pārbaudes laiku pievienojies 21 gadu vecais saspēles vadītājs Ernestas Bružas, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Lietuvas otrās spēcīgākās līgas NKL klubā no Mažeiķiem. Pēc sekmīgi izturēta pārbaudes laika, līgums tiks noslēgts uz vienu sezonu. 

 

183 centimetrus garais aizsargs pērnajā sezonā "Mažeiķu" sastāvā NKL čempionātā aizvadīja 31 spēli, palīdzot vienībai izcīnīt 15 uzvaras un iekļūt čempionāta astotdaļfinālā. E.Bružas caurmērā pavadītajās 30 minūtēs laukumā izcēlās ar vidēji 10,2 gūtajiem punktiem, 4,2 rezultatīvām piespēlēm un solīdu metienu precizitāti no visām distancēm, apliecinot sevi kā vispusīgu spēlētāju.

"Priecājos par pievienošanos "Valka/Valga" komandai. Manā karjerā šī būs jauna un vērtīga pieredze. Esmu apņēmības pilns palīdzēt komandai izcīnīt vēl vairāk uzvaru, nekā pērn," motivēts ir kluba jauniegūtais spēlētājs E.Bružas.

Savas karjera slaikā 1996.gadā dzimušais basketbolists 2015./2016.gada sezonu aizvadīja NKL klubā "Nafta-Uni-Akvaservis", bet no 2013. līdz 2015.gadam slīpēja savu meistarību NKL vienībā "Palanga".

"Ernestas ir spēlētājs ar augstu basketbola IQ. Viņš prot labi organizēt saspēli, taču spēj arī uzņemties iniciatīvu attiecīgos brīžos, kas tas ir nepieciešams. Turklāt ļoti enerģiski darbojas aizsardzībā. Tieši šādas kvalitātes saspēles vadītāju mēs meklējām," vērtē kluba galvenais treneris Kristaps Zeids. "Viņš vēl ir gados jauns basketbolists ar potenciālu un iespēju progresēt. Es ticu, ka viņš ir gatavs spēlēt produktīvi jaunā līmenī." 

Jau tika ziņots, ka starpsezonā "Valkas/Valgas" komandu papildinājis aizsargs Edgars Lasenbergs un uzbrucējs Elvijs Mičulis. Klubs tāpat uz diviem gadiem noslēdzis vienošanos ar galveno treneri Kristapu Zeidu.


Basketbols