Ziemassvētku kauss basketbolā. 1

Smiltenes pilsētas BJSS rīkotais turnīrs basketbolā „Ziemassvētku kauss-2014” notika 20.un 21.decembrī Smiltenes sporta hallē. Sacensības notika divās vecuma grupās – C grupā (2001.g.dz. un jaun.) un B grupā (1999.g.dz.un jaun.). Uz turnīru tika uzaicinātas komandas no dažādu novadu sporta skolām un komanda no Pleskavas. Uzaicinājumam atsaucās 4 komandas C grupā un 5 komandas B grupā. 

Turnīrs bija interesants, jo komandas bija diezgan vienādas spēkos un cīnīties par katru punktu iznāca līdz pat beigu signālam. Kā jau sportā, uzvarēja stiprākais.

Īpaši interesantas spēles bija C grupā, jo spēļu uzvarētāji noskaidrojās pēdējās minūtēs un sekundēs. Neskatoties uz zaudējumu pēdējā spēlē Balvu komandai, 1.vietu izcīnīja Smiltenes BJSS puiši, kuri pirms tam uzvarēja Talsu un Tukuma sporta skolu komandas. Smilteniešus treneris ir Aivars Stankēvičs. Komandas sastāvā spēlēja Ernests Cers, Ilvars Joksts, Edmunds Zālītis, Ričards Vārna, Toms Jānis Kalniņš, Kristaps Grigulis, Dāvids Pētersons, Anguss Ints Namnieks, Artis Špats, Artis Miks Šmits, Artūrs Beļakovs, Silvestrs Grava.

Pēc visu komandu treneru vērtējuma,  katrā komandā noteica labāko spēlētāju, Smiltenes komandā par tādu atzina Ernestu Ceru, kurš saņēma turnīra piemiņas balvu.

 Jaunie basketbolisti Ilvars, Edmunds un Ernests, daloties iespaidos par turnīru, teica, ka sīvākā cīņa bija ar Rojas komandu, kas LJBL čempionātā ieņem augstāku vietu par viņiem un tagad bija gandarījums, ka Smiltenē varēja uzvarēt. Pēc uzvaras turnīrā viņi atzina, ka tā ir devusi iespēju noticēt saviem spēkiem un būs laba motivācija tālākajam treniņu darbam.

2.vietu C grupā izcīnīja Tukuma BJSS komanda, 3.vietu - Rojas BJSS komanda un 4.vietu Balvu BJSS jaunie basketbolisti.

B grupā spēlēja piecas komandas un savu pārākumu nodemonstrēja Balvu BJSS komanda, kas saviem pretiniekiem nedeva ne mazāko cerību uzvarēt. Vienīgi ar Madonas BJSS komandu izvērtās sīva cīņa, kurā uzvarētājs noskaidrojās spēles galotnē. Tā 2.vietu izcīnīja Madonas BJSS. Neskatoties uz neveiksmīgu pirmo spēli pret balvēniešiem, smiltenieši labi turējās pret Madonu un nedaudz pietrūka līdz uzvarai pret Siguldas vienaudžiem. Pašu pieļautās kļūdas izšķīra spēles likteni. 3.vietu izcīnīja Siguldas BJSS basketbolisti. Smiltenes BJSS puiši ierindojās 4.vietā, uzvarot pēdēja spēlē Pleskavas komandu, kura palika 5.vietā.

 Piemiņas balvu smilteniešu komandā kā labākais spēlētājs saņēma Aleksis Brālītis.

Turnīrs noritēja sportiskā un draudzīgā gaisotnē. Viesu komandu treneri izteica pateicību par sacensību un sadzīves labo organizāciju, un izteica priekšlikumu turnīru rīkot arī 2015.gadā.

Komentāri 1

Basketbols