Viena no Latvijā labākajām meiteņu basketbola komandām cer uz sponsoru atbalstu 1

Jūs esat mūsu lepnums! Tik atzinīgs cildinājums par izciliem sasniegumiem basketbolā ir ierakstīts Atzinības rakstos, kādus no Blomes un Palsmanes pagastu pārvalžu vadītājiem saņēmusi katra meitene, Latvijas mērogā augstu līmeni sasniegušās Smiltenes sporta skolas U-11 komandas basketboliste. 


Jaunajām  sportistēm (2006. un 2007. gadā dzimušo meiteņu Palsmanes un Blomes  pamatskolu apvienotajai basketbola komandai) un viņu trenerim Dzintaram Ziediņam paldies tika teikts janvāra nogalē svinīgā pasākumā  Palsmanes kultūras namā.


Sveic pagastu pārvaldnieki

Tur pie meitenēm un viņu vecākiem viesojās Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece un Blomes pagasta pārvaldnieks Gaidis Bogdanovs, pasniedzot sportistēm Atzinības rakstus. Specbalva no privātiem līdzekļiem komandai bija boulinga apmeklējums.

Paldies meitenēm tika teikts par ļoti veiksmīgajiem basketbola startiem Latvijas mēroga sacensībās “Kārums kauss”.  Jau rakstījām, ka Smiltenes sporta skolas jaunās basketbolistes U-11 vecuma grupā (2006. dzimšanas gads) ziemas brīvlaikā uzvarēja visās “Kārums Kauss” spēlēs un ierindojās pirmajā vietā turnīra tabulā 22 komandu konkurencē. Komandā spēlē meitenes, kuras ikdienā mācās Palsmanes un Blomes pamatskolās, dzīvo šajos pagastos un arī Bilskas pagastā. Komandas sastāvā ir Vikija Mihlenova, Elvita Kurilika, Samanta Dāboliņa, Džeina Ikkerte, Līva Ragovska, Aivita Meinerte, Laura Vilka, Evelīna Daldere, Annija Sīpola, Līna Kazaka. 

 2015./2016. gada sezonā U-10 vecuma grupā meitenes “Kārums Kauss” finālsacensībās izcīnīja 5. vietu Latvijas mērogā. 

“Liels paldies Palsmanes un Blomes pagastu vadītājiem par veltīto laiku šīm sportiskajām meitenēm un vecākiem par simtprocentīgo apmeklējumu,” pateicas komandas treneris Dzintars Ziediņš un par pasākuma organizēšanā ieguldīto darbu īpaši uzteic Aivitas tēti Aigaru Meinertu, kurš ir meiteņu vecāku komandas “motors” un kurš arī sarūpēja svētku salūtu pēc “Kārums kauss” pēdējām spēlēm.


Lai noturētos virsotnē, jābūt līmenī

Ziemassvētku pasākumā komandu atbalstīja Palsmanes pagasta uzņēmums “Ziķeri” un tā vadītājs Dzintars Zvaigzne. Taču komandai ir nepieciešami vēl citi pastāvīgi sponsori. Nu jau meitenes ir izcīnījušas vietu sava vecuma Latvijas labāko komandu virsotnē un, lai to noturētu, arī treniņu process prasa attiecīgi vēl augstāku līmeni. Piemēram, fizioterapeits ar meitenēm strādā  četras reizes mēnesī, taču tikai vienu reizi no tām apmaksā sporta skola, bet pārējās trīs - paši vecāki.  Te  treneris Dz. Ziediņš min piemēru Cēsu sporta skolā, kur skolas apmaksāts fizioterapeits strādā  ar meiteņu basketbola komandu  četras reizes mēnesī.

Tāpēc Dz. Ziediņš nodibinājis biedrību  “Smiltenes novada meiteņu basketbola apvienība” ar mērķi popularizēt basketbolu meiteņu vidū, veicināt izaugsmi, lai nākotnē kāda no viņām spēlētu augstākā līmenī, un piesaistīt sponsorus, lai jaunās sportistes varētu konsultēt labākie speciālisti Latvijā.

Treneris arī uzsver, ka ar fizioterapeita konsultāciju vienu reizi mēnesī ir par maz, jo šis speciālists seko traumu profilaksei un treniņu režīmam, lai sportisti nepārtrenētos. Tagad meiteņu komandai atrasts arī  fiziskās sagatavotības treneris, tikai vēl ir atklāts jautājums par viņa darba atalgojumu.

Dz. Ziediņš sola, ka paldies pasākums Smiltenes novada meiteņu basketbola apvienībai notiks katru gadu janvārī un nākamgad to pat papildinās lustīga ballīte ar vairāku pazīstamu mūzikas grupu piedalīšanos. Gaidīts tiks ikviens, kurš atbalsta un lepojas ar šo Smiltenes novada meiteņu basketbola apvienību.

Biedrības dibināšanu atzinīgi vērtē Smiltenes sporta skolas direktors Ivars Joksts, norādot, ka sporta skola strādā esošā finansējuma ietvaros. “Tādām biedrībām vajadzētu būt katrā sporta veidā, jo tas paver lielākas iespējas finansējuma piesaistei. Galvenais, lai šajās biedrībās būtu aktīvi cilvēki,” novēl I. Joksts. 


Komentāri 1

tofiks4x4

Nu ja, pāris minūtēs izšautais salūts ir labs investīciju variants!

pirms 4 gadiem, 2017.01.30 16:24

Basketbols