Vidzemes basketbola līgā - spraigas spēles

Aizvadītās nedēļas nogalē,  25. novembrī un 26. novembrī, Smiltenes sporta hallē notika kārtējās Vidzemes basketbola līgas spēles. 


Jau rakstījām, ka ar šādu nosaukumu 2017./2018. gada sezonā startē Smiltenes novada atklātais čempionāts basketbolā vīriešu komandām.

“Kā jau bija prognozējams, lielākajā daļā spēļu, kas notika 25. un 26. novembrī, potenciāli spēcīgākās komandas uzvarēja. Taču bija arī spēles, kuras tika gaidītas ar intrigu, vispirms,  protams, spēle starp A apakšgrupas līderēm  komandām “Apse” (Cēsis) un “Vudlande” (Smiltenes novads),” informē sacensību organizators Ivars Joksts.


“Vudlande” šoreiz piekāpjas

Spēles intrigas ziņā abas komandas skatītājiem nelika vilties. Apmainoties ar neskaitāmiem precīziem trīspunktu metieniem komandas no pirmās minūtes līdz pēdējai turēja skatītājus neziņā, kura no abām uzvarēs. 

Šoreiz veiksmīgāki bija komandas “Apse” spēlētāji no Cēsīm, uzvarot ar rezultātu 78:70. I. Joksts uzteic šās komandas basketbolistu Rinaldu Mihailovu, kurš “Apses” labā guva 33 punktus, turklāt  tieši spēles izšķirošajos brīžos. Vēl komandā “Apse” rezultatīvākie spēlētāji bija Artūrs Līmanis

 (17 punkti), Jānis Nikolājevs (11 p.), bet komandā “Vudlande” -  Kārlis Muižnieks (25 p.), Uldis Slapjums (16 p.), Jānis Pāže  (14 p.). 

Spraiga un  interesanta izvērtās arī Cēsu pilsētas sporta skolas (CPSS) komandas un Igaunijas komandas “Valgamaa Kutseōppekeskus” savstarpējā spēle. “Abās komandās pārsvarā spēlē skolas vecuma jaunieši, tāpēc bija gaidāma spēkos līdzīga spēle. Cēsnieki sākumā izvirzījās vadībā, ko arī visu laiku noturēja, un kaut gan igauņi izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, tas viņiem tomēr neizdevās. Cēsu sporta skolas jaunieši svinēja pirmo uzvaru ar rezultātu 92:87. Savukārt igauņiem tas bija jau trešais zaudējums trijās spēlēs,” komentē I. Joksts.


Igauņi ir uzvarami

Viņaprāt, nedaudz neattaisnojās cerības, ka būs sīksta spēle starp komandām “Valga Welg” (Igaunija) un “Grundzāle”. Kaut arī tāds bija spēles sākums, trešās ceturtdaļas sākumā igauņi veica  izrāvienu (13:0), iespējams, salaužot komandu “Grundzāle” psiholoģiski, jo vienu brīdi Igaunijas basketbolistu pārsvars sasniedza jau 23 punktus. Spēle noslēdzās ar rezultātu  69:58 komandas “Valga Welg” labā. Rezultatīvākie  basketbolisti komandā “Valga Welg” bija Kalevs Linde (16 punkti) un Merlis Niklus (15 p.), bet komandā “Grundzāle” -  Sandis Rullītis (16 p. ) un Artūrs Pauliņš (15 p.).

“Igauņi ir uzvarami, tikai mums vajadzēja spēlēt agresīvāk. Beigās jau atspēlējām kādus 10 - 12 punktus, tikai tad jau bija par vēlu,” atzīst komandas “Grundzāle” basketbolists Sandis Rullīts.

To, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma Smiltenes novada basketbola čempionātā atkal spēlē komandas no Igaunijas (Valgas apriņķa), Sandis vērtē pozitīvi, jo, neraugoties uz konkurenci, spēlēt ir interesantāk. “Bet konkurence šosezon ir liela. Spēcīgas ir visas pirmā astotnieka komandas,”  vērtē komandas “Grundzāle” basketbolists.

Pārējo spēļu rezultāti: “BK Smiltene 35+” - “Vudlande” 51:67;  “Grotes” -  “Baltic Steelarc/SK Urvaste” 63:105; “Tālavas Punktdaris” - “Lauki” 57:88; “Rakši” - “PATA Strenči” 61:76; “PATA Strenči” - “Smiltenes BJSS U-16” 101: 39; “Grotes” - “top!” 66:79.  

 


Basketbols